Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1229
Linki: 2
gości: 43386180
Strona główna
Advertisement

Historia pisma
15.04.2011.
W  Gminnej Bibliotece w Lasecznie z okazji Światowego Dnia Książki i Prawa Autorskich odbyła się specjalna lekcja biblioteczna. Prezentacje edukacyjną  pt: ,,Historia Pisma” przygotowała i prezentowała p. Cecylia Makiewicz z MBP w Iławie. Na zorganizowanych zajęciach dzieci dowiedziały się, jak rozwijało się pismo na przestrzeni wielu tysięcy lat. Lekcja połączona była z warsztatami pisma chińskiego, klinowego oraz pisania na maszynie i  gęsim piórem. Dzieci ponadto mogły zobaczyć jak wygląda papier czerpany, kałamarz, czcionki drukarskie, gliniane tabliczki z hieroglifami. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii.
Czytaj całość…
 
FestiwalReligijny2011
08.04.2011.

Festiwal Pieśni Religijnej "Jeden Bóg wielu kultur"

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Pieśni Religijnej, który odbędzie się 22 maja 2011 roku (niedziela) o godz. 13.00 w Lasecznie. Festiwal jest imprezą otwartą. Jego uczestnikami mogą być soliści i zespoły śpiewacze, a więc chóry, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne bez ograniczenia wieku oraz ilości wykonawców.
 
Ideą Festiwalu jest zbliżenie kultur i religii przez prezentację muzyki różnych wyznań.
 
KonkursFotograficzny2011
05.04.2011.

"Zima w obiektywie Twojego aparatu fotograficznego"

Zakończył się ogłoszony w ferie zimowe przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudzienicach Konkurs  "Zima w obiektywie twojego aparatu fotograficznego. Spośród 137 zdjęć (wykonanych aparatami cyfrowymi i telefonami komórkowymi), jakie napłynęły na adres organizatora konkursu, Jury postanowiło wyróżnić trzy fotografie. Zwyciężyła praca Nikoli Zuśki (SSP w Rudzienicach). Wyróżnienia przyznano Dominice Czwarnóg (SG we Franciszkowie) i Milenie Mijas (ZSZ w Iławie). Zwyciężczyni konkursu otrzymała w nagrodę pendrive 4GB i album fotograficzny. Laureatki dwóch wyróżnionych fotografii otrzymały albumy fotograficzne i dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu, obecni na ogłoszeniu wyników konkursu, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Trzy najlepsze prace zostały wywołane, oprawione w ramy i będą zdobiły Bibliotekę w Rudzienicach. Na ogłoszeniu wyników konkursu obecni byli: sołtys Rudzienic Zbigniew Osasiuk, radny Rady Gminy Zbigniew Adamski, animator kultury Henryk Plis i Dyrektor GOK w Lasecznie Grażyna Piękos. Goście mięli okazję zobaczyć nowe oblicze Biblioteki, której przybyło 5 nowoczesnych stanowisk komputerowych: 5 komputerów (iMaców) firmy Apple, 5 biurek, 5 krzeseł i urządzenie wielofunkcyjne.
Czytaj całość…
 
Punkt pocztowy w Ząbrowie otwarty
04.04.2011.
W piątek, 1-go kwietnia br. o godz. 12.00, przy Publicznej Bibliotece w Ząbrowie odbyło się oficjalne otwarcie punktu pocztowego. W zorganizowaniu punktu i otwarciu go w zapowiadanym terminie jest duża zasługa wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego,Przewodniczącego Rady Gminy Romana Piotrkowskiego, sołtysa Ząbrowa Romana Piękosa i dyrektor GOK w Lasecznie. W zorganizowaniu punktu z ramienia Poczty Polskiej uczestniczyła pani Zdzisława Gapińska. W niespełna godzinę po otwarciu przy okienku pocztowym ustawiła się kolejka, co może choć po części zatrzeć niemiły fakt likwidacji ząbrowskiej poczty publicznej na to, że jest ona bardzo potrzebna.
Lokalizacja agencji wydaje się być dobra. Dodatkową zaletą jest bliskość biblioteki i Internetu, z których można skorzystać "przy okazji". Dla seniorów, którzy mają kłopoty z poruszaniem się poczta zainstalowała przy wejściu, pod tradycyjną, czerwoną skrzynką pocztową specjalny dzwonek, który zasygnalizuje pracownikowi chęć skorzystania z usług pocztowych i zaoszczędzi wysiłku starszym mieszkańcom Ząbrowa.
Punkt pocztowy jest bardzo estetyczny i powinien dobrze służyć mieszkańcom.Usługi pocztowe będzie świadczyć pani Agnieszka  Śmigielska, mieszkanka Ząbrowa.
Czytaj całość…
 
