Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1130
Linki: 2
gości: 13056483
Advertisement

Prelekcja historyczna w Ząbrowie
16.10.2020.
W dniu 16 października 2020 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie gościł w SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, gdzie zrealizował „Prelekcję historyczną” dotyczącą Bitwy Warszawskiej , prowadzoną przez Mirosława Sochackiego, połączoną z prezentacją mundurów z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., które zaprezentowali pracownicy GOK Laseczno i pokazem multimedialnym prezentującym kluczowe wydarzenia z tamtego okresu dziejów Polski, przygotowanym przez pracowników GOK-u.
Na początku, prowadząca imprezę  Grażyna Piękos nawiązała do sytuacji historycznej Polski w okresie walki o niepodległość a następnie   przedstawiła prelegenta.

Wydarzenie odbyło się przy udziale młodzieży szkolnej i nauczycieli w sali gimnastycznej SP Ząbrowo- z zachowaniem wszelkich zaleceń i obostrzeń pandemicznych.

 Imprezie towarzyszył występ wokalno-instrumentalny zespołu w składzie : Grażyna Piękos (wokal) , Oktawia Laskowska (wokal, skrzypce) i Jerzy E. Piotrowski (instrumenty klawiszowe). W jego wykonaniu publiczność usłyszała pieśni patriotyczne, opatrzone komentarzem prowadzącej imprezę, nawiązującym do Bitwy Warszawskiej i dążenia Polaków do niepodległości.

Prelekcja była drugim z wydarzeń projektu „Wolność kocham i rozumiem- 100-lecie Cudu nad Wisłą”, realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”, w którym nasz ośrodek wziął udział drugi raz.

Prelegent, Mirosław Sochacki to pasjonat, dziennikarz Radia Olsztyn, zajmujący się tematyką historyczną, kolekcjoner mundurów różnych armii I połowy XX wieku, uczestniczący jako statysta i rekonstruktor filmów o tematyce historycznej. Laureat III nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2015.

Impreza była atrakcyjna dla odbiorców. Mimo niedogodności związanych z pandemią, spotkała się z ciepłym przyjęciem.
 
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie pragnie podziękować za współpracę SP Ząbrowo z panią dyrektor Joanna Marciniak na czele.

„Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”
Projekt: „Wolność, kocham i rozumiem – 100 – lecie Cudu nad Wisłą”
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Warszawy
28.09.2020.

W terminie 26.09.20-27.10.20, w ramach projektu pn. „Wolność kocham i rozumiem – 100-lecie Cudu nad Wisła”, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował dwudniową wycieczkę do Warszawy. Zgodnie z celem i programem wycieczki mieszkańcy gminy Iława i okolic pod opieką Grażyny Piękos i Wiesławy Romanowskiej zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Narodowe, Twierdzę Modlin, Wojskowy Cmentarz Powązkowski. W sobotni wieczór uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia w Teatrze Komedii spektaklu teatralnego pt. „Atrakcyjna wdowa”.

 Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali w/w obiekty zgłębiając wiedzę historyczną okresu Bitwy Warszawskiej, I, II wojny światowej i lat powojennych. Pomimo kapryśnej pogody wycieczkowicze byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, o czym świadczą gromkie brawa dla organizatorów w drodze powrotnej do Iławy.

 

Wyjazd dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej#wiktoria1920”

Czytaj całość…
 
Wernisaż i koncert w GOK
28.09.2020.
W dniu 25 września br., w GOK Laseczno odbyło się wydarzenie artystyczne pn. „Usłysz, zobacz, doznaj…”, które łączyło w sobie wernisaż malarski i koncert. Swoje prace wystawiła trójka artystów z Iławy: Krystyna Pytlewska-Pająk, Andrzej Mazurkiewicz i po raz pierwszy wystawiająca swoje prace, debiutantka Bernadeta Trojan „La Berni”, a muzycznie ubarwił wernisaż Arkadiusz Szulc, wokalista i gitarzysta z Gdańska.
Na imprezę przybył wójt Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, radny Jan Zieliński, mieszkańcy gminy Iława i okolic.
Wernisaż otworzyła i prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która po przywitaniu gości przedstawiła dossier artystyczne bohaterów wernisażu. Głos zabrał też wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który pogratulował artystom i organizatorom. Artyści usłyszeli tego wieczoru dużo komplementów. Publiczności bardzo podobał się występ gdańskiego barda. W jego repertuarze znalazły się utwory własne, jak i poetyckie polskich oraz zagranicznych autorów.
Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej GOK, która na te okoliczność przybrała formę kawiarenki artystycznej. Impreza odbyła się w miłej, uroczystej atmosferze z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego i z ograniczeniem liczby gości do minimum.
Czytaj całość…
 
Wspomnienie- Morawa na uroczystkości Złotych Godów w gminie Iława
24.09.2020.

Zespół "Morawa" na uroczystości "Złotych Godów" w Gminie Iława. Fragment występu na końcu reportażu.


 
Koncert Morawy w Lasecznie
22.09.2020.
W dniu 19 września, zespół „Morawa” wystąpił przed uroczystością ślubną mieszkanki Laseczna, która wylicytowała koncert grupy na tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Tym samym zespół zrealizował to honorowe zobowiązanie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 816
 
 
Regulamin- konkursu fotograficznego Piękno mojej miejscowości- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2021 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.