Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6082851
Strona główna arrow Aktualności arrow Spektakl Kopciuszek, zabawy mikołajkowe i koncerty dla firmy Szynaka Meble
Advertisement

Spektakl Kopciuszek, zabawy mikołajkowe i koncerty dla firmy Szynaka Meble PDF Drukuj Email
22.12.2016.
W grudniu, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie pracował intensywnie. Na zlecenie znanej firmy Szynaka Meble przeprowadziliśmy pięć imprez o charakterze okołoświątecznym. Wszystkie odbyły się w pięknym kompleksie wypoczynkowym należącym do zleceniodawcy, w „Pałacu Mortęgi” k. Lubawy. Rozpoczęliśmy 11-go grudnia od tradycyjnej zabawy mikołajkowej dla dzieci pracowników firmy, którą poprzedził spektakl „Kopciuszek”, reżyserowany przez Grażynę Piękos. Wzięli w nim udział uczniowe SSP Laseczno, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i Lidia Miłosz, nauczycielka SSP nr 2 w Iławie. Przedstawienie było efektem projektu pn. "Mały, wielki aktor", w którym uczestniczyły: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Laseczna, Rada Sołecka Laseczna, SSP Laseczno i GOK Laseczno. W wyniku działań powstał projekt scenografii, wykonanej przez pracowników GOK. Szczególne podziękowania należą się Stanisławowi Michalskiemu, właścicielowi firmy „Mistra” z Nowej Wsi, za wykonanie karety, będącej atrakcyjnym rekwizytem w sztuce. Po spektaklu nasi instruktorzy zaprosili dzieci i rodziców na wspólną zabawę, która odbyła się na piętrze „Starego Spichlerza”.
Kolejne imprezy tej samej natury odbyły się w dniach 17-18 grudnia w w/w miejscu.
Nieco inny charakter miały miejsce spotkania wigiljne dla kadry i zarządu frmy Szynaka.
Odbyły się one w dniach 20-21 grudnia br w „Restauracji Szlacheckiej” w/w kompleksu architektonicznego. W ekskluzywnych wnętrzach, pierwszego dnia uczniowie SSP Laseczno wykonały świąteczne jasełka. Akompaniował im Sławomir Zbysiński- nauczyciel szkoły w Lasecznie. Po nich, nasz zespół „Grasz Band” zaprezentował cały szereg kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. Występ uczniów i zespołu spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.
22-go grudnia w tej samej restauracji wystąpiły „Dzieci Ziemi Iławskiej”, prezentując jasełka „na ludowo”. Akompaniowali im: Grażyna Piękos (wokal, gitara), Magda Kawala (skrzypce) i Jerzy Piotrowski (akordeon). Oprócz dzieci wystąpiły gościnnie Oktawia Alicka (wokal, narracja) oraz Anna Kurowska z Ząbrowa.
Warto dodać, że instruktorzy GOK Laseczno zapewnili pełne nagłośnienie wszystkich imprez, muzykę, gry i zabawy (animacja), a także transport wykonawców i sprzętu.
Jak powiedzieli organizatorzy z firmy Szynaka, Gminny Ośrodek Kultury zapewnia kompleksowość działań, stąd wybór naszej firmy na zleceniobiorcę. Mając na uwadze rangę naszego zleceniodawcy, odnotowujemy w/w imprezy jako bardzo ważny fakt w naszym kalendarzu imprez.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.