Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1232
Linki: 2
gości: 44428381
Strona główna
Advertisement

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni
05.10.2021.
W niedzielę 3 października 2021, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował wyjazd do gdyńskiego Teatru Muzycznego na musical "Mistrz
i Małgorzata". Zainteresowanie spektaklem było ogromne, bilety rozeszły się w ciągu jednego dnia. W wyjeździe wzięli udział mieszkańcy gminy Iława i powiatu iławskiego. Przedstawienie było bardzo dynamiczne, składało się z dwóch części, niesamowitych efektów świetlnych i pirotechnicznych, znakomitej scenografii, perfekcyjnych wokali, czy bardzo złożonych układów tanecznych.
Zdaniem uczestników wyjazdu była to wyjątkowa uczta artystyczna.
Wszystkim którzy wzięli udział w wyjeździe dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia artystyczne z naszym Ośrodkiem.
O kolejnych propozycjach musicalowych, teatralnych i artystycznych będziemy Państwa informować na bieżąco.
Zapraszamy do śledzenia strony Gminnego Ośrodka Kultury w Laasecznie:
Czytaj całość…
 
Konferencja w Kałdunach - Jak zachować tradycje kultury ludowej Warmii i Mazur
05.10.2021.
W dniu 2 października br. Gminny Ośrodek Kultury, korzystając z gościnności „Agroturystyki Skansen Pomezania” w Kałdunach zorganizował konferencję pn. „Jak zachować tradycje kultury ludowej Warmii i Mazur”. Konferencja zgromadziła ludzi kultury, rękodzielnictwa, lokalnych artystów i kolekcjonerów. Moderatorem konferencji była dyrektor GOK Grażyna Piękos, która dokonując otwarcia przywitała publiczność, a szczególnie zaproszonych gości: Przewodniczącą Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadetę Hordejuk, Sekretarza UG Iława Krzysztofa Bądkowskiego, dyrektora Suskiego Ośrodka Kultury Piotra Pancera, prelegentów- Anitę Romulewicz z WBP Olsztyn i Henryka Plisa – lokalnego historyka, twórców kultury- pisarkęi poetkę Ninę Drej, rzeźbiarza Marka Kałużę i syna rzeźbiarza ludowego Józefa Kuleszy i księdza Dziekana Adama Olszewskiego.. Program konferencji zawierał: wystąpienie Anety Romulewicz pt. „Dziedzictwo i tożsamość, co to takiego ?”, prelekcję Henryka Plisa pt. „Co zostało z tamtych lat i jak to ochronić”, oraz prezentację multimedialną Grażyny Piękos „Kultura ludowa w gminie Iława”. Poza programem swoje reminiscencje dotyczące historii mieszkańców tych ziem, przybyłych z innych regionów  przedstawił sekretarz Krzysztof Bądkowski,
Pomiędzy wystąpieniami zaprezentowały się dwa zespoły ludowe, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie: „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”. W ich wykonaniu publiczność usłyszała pieśni warmińskie, mazurskie i kilka spoza naszego regionu. Na uwagę zasługuje fakt, że dwie spośród nich (DZI) były autorstwa założyciela i kierownika zespołu dziecięcego Grażyny Piękos.
Organizatorzy zadbali o poczęstunek, który przygotowało KGW Kałduny pod kierunkiem sołtysa Kałdun Danieli Wysockiej.
Konferencji towarzyszyły warsztaty z metaloplastyki ( kowalstwo artystyczne), prowadzone przez Rafała Szulca, gdzie można było spróbować swoich sił z użyciem młota kowalskiego i imponującego kowadła, oczywiście z zachowaniem należytych środków bhp.

