Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1310
Linki: 2
gości: 78070133
Strona główna
Advertisement

Piknik rodzinny w Tynwałdzie
W dniu 20 sierpnia 2022 r, w Tynwałdzie został zorganizowany „Piknik rodzinny” dla mieszkańców sołectwa Tynwałd i przybyłych gości. Imprezę, która odbywała się w urokliwym miejscu nad jeziorem Tynwałd, przy sali wiejskiej, rozpoczęła Pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno i sołtys Tynwałdu Pani Danuta Nowicka. Po krótkim powitaniu na scenę został zaproszony wójt gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy Iława komplementował organizację imprezy, a także nowy alternatywny wizerunek znanego wszystkim zespołu „Gosposie”. Nie zabrakło ciepłych życzeń dla zgromadzonej publiczności.

W części artystycznej wystąpił wspomniany zespół „Gosposie”, tym razem w repertuarze biesiadnym, w odpowiednich do muzyki kostiumach i aranżacjach muzycznych. „Gosposie” nie rezygnują z muzyki ludowej, o czym będziemy mogli się przekonać na zbliżającym się (03.09.br) „Gminnym Święcie Rolniczym” w Gulbiu. Nowy wizerunek, to chęć urozmaicenia repertuaru i „chwila oddechu” po wieloletnich występach z muzyką ludową. Koncert zespołu zdobył sympatię słuchaczy, co zostało nagrodzone brawami.
Po występach przyszedł czas na gry, zabawy i animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestniczyła w nich znaczna część publiczności. Animacje prowadziła dyrektor GOK Laseczno Pani Grażyna Piękos z asystą  Pani Danuty Glińskiej. Było dużo radości i zaangażowania uczestników. W imprezie oprócz mieszkańców Tynwałdu wzięli udział turyści z Łodzi, Warszawy i innych miejscowości.
Równolegle do w/w zabaw odbywał się konkurs plastyczny pn. „Pejzaż tynwałdzki”. Zadaniem było samodzielne, albo przy pomocy bliskich osób namalowanie widoku Tynwałdu. Wspaniałe prace zostały uhonorowane przez Radę Sołecką słodkimi nagrodami.

W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Venus – Junior”. Warunki pogodowe zmusiły organizatorów do przeniesienia jej do Sali wiejskiej. Nie przeszkodziło to publiczności, która chętnie skorzystała z oferty.
Sądząc po reakcji gości, można uznać „Piknik rodzinny” w Tynwałdzie za udany.

Organizatorzy:
Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Tynwałd
OSP Tynwałd
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Czytaj całość…
 
XXIV Spotkania z folklorem w Szałkowie

W niedzielę, 31 lipca 2022 r., mieszkańcy Szałkowa, okolicznych wsi, Iławy, a także przybyli goście mieli okazję oglądać, słuchać i podziwiać zespoły folklorystyczne z województwa warmińsko-mazurskiego na odbywających się już po raz 24  „Spotkaniach z folklorem”. Mimo niekorzystnej aury atrakcyjna formuła imprezy przyciągnęła do Szałkowa dużą grupą fanów ludowego grania.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który powitał przybyłych do Szałkowa gości. W swoim przemówieniu włodarz gminy zapowiedział budowę nowej świetlicy. Na tą wyczekiwaną przez mieszkańców Szałkowa inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie. Obecnych na wydarzeniu powitali również Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański oraz Sołtys Szałkowa Tomasz Papińczak. Festiwal skoordynowała i poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grażyna Piękos.

Na Festiwalu wystąpiły zespoły: „Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Pomerania”, „Ostródzianie”, „Ornecianie”, „Warmianki”, „Pasłęczanie”, „Morawa”, „ Wrzos”, „Kalina”, „Jezioranie” oraz „Sami Swoi”. Gwiazdą wieczory był zespół „Śparogi”. Każdy zespół biorący udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz płaskorzeźbę (tzw. Laseczniankę).

Organizatorami imprezy byli: Gmina Iława, Starostwo Powiatowe w Iławie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Rada Sołecka Sołectwa Szałkowo oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szałkowie.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława.

