Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 891
Linki: 2
gości: 4999161
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
 

Fotoreportaż z Radomka PDF Drukuj Email
24.09.2010.

 

W menu głównym, w pozycji Galeria zdjęć pojawił się fotoreportaż z dożynek parafialnych w Radomku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizatorem dożynek parafialnych była Rada Sołecka Radomka.  Dożynki parafialne są organizowane każdego roku w innej wsi.

Koncepcję artystyczną imprezy stworzyła Pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno. Jak zwykle Gminny Ośrodek Kultury postawił scenę i zapewnił nagłośnienie imprezy. W dożynkach parafialnych wzięły udział zespoły pracujące przy GOK: "Gosposie" i "A propos", a także dzieci ze szkół gminnych. Dekorację sceny przygotowali mieszkańcy Radomka oraz GOK Laseczno.

Dożynki rozpoczęły się mszą Św., którą celebrował proboszcz tutejszej parafii, ks. Puzio.

W części oficjalnej głos zabrał  gospodarz Gminy Iława, wójt Krzysztof Harmaciński, a po nim wystąpił sołtys wsi Radomek. Wśród zaproszonych gości pojawił się m. in. Przewodniczący Rady Powiatu Pan Buk.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna ciepło przyjęta przez mieszkańców. Uwieńczeniem dożynek była zabawa "pod gołym niebem", ze względu na opady deszczu przeniesiona do świetlicy wiejskiej.

Biorąc pod uwagę bardzo dobrą organizację imprezy oraz duże zaangażowanie mieszkańców Radomka oraz pracowników GOK, można uznać imprezę za bardzo udaną.

Zmieniony ( 29.10.2010. )
 
Dożynki Gminne 2010 relacja PDF Drukuj Email
23.09.2010.

 

Zaszczyt organizacji tegorocznych dożynek przypadł w udziale wsi Ząbrowo. W jej organizację zaangażowały się czynnie: Rada Sołecka, kierowana przez sołtysa Pana Romana Piękos, OSP Ząbrowo pod dowództwem Pana Delegacza, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie kierowany przez Panią dyr Grażynę Piękos i mieszkańcy Ząbrowa.

Uroczystość przebiegała jak co roku wg ustalonego planu charakteryzującego dożynki gminne: rozpoczęła ją Msza Św. w ząbrowskim kościele, po której korowód dożynkowy przeszedł przy dźwiękach muzyki dozynkowej wykonywanej przez zespół "Gosposie" na stadion klubu sportowego "Osa", gdzie wokół przygotowanej sceny delegacje poszczegółnych wsi ustawiły wieńce konkursowe. Starosta i starościna dozynek przekazały wójtowi gminy Panu Krzysztofowi Harmacińskiemu symboliczny bochen chleba.

W trakcie części oficjalnej głos zabrał wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz zaproszeni goście: w-ce minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Piotr Żuchowski, Poseł na Sejm Pan Adam Żyliński oraz w-cemarszałek Sejmiku Samorządowego Województwa Pani Jolanta Szulc. Wśród gości dożynek były również władze miasta Iławy, przedstawiciel rady powiatu i rady gminy, a także przedstawiciele jednostek podległych samorządom. Licznie dopisała publiczność. W części oficialnej specjalna komisja konkursowa oceniła i nagrodziła wieńce dożynkowe. W/w goście wzięli też udział we wręczaniu nagród wyróżniajacym się rolnikom z gminy iława.

Część artystyczna wydała się być udana, co potwierdziła reakcja publiczności. Wystąpiły następujące zespoły: grupa "Poranek" z SG w Ząbrowie i zespół folkolorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej", oba zespoły założone i kierowane przez Panią dyr Grażynę Piękos, zespół "Jedwabno" z rewelacyjną choreografią Pani Sarnowskiej z Jedwabna, grupa wokalna "A propos" założona i kierowana przez Panią dyr Grażynę Piękos, jeden z najlepszych- jesli nie najlepszy- zespołów country w naszym regionie "Rosenberg Country Band" pod kierownictwem znakomitego gitarzysty z Susza Wojciecha Olszewskiego i rewelacyjnymi wokalami Pani Iwony i Pani Bernadety Gawryjołek ( nb. także pracownika GOK Laseczno).

