Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1256
Linki: 2
gości: 51067982
Strona główna
Advertisement

Mikołaj u Dzieci Ziemi Iławskiej
10.12.2021.
W dniu 7 grudnia  podczas próby zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej" pojawił się niespodziewanie Mikołaj z workiem prezentów. Dzieci jak najbardziej zasłużyły sobie na nie swoją całoroczną pracą, licznymi koncertami, a szczególnie zdobyciem III miejsca w konkursie "Jawor 2021" w Jezioranach. Podsumowaniem konkursu jest publikacja, która zawiera książkę i płytę z nagraniem zespołu w Radio Olsztyn (publikacja zawiera też "Laseczniankę"- autorski tekst i muzykę Grażyny Piękos), który to fakt był również częścią nagrody.  Mikołaj wręczył każdemu członkowi zespołu upominek, a dzieci odwdzięczyły się zaśpiewaniem kolęd i pastorałek, które m.in. wykonają na niedzielnym (12.12.2021, godz. 13:30) VII Gminnym Charytatywnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Lasecznie. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jest sporo ładnych prac dostarczonych przez mieszkańców gminy Iława na licytację.
Czytaj całość…
 
Mikołajki z GOK- 2021
07.12.2021.
W dniu 6 grudnia br. Gminny Ośrodek Kultury
zorganizował „Mikołajki” dla przedszkolaków i uczniów ze szkoły podstawowej w Lasecznie. Impreza odbyła się w dwóch turach: przedszkole i klasy I-IV, następnie klasy V-VIII. Prowadzeniem „Mikołajek” i animowaniem zajęła się dyrektor GOK Grażyna Piękos. Oprócz licznych gier i zabaw dzieci i młodzież miały okazję tańczyć w rytm adekwatnej dla ich wieku muzyki. Konkursy nagradzane były słodyczami, które ufundowała pani Jolanta Bądkowska, właścicielka sklepu w Lasecznie, za co serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy zorganizowali świąteczne karaoke (pastorałki kolędy) nawiązując tym samym do zbliżających się świąt i poprzedzającego ich Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w GOK Laseczno, 12 grudnia br. (początek o 11:00, licytacja na rzecz potrzebujących osób i koncerty kolędowe naszych zespołów o 13:30).
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.
Czytaj całość…
 
Wernisaż w GOK Laseczno - prace plastyczne i stara fotografia mieszkańców gminy Iława
19.11.2021.
W dniu 19.11.2021 w GOK Laseczno odbył się wernisaż najciekawszych  prac  biorących udział  w konkursie plastycznym pn. „Uroki Ziemi Polskiej”. Wernisaż był także okazją do zaprezentowania uczestnikom, fotografii z dawnych lat , przedstawiających mieszkańców gminy Iława z Laseczna, Rudzienic, Szymbarka, Kałdun, Gałdowa, Ząbrowa i okolic tych miejscowości.
Instruktorzy GOK opowiedzieli krótką historię stworzenia obu wystaw i poprosili zebrane osoby
( dzieci, młodzież szkolną i osoby dorosłe ze Szkoły Podstawowej w Lasecznie- wszyscy na czas remontu swojej szkoły uczą się w pomieszczeniach GOK Laseczno)  o dostarczanie dalszych zdjęć- jeśli takowe posiadają- do rozszerzenia wystawy o inne miejscowości, osoby, zdarzenia..
Wśród uczestników wernisażu znaleźli się także nauczyciele szkół gminnych, którzy na zdjęciach rozpoznali swoich bliskich, co spotkało się z dużym zadowoleniem.
Wernisaż  będzie dostępny- przy zachowaniu środków bezpieczeństwa pandemicznego- dla wszystkich chętnych, w godz. 14:00-16:00, do 25.11.2021. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Czytaj całość…
 
Koncert Niepodległościowy w GOK - 2021
12.11.2021.
W dniu 11 listopada 2021 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”. W tym roku dyrektor GOK do artystycznego udziału w koncercie oprócz laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej ,cenionego pianisty Mirosława Dudy, zespołów działających w GOK Laseczno zaprosiła radnych gminy Iława, którzy chętnie wzięli udział w imprezie.

Na imprezę przybyli przedstawiciele władz lokalnych: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Z-ca Wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski  wraz z radnymi, sekretarz gminy Krzysztof Bądkowski, skarbnik Marlena Baranowicz – Rak, a także
dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy gminy i miasta Iława, Lubawy, Susza, Gdańska, Laseczna, Rudzienic, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Marzęcic, Tereszewa, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Na początku imprezy wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy.
Dyrektor GOK Grażyna Piękos, po powitaniu gości, prowadząc imprezę  podkreśliła rolę i wagę Hymnu – symbolu narodowego, za którego śpiewanie w czasach okupacji można było stracić życie i jak ważny jest pokój na świecie. Wyraziła radość organizatorów z licznej obecności i możliwości wspólnego celebrowania tak ważnego święta w życiu każdego Polaka.

Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego („Uroki Ziemi Polskiej”) i muzycznego (X Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Wyśpiewam Cię Polsko”), a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczęły zespoły folklorystyczne „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wspólnie wykonały pieśni patriotyczne, m.in. „Płynie Wisła, płynie”, „ Miasta i wioski”, „Wojenko, wojenko”, co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Następnie zaprezentowali się laureaci Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej.