Czytaj całość…
 
Ząbrowiada w Ząbrowie - 2022
W dniu 2 lipca br., w Ząbrowie odbył się festyn pn. "Ząbrowiada".
Imprezę otworzyli wspólnie: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, prezes "Stowarzyszenia na rzecz rozwoju sołectwa Ząbrowo" Danuta Śliżewska i sołtys Sołectwa Ząbrowo Beata Nowakowska.
Po części oficjalnej, część artystyczną rozpoczął  dziecięcy zespół folklorystyczny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie "Dzieci Ziemi Iławskiej". Grupa prowadzona jest  przez dyrektor GOK Laseczno Grażynę Piękos, która zarazem prowadziła tegoroczną „Ząbrowiadę”.
 Młodzi wykonawcy zaprezentowali pieśni i tańce z regionu Warmii i Mazur, a także przygotowaną w czerwcu, na warsztatach w Krynicy Morskiej wiązankę pieśni góralskich.

Następnie na scenie pojawił się reaktywowany po 50 latach, ząbrowski zespół „Decybelsi”.  W jego wykonaniu publiczność usłyszała muzykę z lat 60-tych, 70-tych, a także utwory bardziej współczesne takich zespołów, jak „Lombard”, czy „Kombi”. Usłyszeliśmy znane przeboje „Biały miś”, „Nie mijaj wiosno”, „Dary losu”, „Przeżyj to sam” i wiele innych. Zespół zagrał w składzie: Ludwik Piotrkowski, Henryk Śliżewski, Eugeniusz Szmyciński, Edmund Pesta i Tadeusz Araszkiewicz.
Koncert „Decybelsów” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez mieszkańców Ząbrowa, jak i licznie przybyłych gości, w tym rodziny i przyjaciół zespołu.
 Zespół sprawił dużo radości ząbrowskiej publiczności, grając jak dawniej bardzo stylowo - w czym też pomogły oryginalne gitary dające brzmienie z minionych lat. Zaprezentowane utwory i brzmienie zespołu pozwoliło wielu uczestnikom „Ząbrowiady” przenieść się w czasie.
Po „Decybelsach” na scenie pojawił się zespół „Grasz Band”. W jego wykonaniu publiczność usłyszała kilkanaście utworów takich wykonawców, jak : Kora Jackowska, Anna Dąbrowska, Ada Rusowicz, Anna Wyszkoni, Robert Kasprzycki, Izabela Trojanowska, Lady Punk i innych znanych artystów polskich, a także autorski utwór pt. „Zła”.
W doskonałych nastrojach, uczestnicy festynu rozpoczęli zabawę taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.
Oprócz wymienionych atrakcji, organizatorzy przygotowali także konkurs strzelecki, konkurs „Rzut lotką”, prezentację OSP Ząbrowo, gry, zabawy i animacje, konkurs plastyczny, malowanie twarzy  dla dzieci, a także atrakcje kulinarne przygotowane przez KGW Ząbrowo - w tym darmową degustację pieczonego życia, grochówki i kiełbasek. Dodatkowo mieszkańcy ze swoimi pociechami mogli miło spędzić czas w parku zabaw, skorzystać z oferty stoisk z zabawkami i słodyczami.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pn. „Mieszkańcy Ząbrowa na starej fotografii”, gdzie ze wzruszeniem Ząbrowianie odnajdywali siebie i swoich kolegów sprzed lat.
Organizatorzy dziekują wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji imprezy, a uczestnikom i gościom „Ząbrowiady” za liczne przybycie i świetną zabawę.

