Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1303
Linki: 2
gości: 73922823
Strona główna
Advertisement

XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej
W dniu 3 października 2022, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej.
Imprezę otworzyła dyrektor GOK pani Grażyna Piękos.
Na jej zaproszenie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który życzył uczestnikom jak najlepszych wykonań.
Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych wszyscy zebrani uroczyście zaśpiewali hymn państwowy, a po zakończeniu konkursu „Rotę”.
W festiwalu wzięli udział uczniowie klas I-VIII ze szkół gminy Iława( SP Franciszkowo, SP Rudzienice, SP Gałdowo, SP Laseczno, SP Ząbrowo, SP Gromoty), miasta Iława( SP nr 2 i 4), powiatu nowomiejskiego (Marzęcice, Brzozie, Kurzętnik, Prątnica)  i powiatu iławskiego (Piotrkowo Susz). W tym roku poziom wykonawców był wysoki i trudno było wybrać laureatów.
Prezentacje oceniało jury w składzie: Stanisław Kożuchowski – Przewodniczący, Krzysztof Olszewski i Grażyna Piękos.  Po intensywnych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Klasy I-III
1.    Hanna Kamińska – Prątnica
2.    Hanna Jarzębska – Brzozie
3.    - miejsca trzeciego nie przyznano
Klasy IV – VI
1.    Jagoda Prokop – Kurzętnik
2.    „Zielone Nutki” – SP 2 Iława
3.    Julia Kamińska – Prątnica
Klasy VII – VIII
1.    Zespół wokalny „Archimini…” – SP Rudzienice
2.    Kacper Groszewski – Marzęcice
3.    Duet: Magdalena i Irena Dziewulska – SP Rudzienice
Wyróżnienie: Julia Mężykowska – SP 4 Iława

Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostali zaproszeni przez dyrektor GOK do udziału w Gminnym Koncercie Niepodległościowym 11.11.2022, który odbędzie się o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK Laseczno. Podczas koncertu niepodległościowego zostaną wręczone nagrody laureatom w/w konkursu i konkursu plastycznego „Piękna i niepodległa”.
Festiwal odbył się w scenerii specjalnie przygotowanej na tę okoliczność i w otoczeniu rzeźb autorstwa Rafała Szulca, laureata tegorocznej edycji „Talent Roku”.
Imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych z konkursu „Piękna i Niepodległa”, na którą składają się prace uczniów szkół gminnych.
Uczestnicy zaprezentowali szeroki repertuar pieśni patriotycznych i piosenek polskich.
GOK Laseczno dziękuje wszystkim uczestnikom, opiekunom, nauczycielom za udział
w tegorocznej edycji XI Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej.
Z okazji nadchodzącego święta niepodległości Polski  życzymy wszystkim dumy  i zadowolenia z bycia Polakiem.

Czytaj całość…
 
Dzień kundelka w GOK Laseczno
W dniu 26 października 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie miało miejsce spotkanie z okazji Dnia Kundelka. Jest to nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt.  Imprezę otworzyła i przywitała zaproszonych gości pani Dyrektor Grażyna Piękos.  Uczniowie klas IV-VII z SP w Lasecznie przybyli do nas pod opieką nauczycielek – pani Małgorzaty Rzepki oraz pani Jowity Biener. Młodzież szkolna wysłuchała  niezwykle ciekawej  prelekcji, z którą wystąpiły: pani Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie Katarzyna Jakimowicz i pani Magdalena Gutkowska-Lewandowska. Panie poruszyły wiele tematów i przekazały cenne informacje na temat świadomej adopcji i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest odczytywanie mowy ciała zwierzęcia aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Podczas imprezy mieliśmy okazję zobaczyć portrety psów różnych ras wykonane w technice suchej pasteli autorstwa malarki Danuty Glińskiej, która opowiedziała uczestnikom imprezy o swoim psie, którego odejście stało się inspiracją do wykonania całego cyklu prac poświęconych wizerunkom piesków. O swoich doświadczeniach z wiązanych z posiadaniem piesków ze schroniska opowiedziała również pani Dyrektor Grażyna Piękos.  Mówiła o nich jako o najwierniejszych przyjaciołach człowieka, którym należy się kochający dom pełen przyjaznych i opiekuńczych ludzi.
Zebraną przez dzieci i kadrę nauczycielską w SP w Lasecznie karmę oraz zabawki dla zwierząt przekazano Paniom ze Schroniska w Iławie, gdzie w obecnej chwili znajduje się 57 psów i 56 kotów.  Spotkanie miało charakter edukacyjny oraz propagujący sztukę. To kolejny przykład współpracy między Szkołą Podstawową a Gminnym Ośrodkiem Kultury  w Lasecznie.
Czytaj całość…
 
Jesienna zaduma w Szymbarku
W dniu 15. 10, w sali wiejskiej w Szymbarku odbyło sie spotkaniae integracyjne seniorów pn. "Jesienna Zaduma". Imprezę przygotowała Rada Sołecka Szymbarka pod kierunkiem Pani Sołtys Bożeny Majewskiej i KGW Szymbark pod wodzą Pani Hanny Turzyńskiej. Seniorzy bawią się w miłej atmosferze przy piosenkach wykonywanej przez Dyrektor GOK Panią Grażynę Piękos. Gościem spotkania był Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, który wszystkim obecnym złożył najserdeczniejsze życzenia.
Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej
W GOK Laseczno rozpoczęły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przybyłych gości powitał chór "Poranek", pod artystycznym kierownictwem dyrektor GOK Pani Grażyny Piękos. W części oficjalnej zostali nagrodzeni pracownicy gminnej oświaty. Nagrody wręczali: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski. W antraktach wystąpił zespół wokalno - instrumentalny kierowany przez Stanisława Kowalkowskiego i Ewę Węgorzewską z Rudzienic i muzycy z GOK Laseczno pod kierownictwem dyrektor Grażyny Piękos.
Czytaj całość…
 
Narodowe Czytanie w Rudzienicach
W czwartek 6 października br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzienicach wzięły udział w 11 edycji  Narodowego Czytania.
Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
Uroczystość otworzyła  Dyrektor GOK  Pani Grażyna Piękos, która na wstępie  odczytała List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do wszystkich uczestników akcji Narodowego Czytania.
Następnie wraz z pracownikami zaprezentowała wiersz pt. "Pani Twardowska".
Wybrane ballady odczytali: z-ca wójta Andrzej Brach, radna Gminy Iława Zofia Fota, Pani Maria Sak, Pani Iwona Kamińska-Chmielarczyk, Pan Henryk Plis.
W akcję Narodowego Czytania zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzienicach, przygotowani przez polonistki Panią Danutę Taborek i Panią Ewę Węgorzewską. Młodzież zaprezentowała najsłynniejsze ballady Adama Mickiewicza takie jak: "Romantyczność", "Świtezianka", "Lilije", "Powrót Taty", "Rękawiczka".
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym pięknym czytelniczym wydarzeniu!
W przyszłym roku lekturą będzie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 60 z 981
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XXX Wielkanocny Konkurs Plastyczny-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.