Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 911
Linki: 2
gości: 5470585
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
 

Mózgowiada i festyn pn. Aktywnie i smacznie żegnamy wakacje PDF Drukuj Email
31.08.2016.
Czytaj całość…W dn. 27-go sierpnia odbyły się "Dożynki Parafialne", połączone z festynem pn. "Aktywnie i smacznie żegnamy wakacje". Na początku dożynek odbyła się msza Św. celebrowana przez księdza proboszcza z Laseczna, Jarosława Grudziąża, w czasie której w pobliżu ołtarza byli obecni: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk i ks. Mirosław Pyzio.
W części oficjalnej gości przywitał wójt gminy Iława, sołtys Mózgowa Marian Szkamelski i prowadząca imprezę, dyrektor GOK Grażyna Piękos.
Przed sceną zostały ustawione dożynkowe wieńce, uplecione z tegorocznych plonów Ziemi Iławskiej. Reprezentowały one wsie: Laseczno, Mózgowo, Trupel, Skarszewo i Gulb. Podziękowania dla rolników złożyła Starościna Emilia Skolmowska w towarzystwie Starosty z Jędrychowa.

W części artystyczno-rekreacyjnej wystąpiły zespoły z GOK Laseczno (Dzieci Ziemi Iławskiej i Morawa- gwiazda wieczoru) oraz znany zespół wokalny Kalina z Jędrychowa, z gitarowym akompaniamentem Mariusza Golębiowskiego, dyrektora M-GOK Kisielice.

W przerwach, pomiędzy występami odbyły się liczne gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone przez animatorów GOK Laseczno. Na uwagę zasługują prace malarskie, przedstawiające "pocztówki wakacyjne", które stworzyli chętni członkowie publiczności.
Na zakończenie imprezy organizatorzy zaprosili zespół, który przygrywał do tańca "pod gwiazdami".
Pogoda na szczęście dopisała i całą imprezę można uznać za udaną.
Zmieniony ( 31.08.2016. )
Czytaj całość…
 
Mlekowita 2016 PDF Drukuj Email
21.08.2016.
Czytaj całość…20-go sierpnia 2016 w Wikielcu już po raz klejny odbyło się Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą.  Tradycyjnie, toastem ze szklanką mleka imprezę otworzył wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który wspólnie z przedstawicielami Mlekovity z dyrektorem lubawskiego oddziału, przywitał gości.  Po krótkiej ceremonii otwarcia wręczono statuetki producentom mleka z gminy Iława. Podczas części oficjalnej gościem imprezy była Senator RP Pani Bogusława Orzechowska z Ostródy.

Niezależnie od imprezy na scenie, odbył się też II Bieg o Puchar Wójta gminy Iława, w którym udział mogli wziąć wszyscy. Podczas zabaw dla publiczności zorganizowano m.in. konkurs picia mleka na czas, konkurs o wyrobach "Mlekovity" i konkurs ekologiczny.  W trakcie trwania imprezy czas umilały występy zespołu folkowego „Morawa” z GOK Laseczno, poetycko-rockowego „Remedium” z Iławy i disco-polo "Summer Night" z Ełku . Gwiazdą wieczoru był tym razem rockowy zespoł z Olsztyna o nazwie "Big Day".
Imprezę prowadziła profesjonalnie i z poczuciem humoru Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno.
Dodatkowe atrakcje jakie zapewnili organizatorzy to: gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, wesołe miasteczko, liczne kramy i stoiska rękodzielnicze.Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą zakończyła zabawa taneczna pod chmurką.
Organizatorzy (Gmina Iława, GOK Laseczno, Rada Sołecka wsi Wikielec, OSP Wikielec) dziękują serdecznie wszystkim, którzy społecznie wsparli imprezę. Partnerem imprezy była firma "Mlekovita", którejk Prezesem jest Pan Dariusz Sapiński.
Zmieniony ( 21.08.2016. )
Czytaj całość…
 
