Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1231
Linki: 2
gości: 43900998
Strona główna
Advertisement

Jarmark Ludowy w Rudzienicach
21.06.2011.
 Fotorelacja z Jarmarku:
Czytaj całość…
 
X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece w Lasecznie
10.06.2011.
Gminna Biblioteka w Lasecznie systematycznie popularyzuje głośne czytanie, opowiadanie baśni i legend dla najmłodszych. W tym roku również włączyła się do X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie łączy Europę”. Zaproszenie do czytania przyjęli: p. B. Nadolska – pielęgniarka środowiskowa, p. K. Stępniak – dzielnicowy rejonu służbowego nr 7, p. W. Markuszewski – dzielnicowy rejonu służbowego nr 6, p. B. Szoka – skarbnik UG Iława, p. G. Piękos – dyrektor GOK-u. Zaproszeni goście czytali dzieciom wiersze Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej. Akcja głośnego czytania dzieciom cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród najmłodszych. W tym roku udział wzięło 50 dzieci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe zakładki, naklejki z logo CPCzDz i ulotki zachęcające do samodzielnego czytania.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z aktorem Mirosławem Zbrojewiczem w GBP w Siemianach
10.06.2011.
W ramach akcji ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM,, w Bibliotece Gminnej w Siemianach  odbyło się spotkanie z aktorem Mirosławem Zbrojewiczem. Nasz gość czytał dzieciom bajki, legendy i wiersze. Opowiadał o aktorstwie i rozdawał autografy. Na koniec dzieci wręczyły mu kwiaty, laurkę oraz upominek. Pan Mirosław Zbrojewicz zaprosił dzieci na ponowne spotkanie.
Czytaj całość…
 
"Kolorowy Świat Wszystkich Dzieci"-Dzień Dziecka w GBP w Siemianach
10.06.2011.

 Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2011 r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemianach odbyła się mała impreza dla dzieci z okazji ich święta. Dzieciaki wspólnie bawiły się w kalambury, zagadki , brały udział w konkursach i przeciągały linę. Wszyscy bawiąc się przy muzyce wspaniale spędzili czas. Na końcu dzieci dostały balony, pisząc na nich co by chciały dostać na Dzień Dziecka. Każdy miał swoje marzenia, które kiedyś mogą się spełnić.

 

Czytaj całość…
 
Prelekcja o Bocianie Białym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie
07.06.2011.
           31 maja  obchodzono Dzień Bociana Białego, który został ustanowiony przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura". Dzień ten stanowił okazję do zwrócenia uwagi na to, jak ważne miejsce zajmują bociany w polskiej kulturze i przyrodzie oraz na potrzebę ochrony tego gatunku.
Z okazji obchodów Dnia Bociana w Gminnej Bibliotece w Lasecznie  odbyła się prelekcja nt. ,,Bociana Białego” poprowadzona przez p. Alinę Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Dzieci dowiedziały się, że  Bocian biały jest ptakiem chronionym. Zamieszkuje Środkową i Wschodnią Europę, Półwysep Pirenejski, Półwysep Bałkański, a także północną Afrykę, Azję Mniejszą i Środkową. Bociany osiągają 100 centymetrów długości i 200 centymetrów rozpiętości skrzydeł. Zimują w południowej Afryce. Trasę 8 tysięcy kilometrów przebywają w ciągu czterech miesięcy, pokonując dziennie maksymalnie 200 kilometrów. Udział w prelekcji wzięło 70 osób. Na zakończenie odbył się konkurs na temat Bociana Białego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe mapy Kanału Elbląskiego i okolic.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 841 - 846 z 915
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.