Gminy Ośrodek Kultury pragnie serdecznie podziękować państwu Agnieszce i Waldemarowi Wysockim za udostępnienie wspaniałego miejsca na konferencję, wsparcie w organizacji przedsięwzięcia, miłą atmosferę.
KGW Kałduny za wspaniałe potrawy, a pani Agnieszce Janiszewskiej z Laseczna za wyborne ciasta.
Czytaj całość…
 
Koncert Pro Musica Antiqua w Lasecznie
23.09.2021.
 W dniu 19 września br. w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie odbył się koncert pn. „Pro Musica Antiqua” w ramach programu „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Organizatorami uroczystości byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie. Koncert rozpoczął się po Mszy Św., którą celebrował proboszcz ww. parafii Ks. Piotr Kliczkowski. Koncert poprowadził prof. Leszek Szarzyński – założyciel i kierownik artystyczny zespołu. W programie koncertu znalazły się utwory od Baroku do Współczesności. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła sopranistka Ewa Alchimowicz-Wójcik. Publiczność żywo reagowała na występy artystów, nagradzając ich zasłużonymi brawami. Po koncercie Dyrektor GOK Grażyna Piękos podziękowała za wspaniały i pełen wzruszeń koncert i wręczyła symboliczne bukiety kwiatów na ręce wokalistki i pianistki. Warto nadmienić, że Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie jako jeden z organizatorów zadbał o stronę techniczną koncertu oraz o artystów przed i po koncercie. W garderobie, w GOK nie zabrakło ciepłych napojów, pysznych przekąsek i niezbędnej ciszy przed koncertem.
Czytaj całość…
 
Gry i zabawy dla dzieci młodzieży i dorosłych w Szałkowie i Nowe Wsi
21.09.2021.
W dniu 18 września br. Gminny Ośrodek Kultury na zapotrzebowanie dwóch sołectw: Sołectwa Szałkowo i Sołectwa Nowa Wieś przeprowadził gry, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Funkcję animatora profesjonalnie przeprowadziły panie: Grażyna Piękos- dyrektor GOK i Ewa Romaniuk- v-ce dyrektor SP Susz, wspierane przez instruktora/akustyka Jerzego Piotrowskiego.
Mimo mało sprzyjajacej aury, dzięki talentom organizacyjnym sołtysów: pani Barbary Ostrowskiej (Nowa Wieś) i Tomasza Papińczaka (Szałkowo) i zaangażowaniu obu Rad Sołeckich, a także mieszkańców sołectw organizacja imprez przebiegła tak, że uczestnicy bardzo angażowali się w serię zabaw (wyścigi z kapeluszem, wyścigi w trójkach (mama, tata, ja), przeciąganie liny przez całe rodziny, rzut na punkty do clowna, "gąsienica", rozgrzewający taniec. W przerwach oba sołectwa zagwarantowały ciepły posiłek, napoje i słodycze, a w przypadku Szałkowa, także jazdę na konikach. W tle puszczana była rytmiczna muzyka.
Atrakcją było malowanie twarzy dzieci wg wybranych wzorów przeróżnych postaci: ludzi i zwięrzątek. Dzieci z ochotą dały pomalować sobie buźki, w czym zasługa obu w/w pań animatorek.
Obie imprezy odbyły się pod honorowym patronatem wójta gminy Iława, pana Krzysztofa Harmacińskiego, który znalazł chwilę czasu i zaszczycił dzieci, ich rodziców i mieszkańców sołectwa swoją obecnością, mimo czekających na niego ważnych obowiązków rodzinnych.
Obie imprezy, biorąc pod uwagę zadowolenie uczestników należy uznać za bardzo udane.
Czytaj całość…
 
Koncert muzyki klasycznej w Lasecznie
21.09.2021.
W dniu 19 września br. w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie odbył się koncert  pn. „Pro Musica Antiqua” w ramach programu „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Organizatorami uroczystości byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie. Koncert rozpoczął się po Mszy Św., którą celebrował proboszcz ww.  parafii Ks. Piotr Kliczkowski. Koncert poprowadził prof. Leszek Szarzyński – założyciel i kierownik artystyczny zespołu. W programie koncertu znalazły się utwory od Baroku do Współczesności. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła sopranistka Ewa Alchimowicz-Wójcik. Publiczność żywo reagowała na występy artystów, nagradzając ich zasłużonymi brawami. Po koncercie Dyrektor GOK Grażyna Piękos podziękowała za wspaniały i pełen wzruszeń koncert i wręczyła symboliczne bukiety kwiatów na ręce wokalistki i pianistki. Warto nadmienić, że Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie jako jeden z organizatorów zadbał o stronę techniczną koncertu oraz o artystów przed i po koncercie. W garderobie, w GOK  nie zabrakło ciepłych napojów, pysznych przekąsek i niezbędnej ciszy przed koncertem.
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 916
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.