Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64934798
Strona główna
Advertisement

X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece w Lasecznie
Gminna Biblioteka w Lasecznie systematycznie popularyzuje głośne czytanie, opowiadanie baśni i legend dla najmłodszych. W tym roku również włączyła się do X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie łączy Europę”. Zaproszenie do czytania przyjęli: p. B. Nadolska – pielęgniarka środowiskowa, p. K. Stępniak – dzielnicowy rejonu służbowego nr 7, p. W. Markuszewski – dzielnicowy rejonu służbowego nr 6, p. B. Szoka – skarbnik UG Iława, p. G. Piękos – dyrektor GOK-u. Zaproszeni goście czytali dzieciom wiersze Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej. Akcja głośnego czytania dzieciom cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród najmłodszych. W tym roku udział wzięło 50 dzieci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe zakładki, naklejki z logo CPCzDz i ulotki zachęcające do samodzielnego czytania.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z aktorem Mirosławem Zbrojewiczem w GBP w Siemianach
W ramach akcji ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM,, w Bibliotece Gminnej w Siemianach  odbyło się spotkanie z aktorem Mirosławem Zbrojewiczem. Nasz gość czytał dzieciom bajki, legendy i wiersze. Opowiadał o aktorstwie i rozdawał autografy. Na koniec dzieci wręczyły mu kwiaty, laurkę oraz upominek. Pan Mirosław Zbrojewicz zaprosił dzieci na ponowne spotkanie.
Czytaj całość…
 
"Kolorowy Świat Wszystkich Dzieci"-Dzień Dziecka w GBP w Siemianach

 Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2011 r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemianach odbyła się mała impreza dla dzieci z okazji ich święta. Dzieciaki wspólnie bawiły się w kalambury, zagadki , brały udział w konkursach i przeciągały linę. Wszyscy bawiąc się przy muzyce wspaniale spędzili czas. Na końcu dzieci dostały balony, pisząc na nich co by chciały dostać na Dzień Dziecka. Każdy miał swoje marzenia, które kiedyś mogą się spełnić.

 

Czytaj całość…
 
Prelekcja o Bocianie Białym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie
           31 maja  obchodzono Dzień Bociana Białego, który został ustanowiony przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura". Dzień ten stanowił okazję do zwrócenia uwagi na to, jak ważne miejsce zajmują bociany w polskiej kulturze i przyrodzie oraz na potrzebę ochrony tego gatunku.
Z okazji obchodów Dnia Bociana w Gminnej Bibliotece w Lasecznie  odbyła się prelekcja nt. ,,Bociana Białego” poprowadzona przez p. Alinę Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Dzieci dowiedziały się, że  Bocian biały jest ptakiem chronionym. Zamieszkuje Środkową i Wschodnią Europę, Półwysep Pirenejski, Półwysep Bałkański, a także północną Afrykę, Azję Mniejszą i Środkową. Bociany osiągają 100 centymetrów długości i 200 centymetrów rozpiętości skrzydeł. Zimują w południowej Afryce. Trasę 8 tysięcy kilometrów przebywają w ciągu czterech miesięcy, pokonując dziennie maksymalnie 200 kilometrów. Udział w prelekcji wzięło 70 osób. Na zakończenie odbył się konkurs na temat Bociana Białego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe mapy Kanału Elbląskiego i okolic.
Czytaj całość…
 
Zajęcia "SIECIAKI" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie
26. maja 2011 r. Gminna Biblioteka w Lasecznie przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla klas I-III SP  pt. ,,Sieciaki”. Program edukacyjny na podstawie, którego przeprowadzono zajęcia powstał w ramach programu ,,Dziecko w Sieci” Fundacji Dzieci Niczyje i jest elementem programu Komisji Europejskiej Safer Internet. W trakcie zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, obejrzały przygody drużyny Sieciaków, a także zapoznały się ze stroną internetową www.sieciaki.pl. Na zakończenie otrzymały ulotki  i pamiątkowe zakładki ufundowane przez Fundację Orange.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 889 - 894 z 962
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.