Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1130
Linki: 2
gości: 13053641
Advertisement

Prelekcja historyczna w Gałdowie
22.09.2020.
W dniu 18 września 2020 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie gościł w SP Gałdowo, gdzie zrealizował „Prelekcję historyczną” dotyczącą Bitwy Warszawskiej , prowadzoną przez Mirosława Sochackiego, połączoną z prezentacją mundurów z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., które zaprezentowali uczniowie gałdowskiej szkoły i pokazem multimedialnym prezentującym kluczowe wydarzenia z tamtego okresu dziejów Polski, przygotowanym przez pracowników GOK-u.
Wydarzenie odbyło się przy udziale młodzieży szkolnej i nauczycieli w sali gimnastycznej SP Gałdowo.
Imprezie towarzyszył występ wokalno-instrumentalny zespołu w składzie : Grażyna Piękos (wokal) , Oktawia Laskowska (wokal, skrzypce) i Jerzy E. Piotrowski (instrumenty klawiszowe). W jego wykonaniu publiczność usłyszała pieśni patriotyczne, opatrzone komentarzem prowadzącej imprezę Grażyny Piękos, nawiązującym do Bitwy Warszawskiej i dążenia Polaków do niepodległości.

Prelekcja była pierwszym z wydarzeń projektu „Wolność kocham i rozumiem- 100-lecie Cudu nad Wisłą”, realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”, w którym nasz ośrodek wziął udział drugi raz.

Prelegent, Mirosław Sochacki  to pasjonat, dziennikarz Radia Olsztyn, zajmujący się tematyką historyczną, kolekcjoner mundurów różnych armii I połowy XX wieku, uczestniczący jako statysta i rekonstruktor filmów o tematyce historycznej. Laureat 3 nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2015.


W ramach tegorocznego programu GOK zrealizuje jeszcze: prelekcję historyczną w Siemianach, prelekcję historyczną w Wikielcu, połączoną z występem orkiestry dętej i lokalnych wykonawców oraz prezentacją grupy rekonstrukcyjnej. W koncercie publiczność usłyszy repertuar znanych i lubianych pieśni żołnierskich i patriotycznych z różnych okresów historycznych Polski.
We wrześniu odbędzie się wycieczka do Warszawy. W programie m. in. zwiedzanie Muzeum Narodowego, Muzeum Wojska Polskiego, Cmentarza Wojskowego na Powązkach oraz twierdzy Modlin. Od połowy października rozpoczną się warsztaty rzeźbiarskie z Markiem Kałużą pod hasłem „Wiktoria 1920 w drewnie”.
Impreza była atrakcyjna dla odbiorców ,spotkała się z ciepłym przyjęciem i odbyła się z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa pandemicznego. Prowadząca imprezę, korzystając z okazji złożyła uczniom i nauczycielom życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie pragnie podziękować za współpracę SP Gałdowo z panią dyrektor Anną Lewandowska na czele.
 
Nagłośnienie - Marcin Kowalewski. Zdjęcia- Arkadiusz Osiakowski.


„Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”
Projekt: „Wolność, kocham i rozumiem – 100 – lecie Cudu nad Wisłą”
Czytaj całość…
 
Diagnoza Dom Kultury plus Laseczno
10.09.2020.
Oddajemy w Państwa ręce wyniki badań przeprowadzonych w I etapie projektu pn. „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne w Gminie Iława 2020 część I”.
Diagnoza identyfikująca lokalne zasoby i samodzielne inicjatywy mieszkańców gminy Iława powstała w ramach pierwszego etapu projektu
Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne w Gminie Iława 2020 część I, realizowanego w ramach Programu "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020",
którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Diagnoza - do pobrania w formacie pdf 
Nasza koleżanka odeszła na emeryturę
09.09.2020.
W dniu 27 sierpnia 2020 r. na zasłużoną emeryturę odeszła nasza koleżanka Anna Szklanna, która była najdłużej pracującym pracownikiem GOK Laseczno.
Z tej okazji wszyscy pracownicy z dyrektor GOK  Grażyną Piękos złożyli życzenia i podziękowali za wspólną pracę, emocje i przeżycia, dołączając do życzeń pamiątkowy album fotograficzny, zawierający różne wydarzenia kulturalne na przestrzeni lat z udziałem Ani i piękne kwiaty.
Na uroczystość przybył wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z z-cą Andrzejem Brachem. Obaj w ciepłych słowach wyrazili swoje podziękowania za wieloletnią pracę i wręczyli upominki oraz kwiaty.
W czasie uroczystej kolacji, na którą zaprosiła Ania, był czas na wspomnienia. Atmosfera tego wieczoru była radosna, ale też z nutką nostalgii.
Dziękujemy Ci Aniu za współpracę i piękny uśmiech.
Czytaj całość…
 
