Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 955
Linki: 2
gości: 6011329
Strona główna arrow Aktualności arrow Narodowe czytanie Lalki Bolesława Prusa
Advertisement

Narodowe czytanie Lalki Bolesława Prusa PDF Drukuj Email
14.09.2015.
5 września 2015 roku odbyła się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku do wspólnego czytania wybrano dzieło Bolesława Prusa „Lalka”. By wziąć udział w akcji, wystarczyło wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie www.prezydent.pl. Biblioteki publiczne z terenu gminy Iława, tj.: Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej cztery filie: w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach i Ząbrowie, po raz trzeci włączyły się do akcji.

„Narodowe Czytanie” to doskonała okazja do wspólnego spotkania się czytelników, któremu towarzyszy wspólna lektura. Ma popularyzować czytelnictwo oraz zachęcać dzieci, młodzież i dorosłych do kontaktu ze słowem pisanym.Podobnie jak w latach ubiegłych akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno mieszkańców wsi jak i zaproszonych do gości.Bibliotekarze w tym dniu zadbali o miły nastrój, wyjątkowe dekoracje, które zainstalowali w centrach wsi, gdzie każdy mógł przeczytać fragmenty „Lalki”. Mniej odważni, przy kawie, „na słodko”, mogli posłuchać, jak inni czytają. Wszyscy mogli dyskutować o „Lalce”, literaturze i innych „ważnych” sprawach, a nawet posłuchać muzyki poważnej na żywo!

I tak w Lasecznie "Lalkę" Bolesława Prusa m.in. czytali: ks. Jarosław Grudziąż, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i Dyrektor SSP w Lasecznie Danuta Gubała.
W Ławicach: dyr. LO w Iławie Stanisław Kożuchowski, Cecylia Malkiewicz -bibliotekarka z MBP w Iławie, Marlena Fryc, Anna Koper i Elżbieta Białobrzewska.
W Ząbrowie: Barbara Kowalska, Andrzej Janowicz, Elżbieta Plec, Anna Śliżewska i Marzena Piotrowska.
W Rudzienicach: radna gminy Iława Zofia Fota, dyr. GOK w Lasecznie Grażyna Piękos, Halina Waszelewska, Henryk Plis, Magdalena Sak-Bach, Danuta Maruszczak, Iwona Kamińska-Chmielarczyk, Wiktor Chmielarczyk, Maria Kopaczewska; tu lekturze „Lalki” towarzyszyła muzyka F. Chopina w wykonaniu Moniki Kopaczewskiej, studentki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
W Siemianach dzieła B. Prusa można było posłuchać w interpretacji pani sołtys Siemian Kariny Cyganowskej, pisarki Niny Drej, Izabeli i Rafała Babeckich.
Czytelnicy, którzy na akcję przynieśli własny egzemplarz „Lalki” Bolesława Prusa, mogli otrzymać specjalny stempel upamiętniający akcję.
Biorąc po uwagę frekwencję, zaangażowanie wszystkich, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, akcję „Narodowego Czytania” w bibliotekach publicznych w gminie Iława należy uznać za bardzo udaną.
Akcja odbyła się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.


Dyrektor GOK w Lasecznie wraz z Bibliotekarzami serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w czytaniu, wsparli naszą akcję. Do zobaczenia za rok.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Regulamin Bożonarodzeniowego konkursu plastycznego - kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.