Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 914
Linki: 2
gości: 5561166
Strona główna arrow Aktualności arrow IV Kiermasz Wielkanocny w Lasecznie
Advertisement
 

IV Kiermasz Wielkanocny w Lasecznie PDF Drukuj Email
25.03.2018.
 W piękną niedzielę palmową 25-go marca 2018 r. w Lasecznie odbył się
IV Gminny Kiermasz Wielkanocny
.
Na Kiermaszu pojawili się wystawcy z terenu gminy Iława, miasta Iławy, a nawet sąsiednich powiatów.
Niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich z Kałdun Radomka, Gulbia wystawiły świąteczne smakołyki
(baby wielkanocne, baranki, mazurki i inne), a także ozdoby wielkanocne (stroiki, pisanki, palmy.
Ponadto KGW Ząbrowo i KGW Szymbark dostarczyły na kiermasz świąteczne wypieki i ozdoby.
Szczególne podziękowania adresujemy do pani Anny Ćwiklik z Laseczna, która wzorem roku ubiegłego podarowała
przepyszne ciasta oraz wystawców indywidualnych: paniom Genowefie Białek, Aleksandrze Robaszkiewicz,
Jadwidze Grążawskiej
i Wandzie Piękos.

Na scenie Kiermaszu zaprezentowały się zespoły ludowe  działające przy GOK Laseczno - dziecięcy zespół folklorystyczny
„Dzieci Ziemi Iławskiej” i ludowy zespół „Gosposie”
Pracownicy GOK Laseczno zorganizowali specjalną wystawę pokonkursowych prac (ozdoby wielkanocne).
W Konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy Iława i szkoły z terenu powiatu iławskiego. 
Prace wykonały dzieci, młodzież i dorośli z terenu gminy Iława, miasta Iławy w kategoriach: stroik wielkanocny
i palma wielkanocna.  W trakcie trwania Kiermaszu laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.
 
            Duża część prac dzieci została sprzedana za dowolnie deklarowaną cenę kupującego, bowiem cel był charytatywny,
na rzecz chorego chłopca. Pozostałe prace zostaną wystawione w sali widowiskowej w GOK Laseczno  do dnia 30 marca 2018 r.
Wszystkich chętnych zapraszamy do zakupu pięknych ozdób, a także wsparcia naszej akcji. Mieszkańcy  Laseczna,
goście z gminnych wsi oraz Iławy, którzy odwiedzili imprezę, dokonali zakupów na naszym  Kiermaszu,
tym samym potwierdzając potrzebę organizacji tego typu imprez przez nasz Ośrodek. Kiermasz odbył się w miłej
i świątecznej atmosferze.

Dyrektor GOK Laseczno wraz z Pracownikami serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną
(pomoc w rehabilitacji).


Lista uczestników nagrodzonych w konkursie ozdób wielkanocnych

Kategoria przedszkole:
1. Wiktoria Szalkowska, Oddział przedszkolny 5-6 latków, ZSP  Wikielec, op. M. Kuszmirek
2. Uczniowie kl. "0", SP w Gałdowie, op. M. Jabłońska
3. Grupa "0", SP Ząbrowo, SP w Ząbrowie, op. M. Osowska

Wyróżnienia:
1. Wiktoria Radomska, SP Ząbrowo, grupa "0",
op. M. Osowska
2. Małgorzata Piękos, SP Ząbrowo, grupa "0",
op. M. Osowska
3. Grupa "Tygryski", Przedszkole NIepubliczne "Przedszkolak", op. E. Zakrzewska

Kategoria klasy I-III (szkołapodstawowa):
1. Uczniowie kl. II A, SP Susz, op. B. Pyrzanowska
2. Bartosz Zieliński, Kl. II, SP Laseczno, op. B. Rosicka
3. Liliana Kożuchowska, kl. I, SP Ząbrowo

Wyróżnienia:
Andrzej Zieliński, kl. II, SP Laseczno, op. J. Szlasa
Maksymilian Turzyński, kl. III, SP w Ząbrowie, op. M. Nawrott
Iwo Jakielski, kl. III, SP Frednowy, op/ E. trzcińska

Kategoria klasy IV-VII
1. Kacper Kamiński, kl. VI, SP Rudzienice
2. Maciej Jankowski, kl. VII, SP Gałdowo, op. M. Kubska
3. Wiktoria Paczkowska i Natalia Koszytkowska, kl. VI, SP Laseczno

Wyróżnienia:
1. Karolina Janik, kl. VI, SP Laseczno, op. M. Rzepka
2. Kacper Marchlewski, kl. V, SP Rudzienice, op. S. Kowalkowski
3. Adam Kozak, kl. V, SP Rudzienice, op. S. Kowalkowski

Kategoria gimnazjum:
1. Uczniowie Koła Technicznego "Rozwijam się manualnie" z SP Susz, op. B. Pyrzanowska
2. Oliwia Kapela, kl. II B, SP Franciszkowo, op. A.Dreszler
3. Agnieszka Ksiuk, kl. II AG, SP Ząbrowo, op. K. Jakubowska

Wyróżnienia:
1. Karolina Czubińska, kl. II AG, SP Ząbrowo, op. K. Jakubowska
2. Klaudia Juszyńska, kl. III F, Gimnazjum Susz, op. B. Pyrzanowska
3. Julia Wrzesińska, kl. II B, Gimnazjum Franciszkowo, op. A. Dreszler

Kategoria dorośli:
1. Bogumiła Pyrzanowska
2. GBP Laseczno
3. GBP Ząbrowo

Wyróżnienia:
1. GBP Rudzienice

Najpiękniejsza palmawielkanocna:
1. Tomasz Pyrzanowski, kl. VII B, SP Susz

Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny:
1. Oliwia Przytulska, kl. VII, SP Gałdowo, op. M. Kubska


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.