Gwiazdą wieczoru był Szymon Kusarek z Warszawy, na codzień pracujący w Teatrze Syrena, który przy akompaniamencie płyty i zaproszonego gitarzysty wykonał z wielkim powodzeniem znane przeboje muzyki rozrywkowej.

Uwieńczeniem tego udanego dnia była zabawa "pod gwiazdami" dla wszystkich chętnych, których nie brakowało.
Należy podkreślić bardzo ładną scenografię scenerii dożynkowej, której autorką jest Pani dyr Grażyna Piękos, a wykonawcami mieszkańcy Ząbrowa i pracownicy GOK Llaseczno.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotoreportażu w menu > Galeria zdjęć > Dożynki Gminne

Zmieniony ( 29.10.2010. )
 
Koniec wakacji w bibliotekach gminnych PDF Drukuj Email
14.09.2010.

Czytaj całość…Zakończyły się „Wakacje w bibliotekach publicznych gminy Iława”

W trakcie wakacji w gminnych bibliotekach publicznych gminy Iława wiele się działo. Czytelnicy mogli korzystać z księgozbioru i stanowisk komputerowych z bezpłatnym Internetem, uczestniczyć w różnych zajęciach, takich jak głośne czytanie bajek przez bibliotekarza i zaproszonych gości, konkursach plastycznych, grach i zabawach.


Biblioteka w Lasecznie zaproponowała dzieciom szereg zabaw i konkursów. 5.07. – „Radość z balonów” – dzieci grały w piłkę plażową, ścigały się z balonami, wysyłały wiadomości balonem. 6.07. – „Czas kamienia łupanego” – uczestnicy zabaw m.in. kolorowali kamienie, zdobili twarze kredą, grali w kamiennego pokera, bawili się w wojnę o państwo. 8.07. – miały miejsce „Zabawy na morzu” – dzieci bawiły się w statek, wysyłały tajną wiadomość, bawiły się głuchy telefon, rozwiązywały kalambury. 9.07. – „Dzień z naturą” – dzieci zbierały liście, gałęzie i tworzyły z nich kompozycje plastyczne, bawiły się w chowanego. 12.07 – „Na sportowo” – dzieci grały w „czarodziejską piłkę”, twistera, badminton i raz, dwa,  trzy... 14.07 miała miejsce „Akademia artystyczna” – dzieci dzieliły się ze sobą wspomnieniami i wrażeniami z wakacji, bawiły się w „zgadnij, kim jestem”, układały album ze zdjęciami. 15.07 miał miejsce dzień „Z grą planszową”: grano w scrabble, bingo, chińczyka, warcaby. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.


Biblioteka w Ławicach 22.07 – zorganizowała „Dzień Włóczykija”. Dzieci zrobiły „kije –włóczykije”, z którymi pod opieką Pani Doroty Gerczak i Marleny Fryc przeszły naokoło stawu w Ławicach. Potem w bibliotece były gry i zabawy oraz quiz wiedzy o Muminkach. Pierwsze 3 miejsca zajęli : Sylwia Witczak, Dominika Guzowska i Grzegorz Dziedzic. 29.07 – w ramach „Bajkowych czwartków z czekoladą” odbyło się głośne czytanie bajek. Czytała sołtys Grażyna Węgłowska. Opowiedziała również o swoim zawodzie, dzieci podzieliły się nią swoimi marzeniami na temat swojego zawodu w przyszłości. Później odbyła się szalona zabawa w „ Twister”. 5.08 – odbyło się spotkanie autorskie z panią Niną Drej. Pisarka opowiedziała dzieciom o swoich przygodach z dzieciństwa, przeczytała fragment swojej książki „Dom nad Jeziorakiem”. Dzieci wręczyły autorce kwiaty i laurki. Pani Drej zapowiedziała następną wizytę na jesień. 26 sierpnia dzieci czytały na głos swoje ulubione bajki, m.in. „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Dziewczynka z zapałkami”.

