Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1061
Linki: 2
gości: 8628173
Advertisement

Narodowe czytanie w gminie Iława PDF Drukuj Email
11.09.2018.

8 września 2018r., podobnie jak w całym kraju, również i w pięciu miejscowościach Gminy Iława, czyli tam, gdzie funkcjonują Gminne Biblioteki Publiczne (w Lasecznie, Ząbrowie, Rudzienicach, Ławicach, Siemianach), odbyła się siódma edycja „Narodowego Czytania” - ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych dzieł literackich.
Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej, dodatkowo zyskując w tym roku wyjątkowo patriotyczny charakter, z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Akcje „Narodowego Czytania” odbywające się na ząbrowskim skwerze, w sali szkoły podstawowej w Rudzienicach, w sali wiejskiej w Ławicach, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie oraz przy budynku GBP im. Edwarda Stachury w Siemianach, skupiły społeczności przy wspólnym odczytaniu fragmentów „Przedwiośnia”. W organizację wydarzenia włączyły się również szkoły podstawowe w Ząbrowie i w Rudzienicach. Dyrektor SP Rudzienice, Pani Urszula Solis, zaprosiła nawet Stefana Żeromskiego, w którego rolę wcielił się Pan Andrzej Chołaszczyński. Gośćmi „Narodowego czytania” byli przedstawiciele władz, księża, członkowie stowarzyszeń i KGW, sołtysi, działacze lokalni w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy- Pana Romana Piotrkowskiego, Członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa – Pani Danuty Śliżewskiej, Przewodniczącej KGW Ząbrowo- Pani Anny Malinowskiej, Członka Rady Sołeckiej- Pana Rafała Maślanego, byłej Dyrektor szkoły podstawowej w Rudzienicach- Pani Marii Sak, Kierownika Referatu Edukacji Urzędu Gminy w Iławie- Pana Henryka Szabelskiego wraz z małżonką, Radnej Gminy Iława- Pani Zofii Foty, działacza - Pana Henryka Plisa, Przewodniczącej Rady Rodziców SP Rudzienice- Pani Katarzyny Marchlewskiej, właściciela ośrodka wypoczynkowego „Szyszka”- Pana Mariana Kamińskiego, radnej Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego- Pani Bernadety Hordejuk, wiceburmistrz Iławy- Pani Marioli Zdrojewskiej, Sołtys Siemian – Pani Kariny Cyganowskiej, Pastora Krzysztofa Kopacza, Kierownika Parku Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich- Pani Aliny Rodziewicz, właścicielki "Rybaczówki” – Pani Beaty Nickiel, Księdza Jarosława Grudziąża, Sołtys - Pani Emilii Skolmowskiej, Dyrektor szkoły podstawowej w Lasecznie- Pani Danuty Gubały, Sołtysa Ławic- Pana Jerzego Olka. Na spotkaniach Dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos, odczytała list Prezydenta Andrzeja Dudy zachęcający Polaków do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Organizatorzy w każdej z miejscowości zadbali o dekoracje z akcentem narodowym i oprawę muzyczną, na którą złożyły się utwory czołowego kompozytora polskiego, Fryderyka Chopina, w wykonaniu Oktawii Laskowskiej.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na kolejne „Narodowe Czytanie” na terenie Gminy Iława oraz zachęcamy do korzystania z usług Gminnych Bibliotek Publicznych, by promować czytelnictwo każdego dnia.

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie dziękuje WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję „Narodowego Czytania”, a w szczególności Dyrekcji i Nauczycielom SP w Rudzienicach i Ząbrowie.


  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.