Patronat imprezy: Wójt Krzysztof Harmaciński
Organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Ząbrowo, Rada Sołecka wsi Ząbrowo, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie,  KGW Ząbrowo,  OSP Ząbrowo, Klub OSA Ząbrowo.
Czytaj całość…
 
Warsztaty połączone z wypoczynkiem i integracją dziecięcego zespołu ludowego Dzieci Ziemi Iławskiej
W dniach 27-29 czerwca br., dziecięcy zespół ludowy „Dzieci Ziemi Iławskiej”, działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, przebywał na warsztatach artystycznych w Krynicy Morskiej.
 Trzydniowy pobyt w ładnym hotelu, z pełnym wyżywieniem i innymi atrakcjami był możliwy dzięki sponsorowi – Fundacji Zamek Szymbark (rodzice finansowali przejazd grupy do Krynicy Morskiej i z powrotem).
W warsztatach wzięły udział dzieci i młodzież, kilkoro rodziców, akompaniatorzy, kierownik grupy i instruktor GOK-u.
W każdym dniu plan zajęć przewidywał pracę merytoryczną nad nowym repertuarem i doskonaleniem, oraz utrwaleniem znanych już utworów z szerokiego repertuaru grupy.
Dzieci i młodzież uczyły się nowych tekstów i melodii przy akompaniamencie akordeonu, gitary i instrumentów perkusyjnych.
Dzięki temu została opracowana wiązanka pieśni ludowych z Podhala. Fakt ten miał na celu wprowadzenie do repertuaru zespołu – głównie warmińsko – mazurskiego - dorobku kultury ludowej innych regionów Polski.
Oprócz twórczej pracy grupa korzystała z uroków morza, plaży i pięknej słonecznej pogody.
Wieczorem drugiego dnia pobytu, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, ubrane w swoje piękne stroje ludowe, dały koncert dla gości hotelu i turystów z różnych zakątków Polski i z zagranicy przebywających w Krynicy Morskiej, który spotkał się
z gorącym przyjęciem. Żywiołowa muzyka i wykonanie zespołu spowodowała, że młodzi wykonawcy porwali ludzi do tańca. Zespół na prośbę publiczności bisował.

W ostatnim dniu pobytu, uczestnicy warsztatów wzięli udział w wycieczce do centrum Krynicy, gdzie m.in. zwiedzili muzeum przyrodnicze, w którym zapoznali się z fauną Mierzei Wiślanej, Afryki i pozostałych kontynentów. Przewodnik opowiedział o bardzo ciekawych zwyczajach zwierząt zamieszkujących tereny wokół Zalewu Wiślanego.
Zwiedzający obejrzeli bardzo rzadkie poroża jeleni z całego świata, mało znane ptactwo występujące lokalnie na mierzei, najmniejszego jelenia na świecie, czy czaszki jeleni z całego świata, a nawet czaszki lwa i geparda.
Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie eksponaty zostały przekazane do taksydermii (wypychanie eksponatów) po losowych zdarzeniach, w jakich uczestniczyły zwierzęta. Nie były one specjalnie zabijane przez człowieka. Dzięki kustoszowi muzeum i kilku profesjonalnym polskim taksydermistom, uzyskały one „nowe życie” i mogą być podziwiane przez zwiedzających.

Po twórczo i intensywnie spędzonym czasie uczestnicy „muśnięci” pierwszym wakacyjnym słońcem, z nowymi wrażeniami wrócili do swoich rodzin.

Cały pobyt, w tym warsztaty organizatorzy uwiecznili na serii zdjęć i filmów.
Dzięki Fundacji Zamek Szymbark zespół mógł nie tylko popracować w komfortowych warunkach nad nowym repertuarem, ale także wypocząć przed zbliżającymi się koncertami: w Ząbrowie, Szymbarku, Szałkowie - na Festiwalu „Spotkania z folklorem” i dużej gminnej imprezie „Dożynki Gminne”, gdzie zespół regularnie będzie prezentował reklamę swojego darczyńcy.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury serdecznie dziękuje Fundacji Zamek Szymbark, w imieniu swoim i  wszystkich uczestników, za sfinansowanie pobytu dzieci, młodzieży, akompaniatorów i opiekunów w Krynicy Morskiej.

Czytaj całość…
 
Dzień Przyjaciela - 9 czerwca 2022
Wszystkim Przyjaciołom GOK-u- za życzliwość, wsparcie, za uczestnictwo w naszych imprezach dziękujemy.
Dyrektor GOK wraz z Pracownikami.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 78 z 988
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.