XXIX Gminne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięte
31.03.2011.
Wiesz, jak chciałbym, aby u nas wszystko rosło i potężniało,
jak bardzo kocham tych wszystkich, którzy się mogą przyczynić do rozwoju sztuki.
Sam mogę nic w życiu nie zrobić, ale chciałbym całym sercem, aby zrobili ci co mogą.

Władysław Stanisław Reymont


25 marca 2011  r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyły się XXIX Gminne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkania z Poezją”, w którym wzięły udział prawie wszystkie szkoły podstawowe oraz gimnazja z trenu gminy Iława. GOK w Lasecznie zadbał o poczęstunek, dekorację i miłą atmosferę.
Ku zadowoleniu organizatorów konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestników. W tym roku zmagało się 38 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Stefan Gurzyński – wieloletni dyrektor GOK-u; Nina Drej – animator kultury, autorka takich książek jak Dom nad Jeziorakiem, Za drzwiami młodości; Hipolit Szalkiewicz – muzyk, juror wielu konkursów muzycznych, pedagog; Elżbieta Olszta – polonistka, bibliotekarz z GBP w Jamielniku nagrodziło n/w osoby.  W eliminacjach rejonowych, które odbędą się 7 maja o godz. 14.00 Gminę Iława będą reprezentowały następujące osoby: Wiktoria Łukomska, Klaudyna Jędrzejewska, Krzysztof Śliziewicz, Lidia Blinkiewicz, Klaudia Załęcka.

kat. klas I-III
1.    Wiktoria Łukomska SSP Laseczno
2.    Wiktoria Zięba SSP Wikielec
3.    Patrycja Kamińska SSP Rudzienice
Wyróżnienie: Wiktoria Jankowska SSP Laseczno

kat. klas IV-VI
1.    Klaudyna Jędrzejewska SSP Ząbrowo
2.    Oliwia Łukomska SSP Laseczno
3.    Zuzanna Klimaszewska SSP Rudzienice
Wyróżnienie: Julia Dmuchowska SSP Wikielec

kat. gimnazjum
1.    Krzysztof Śliziewicz SG Ząbrowo
Wyróżnienie: Bogumiła Szot SG Ząbrowo

kat. Poezja Śpiewana
1.    ex aequo Klaudia Załęcka, Lidia Blinkiewicz


Gminny Ośrodek Kultury pragnie bardzo serdecznie podziękować nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w Konkursie Recytatorskim. Jesteśmy dumni z bardzo wysokiego poziomu recytacji konkursowych. Dziękując, gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w każdej fazie konkursu. Zdaniem jury i organizatorów tegoroczna edycja konkursu była na wysokim poziomie i niełatwo było wyłonić zwycięzców. W naszych odczuciach  wszystkim uczestnikom konkursu należy się wielkie uznanie.
Zwycięzcom Konkursu Recytatorskiego zdobywcom Głównej Nagrody, życzymy sukcesów i wspaniałych przeżyć podczas  występu w Eliminacjach Rejonowych.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 865 - 870 z 913
 
 
Popularne
Regulamin- karta zgłoszenia-klauzula RODO-Konkurs Muzycznych Talentów-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.