XI Festiwal Nad Jeziorakiem- Siemiany 2016 PDF Drukuj Email
26.07.2016.
Czytaj całość…Tegoroczna XI edycja „Festiwalu Nad Jeziorakiem” odbyła się przy kilkutysięcznej widowni i przy sprzyjającej pogodzie. Organizatorzy zaprosili jak zwykle liczących się w Polsce artystów.  W piątek imprezę poprowadziła Paulina Sykut-Jeżyna. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół z Gminnego Ośrodka w Lasecznie  "Grasz Band”".  Jak co roku wystąpił zespół  "Czerwony Tulipan", następnie wystąpiły takie gwiazdy jak: Janusz Radek, Kabaret K-2. które rozbawiły publiczność pierwszego dnia Festiwalu. Tradycyjnie drugiego dnia festiwalu odbywa się konkurs „Muzycznych Talentów”, który znakomicie poprowadził Piotr Buchalski, a po nim wystąpili laureaci nagrody głównej ubiegłorocznego festiwalu: Dominik Światkowski i Dominika Krassowska. Drugiego dnia gospodarzem sceny był Krzysztof Tyniec. O godz. 20:00 rozpoczęły się występy znanych artystów: Krzysztofa Tyńca, Roberta Kasprzyckiego z zespołem i kabaretowej „Formacji Chatelet”. Gwiazdą wieczoru była Anita Lipnicka z zespołem. Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczne wydarzenia festiwalu można było obserwować także na umieszczonym przy scenie telebimie, a podczas przerw wyświetlane były wizytówki graficzne sponsorów.  Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli swoim działaniem festiwal, a szczególnie firmom, instytucjom
i osobom wymienionym niżej:
Szynaka Meble sp. zo.o. , IPIB, CEiK Olsztyn, URODA Polska sp. z o.o., Euro Trade Company S.C. Wojciech Dobrzański i Piotr Uljanowski, Firmie transportowej Alina i Jan Dobrzański, Bankowi Spółdzielczemu w Iławie, PKO Bank Polski w Iławie, ratownikom medycznym, OSP Siemiany, Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Siemian, Gregor- szkoła języków, Tymbark, Hotelowi Stary Tartak w Iławie, Radzie Sołeckiej Siemian, WOPR Iława, Karczma Cykada- Izabela Soszka, Łasuch Bis Kamiński Edmund, Salonowi kosmetycznemu „Silver” Pani Sylwii Dobies w Iławie i Salonowi fryzjerskiemu „Joanna” Pani Joanny Waśniewskiej w Iławie.

Festiwal objęli patronatem honorowym:
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek  Brzezin.
Patronat medialny:
TVP3 Olsztyn, Radio Zet Gold, Radio Eska Iława, Gazeta Iławska, Kurier Regionu Iławskiego, WM 24 Info, Iławska Telewizja Internetowa.
Tradycyjną statuetkę wszystkim występującym wręczał wójt gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński i właściciel firmy „Szynaka Meble sp. z o.o. Pan Jan Szynaka.

Nagrodzeni w Konkursie Muzycznych Talentów:
Grand Prix – Natalia Jackiewicz
1.miejsce – Janusz Kurowski
2.Anna Gęstwicka i Aleksandra Gałan
3.Marta Drążek

Zmieniony ( 30.07.2016. )
Czytaj całość…
 
Laseczniada za nami PDF Drukuj Email
18.07.2016.
Czytaj całość…W sobotę 9 lipca w Lasecznie odbyła się dziewiąta  edycja pikniku rodzinnego pn. ,, Laseczniada”.
Tradycyjnie imprezę poprzedził  Turniej Piłkarski  o Puchar Sołtysa Laseczna i bieg rodzinny.
Po raz pierwszy za sprawą Grażyny Bulik odbył się dziecięcy bieg uliczny na dystansie  100, 200 i 600 m. O godz. 16-stej  nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Emilię Skolmowską – sołtys Laseczna , Grażynę Piękos dyrektor GOK Laseczno ( prowadzenie imprezy) ,  oraz  wręczenie pucharów dyplomów i nagród zwycięzcom w/w konkurencji ( lista nagrodzonych na stronie GOK Laseczno). W części koncertowej na laseczniańskiej scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne działające w GOK – Dzieci Ziemi Iławskiej i zespół Gosposie. Gwiazdą tegorocznej Laseczniady był zespól disco polo "Densi" z Suwałk, a zabawę ,,Pod gwiazdami” uświetnił zespół „Standard” z Piotrowic.
W trakcie imprezy odbyła się licytacja mebli , gry i zabawy dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.
Imprezie towarzyszyły liczne kramy, wystawy, park zabaw dla dzieci , przejażdżki bryczką,  pyszne, swojskie jadło.
Pomimo kapryśnej aury kolejną Laseczniadę można uznać za bardzo udaną.
Organizatorzy imprezy: GOK Laseczno, Rada Sołecka Laseczna, Stowarzyszenie Rozwoju Laseczna, OSP Laseczno serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli  w organizacji tegorocznej Laseczniady.
Zmieniony ( 18.07.2016. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 133 z 736
 
 
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.