Muzyczne występy  były przeplecione wierszami wyrażającymi miłość do ojczyzny znanych poetów, takich jak Szymborska, Norwid, Gałczyński, Mickiewicz, Konopnicka, przedstawionymi przez radnych w osobach: Zofia Fota, Beata Grzechnik ,Izabela Kurek, Emilia Skolmowska  i Adam Waszelewski.

W dalszej części koncertu, jako gość specjalny wystąpił znakomity gdański pianista, koncertujący w Europie i na świecie Mirosław Duda. Na tę okoliczność organizatorzy sprowadzili koncertowy fortepian.
Artysta wykonał szereg tematów ze znanych polskich filmów: „Lalka”, „Polskie drogi”, „07 zgłoś się”- kompozycje takich uznanych autorów jak Kurylewicz, Korcz, Gershwin, czy Szpilman. Pianista opowiedział też sporo ciekawych informacji o w/w kompozytorach, a także o swoim instrumencie. Wszystkie wykonania spotkały się z dużym aplauzem publiczności, która uczestniczyła czynnie w koncercie, włączając się do wspólnego śpiewu.

Organizator doceniając wagę i podniosłość koncertu, stworzył  odpowiednią atmosferę w skład której wchodziło wiele elementów (np. odpowiednie oświetlenie, scenografia, „tło muzyczne”, itp.).
Czytaj całość…
 
X Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej za nami
05.11.2021.
W dniu 5 listopada 2021 r. w GOK w Lasecznie odbył się X Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Wyśpiewam Cię Polsko”, skierowany do dzieci, młodzieży i  osób dorosłych.
Ze względu na ograniczoną pandemicznie ilość uczestników (ok. 100),  festiwal  przyjął formułę jednodniową. Tegoroczne prezentacje młodych wykonawców zawierały utwory o tematyce patriotycznej, piosenki popularne i pieśni z szerokiego repertuaru polskich utworów patriotycznych.
Oficjalnie festiwal otworzyła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która w ciepłych słowach zwróciła się do uczestników konkursu, wyrażając swoją radość z bezpośredniego kontaktu z uczestnikami Festiwalu, a także wspomniała o doniosłej roli patriotyzmu w życiu każdego człowieka.
Festiwal zainaugurował występ najstarszego uczestnika, 90-letniego Pana Kazimierza Kasprzyckiego z Rożentala, który swój występ a’capella rozpoczął od zaśpiewania Hymnu Państwowego – spontanicznie dołączyli do niego wszyscy zebrani (uczniowie, opiekunowie, rodzice i organizatorzy imprezy). Występ Pana Kazimierza wzbudził podziw całej publiczności i organizatorów.
Do konkursu stanęli uczniowie  i opiekunowie ze szkół podstawowych z różnych miejscowości z terenu gminy i miasta Iława, powiatu iławskiego i nowomiejskiego (Ząbrowo, Rudzienice, Gałdowo, , Franciszkowo, Laseczno, Marzęcice, Tereszewo, Nowe Miasto Lubawskie i Kurzętnik).
Jury podkreśliło wysoki poziom konkursu i zróżnicowany, interesujący repertuar nawiązujący do czasów walk o odzyskanie niepodległości, oryginalne wykonania, „żywy” akompaniament w wykonaniu uczniów i nauczycieli.
Cieszy fakt, że w dobie różnorodności repertuaru, młodzież sięga po utwory patriotyczne, „wdrukowane” w historię naszego kraju.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie:
1. Krzysztof Olszewski - Przewodniczący
2. Grażyna Piękos
3. Jerzy E. Piotrowski,
- przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria- szkoły podstawowe, klasy  I-III

1. miejsce- Jagoda Prokop - SP Kurzętnik, opiekun Monika Weisgerber
2. i 3. miejsce- nie przyznano

Wyróżnienia

-Kacper Łukomski – SP Gałdowo, opiekun Ewa Zalewska

Kategoria- szkoły podstawowe, klasy IV-VIII

1. miejsce – Nadia Rogowska z Kurzętnika, opiekun Monika Weisgerber
2. miejsce – Maciej Wrzesiński z SP Rudzienice- opiekun Stanisław Kowalkowski
3. miejsce – Zespół wokalny z SP Tereszewo,

Wyróżnienia

- Magdalena Dziewulska z SP Rudzienice, opiekun Stanislaw Kowalkowski
- Bianka Kusińska z SP Marzęcice

Organizatorzy zadbali o nagrody (zostaną one wręczone podczas „Koncertu Niepodległościowego” w dn. 11.11.2021, godz. 15:30, sala GOK), pamiątkowe dyplomy i podziękowania dla wszystkich uczestników i opiekunów muzycznych festiwalu, słodki poczęstunek, który ufundowało iławskie "Społem", za co bardzo dziękujemy panu Eckhardowi Sikorskiemu, prezesowi spółdzielni.
Biorąc pod uwagę ilość uczestników – mimo pandemii, ich ogromne zaangażowanie, przygotowanie repertuaru patriotyczno-historycznego organizator widzi potrzebę kontynuowania imprezy i kultywowanie tradycji i postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Organizacja festiwalu:
Koordynacja i prowadzenie festiwalu- Grażyna Piękos
Logistyka - Joanna Mazurek

Konferansjer – Hubert Otręba
Realizacja dźwięku - Marcin Kowalewski
Zdjęcia- Arkadiusz Osiakowski
Oprawa graficzna, media- Jerzy E. Piotrowski
Sprawy porządkowe - Edyta Lewandowska, Magda Żuchowska
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 60 z 937
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.