Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64933388
Strona główna
Advertisement

Dzień Matki w GOK Laseczno
W czwartek 26 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK w Lasecznie obchodziliśmy Dzień Matki. Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Iławski Klub "Amazonki". Goście obejrzeli wzruszający monodram wg książki Krystyny Kofty w wykonaniu aktorki z Torunia Teresy Stępień -Nowickiej pt. "Lewa wspomnienie prawej"  opowiadający o ciężkiej drodze jaką przeżywa kobieta dowiadując się o raku piersi. Po spektaklu wystąpił zespół Fantazja w składzie: Grażyna Piękos, Emilia Tomaszewska, Karolina Palczewska, Anna Konopka, Lidia Blinkiewicz. Na klawiszach grał Jurek Piotrowski a na gitarze Grażyna Piękos i Radosław Safianowski. Wykonali następujące utwory: "Babę zesłał Bóg", "Pomarańcze", "Na odległość" oraz "Krakowski spleen". Kobiety po występie mogły nauczyć się samobadania piersi na fantomach silikonowych i uzyskać informacje o działalności Stowarzyszenia Iławski Klub "Amazonki".
Czytaj całość…
 
Konkurs Poetycki "Piękno Warmii i Mazur w Poezji"

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: młodzieżowej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich) oraz w kategorii dorosłych. Celem Konkursu jest m.in. odkrywanie talentów, pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, integracja środowisk twórczych i uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej. Termin nadsyłania utworów: 08 lipca 2011 r. Laureaci zaprezentują swoje utwory na VI Festiwalu "Nad Jeziorakiem" w dniu 22 lipca 2011 r.

Więcej informacji i szczegółów w Regulaminie .

 
Konkurs Plastyczny "Najpiękniejsze Miejsca Warmii i Mazur"

W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani - zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Prace konkursowe powinny ukazywać najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur oraz bogatą florę i faunę tego regionu Polski szczególnie atrakcyjnego turystycznie. Nadesłane prace zostaną zaprezentowane na VI Festiwalu "Nad Jeziorakiem" Siemiany 2011 w dniach 22-23 lipca 2011. Konkurs przyczyni się do ukazania przebywającym w czasie trwania Festiwalu wszystkim odbiorcom z terenu kraju i zagranicy walorów przyrodniczych Warmii i Mazur.

Termin nadsyłania prac: 14 lipca 2011 r.

Więcej informacji i szczegółów w Regulaminie :

 
Konkurs Młodych Talentów VI "Nad Jeziorakiem" Festiwal 2011

Wójt Gminy Iława i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza wszystkie chętne zespoły i solistów wykonujących piosenkę artystyczną (poezja śpiewana, piosenka satyryczna) do wzięcia udziału w imprezie „Nad Jeziorakiem” Festiwal Siemiany 2011 r. Celem Festiwalu jest promocja twórców (poetów, satyryków z całego kraju). Impreza odbywa się w przepięknej scenerii Pojezierza Iławskiego nad jeziorem Jeziorak. Część konkursowa festiwalu odbędzie się 23 lipca (sobota) i przebiegać będzie w dwóch kategoriach piosenki artystycznej – poezja śpiewana, piosenka satyryczna i w kategorii kabaretowej. Chcesz się pokazać szerszej publiczności na dużym ogólnopolskim festiwalu przed kilku tysięczną publicznością? Nie czekaj! Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 1 lipca 2011 r. Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres GOK jak również mailem. Ponadto informacji udzielamy pod nr. tel. (0-89) 648 – 44 – 23. 

Do pobrania: regulamin i karta zgłoszenia

 
Ząbrowo - "Koncert Rodzinny" w ramach obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca
29 maja 2011 r. (niedziela) o godz. 16.00 w sali wiejskiej w Ząbrowie odbył się „Koncert Rodzinny” w ramach obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Program artystyczny w wykonaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, Wojtka Olszewskiego z młodzieżą  oraz dzieci z SSP Ząbrowo, chóru Poranek z Samorządowego Gimnazjum w Ząbrowie, solistki Lidii Blinkiewicz z SG w Ząbrowie z akompaniamentem Grażyny Piękos umilił czas wszystkim przybyłym gościom. Dla wszystkich czekał poczęstunek. Koncert zorganizowała Rada Sołecka wsi Ząbrowo przy współpracy z GOK Laseczno. Patronat nad Koncertem objął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 895 - 900 z 962
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.