 

Biblioteka w Rudzienicach zorganizowała konkurs plastyczny: „Mój ulubiony bohater literacki”. Na konkurs napłynęły 32 prace plastyczne. Nagrody otrzymały: Natalia Misiora, Nikola Jakubik, Nikola Janicka. Na konkurs: „Miejsce, które chcę odwiedzić w wakacje” napłynęło 8 prac. Nagrody otrzymały: Dominika Czwarnóg, Nikola Zuśka, Adrian Kowalkowski. W sześciu czwartkowych turniejach warcabowych wystartowało łącznie 58 graczy. Zwyciężył Dawid Bądkowski.

Biblioteka w Siemianach zorganizowała konkurs plastyczny na kartkę – „Pozdrowienia z wakacji”. Napłynęło 12 prac. Odbył się również konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcia z Siemian i okolicy. Nadesłano 11 prac. 12.07. odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci „Jak powstał „Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej (praca z plasteliną). 20.07. świętowano „Dzień Kubusia Puchatka”. Dzieci czytały na głos książkę „Kubuś Puchatek”  A. A. Milne. 24.07 miał miejsce konkurs wiedzy o znakach drogowych z okazji Dnia Policjanta: „Czy znamy znaki drogowe?”. 5.08 zorganizowano zajęcia popularyzujące literaturę młodzieżową: „Sięgnij po książkę czytelniku młody” – ciekawa książka w zbiorach naszej Biblioteki. 9.08 - odbyły zajęcia komputerowe „Bądźmy bezpieczni w Internecie”. 19.08 - Czarodziejskie warsztaty bajarza. Na koniec- 23.8 - zajęcia dla dzieci (plastyczne, konkursy, gry i rebusy) związane z Dniem Lotnika.

Biblioteka w Ząbrowie zorganizowała: „Groch z kapustą” - wyszukiwanie ciekawych propozycji książkowych na wakacje, dzieci dyskutowały na temat swoich ulubionych książek oraz występujących w nich postaci. Konkurs „Milionerzy”, w którym dzieci odpowiadały na pytania z różnych dziedzin życia. Konkurs „Papierowe zwierzaki”, podczas którego dzieci wykonywały swoje ulubione zwierzaki z papieru. W czwartki miały miejsce „Czwartkowe bajania” - dzieci czytały z bibliotekarzem na głos bajki, rysowały okładki książek oraz bawiły się w teatr. Oprócz wymienionych zajęć dzieci chętnie przychodziły do biblioteki na grę w warcaby, chińczyka, zgaduj - zgadulę czy układanie puzzli. Zajęcia dzieciom umilały słodki upominki.

Zmieniony ( 15.09.2010. )
Czytaj całość…
 
DOŻYNKI GMINNE - ZĄBROWO 2010 PDF Drukuj Email
24.08.2010.

WÓJT GMINY IŁAWA

KRZYSZTOF HARMACIŃSKI

ZAPRASZA NA:

DOŻYNKI GMINNE
12 WRZEŚNIA 2010r. w ZĄBROWIE (boisko sportowe)

PROGRAM:

13.00 - Msza Św. w kosciele w Ząbrowie
14.00 - Uroczyste rozpoczęcie Święta Plonów
14.21 - Wręczenie odznaczeń
14.45 - Występy artystyczne: "Gosposie", "Dzieci Ziemi Iławskiej", zespół "Jedwabno"  z widowiskiem artystycznym pt.: "Chopin na dożynkach", zespół country "Rosenberg Country Band", gwiazda wieczoru - Szymon Kusarek z teatru "Syrena" w Warszawie

19.00 - Zabawa taneczna

 

ZAPRASZAMY

W trakcie dożynek: konkurs wieńców dożynkowych, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą posesję, kiermasz, loteria fantowa, plac zabaw dla dzieci, gry i zabawy, grochówka strażacka

Współorganizatorzy:

- Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
- Sołtys wsi Ząbrowo z Radą Sołecką
- OSP Ząbrowo
- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ząbrowa
- Samorządowa Szkoła Podstawowa
- Samorządowe Gimnazjum
- LZS "OSA ZĄBROWO"

Zmieniony ( 24.08.2010. )
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 624 - 630 z 716
 
 
Regulamin XXIV Konkursu Wielkanocnego- kliknij obrazek
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.