Narodowe Czytanie Balladyny Juliusza Słowackiego w Gminie Iława
07.09.2020.
Tegoroczne Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego odbyło się we wszystkich bibliotekach gminy Iława, będących w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.
W dobie pandemii, dla zachowania bezpieczeństwa, ilość uczestników została ograniczona do minimum. Całą akcję czytania koordynowała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która zainicjowała imprezę o godz. 1000 w GBP Ząbrowo, przypominając jednocześnie o tym, jak bardzo czytanie wpływa pozytywnie na rozwój osobowości człowieka.

W czytaniu udział wzięli: zastępca wójta Andrzej Brach, radny Krzysztof Zieliński, sołtys Beata Nowakowska oraz dyrektor Grażyna Piękos. Czytający podzieleni na role bardzo utożsamili się z postaciami, oddając w sposób emocjonalny charakter każdej z nich.

W Lasecznie, akcję czytania zorganizowały wspólnie GBP Laseczno, oraz Szkoła Podstawowa. W czytanie zaangażowani byli uczniowie szkoły podstawowej oraz nauczyciele Małgorzata Rzepka oraz Magda Nadolska, a także Andrzej Brach, zastępca wójta Gminy Iława.

W siemiańskiej bibliotece Narodowe Czytanie odbyło się w Letniej Czytelni. Po przywitaniu zaproszonych gości oraz uczestników przez panią bibliotekarkę, Maja Cyganowska odczytała list Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Zaproszeni goście czytali fragmenty utworu Słowackiego ": Pastor Krzysztof Kopacz , sołtys wsi Siemiany Karina Cyganowska, pisarka Nina Drej oraz pisarka Katarzyna Sarnowska.

W Ławicach ogólnopolska akcja czytania odbyła się w sali wiejskiej. Uczestniczki ubrane na biało symbolizowały odrodzenie dobra w świecie współczesnym, o którym pisał Juliusz Słowacki w swoim utworze, ukazując zwycięstwo dobra nad złem. Wybrane fragmenty utworu czytały:
Izabela Kurek - radna gminy Iława , Joanna HajdeczkoAgnieszka Jastrzębska i Julia Majkowska.

Biblioteka w Rudzienicach, korzystając z dobrej pogody, zorganizowała swoją akcję na Placu Parkowym. Znany społecznik i historyk, Henryk Plis przeczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy przypominający o potrzebie czytania i promocji czytelnictwa w społeczeństwie. Następnie wręczono nagrodę Czytelnika Roku 2019 Iwonie Kamińskiej Chmielarczyk. W czytaniu ,, Balladyny'' wzięli udział: Ks. Prałat Adam Olszewski, Maria Sak (była dyrektor szkoły podstawowej w Rudzienicach), Henryk Plis, Iwona Kamińska-Chmielarczyk, Krystyna Skibińska oraz dr Wiktor Chmielarczyk. Po zakończonym czytaniu odbyła się wspólna dyskusja na temat potrzeby popularyzacji czytelnictwa w społeczeństwie. Uczestnicy spotkania jednogłośnie stwierdzili, że pomimo możliwości technicznych we współczesnym świecie, nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z dobrą literaturą. Wyrazili też chęć założenia Klubu Dorosłych Przyjaciół Biblioteki
i spośród siebie wyłonili lidera klubu Iwonę Kamińską – Chmielarczyk.

W akcję Narodowego Czytania aktywnie włączyły się osoby reprezentujące różne grupy społeczne: przedstawiciele Gminy Iława, księża, nauczyciele, dyrektorzy, lekarze, oraz dzieci i młodzież. Osoby te , będące liderami w swoich środowiskach, swoim autorytetem z pewnością zainspirują mieszkańców gminy Iława do kontaktu ze słowem pisanym, potwierdzając fakt, że czytanie w ogóle niesie ze sobą ponadczasowe humanistyczne wartości, ważne w dzisiejszym bardzo zmaterializowanym świecie.
Czytaj całość…
 
Spotkania z folklorem we wspomnieniach: lata 2013-2019
18.08.2020.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 816
 
 
Regulamin- konkursu fotograficznego Piękno mojej miejscowości- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2021 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.