Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1256
Linki: 2
gości: 51068552
Strona główna
Advertisement

X Przegląd Kolęd i Pastorałek
17.01.2022.

14 stycznia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się X Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Piękna tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w gminie Iławie od wielu lat. Przegląd jest skierowany do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Ze względu na pracę zdalną szkół i brak możliwości bezpośredniego kontaktu nauczycieli z wychowankami, w tegorocznej imprezie wzięło udział mniej osób (75). Impreza odbyła się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego.

W imprezie wziął udział radny gminy Iława Pan Adam Waszelewski, który bardzo komplementował przegląd i jego organizację, a także wręczał upominki i dyplomy młodym wykonawcom.
Przegląd rozpoczęła dyrektor GOK Laseczno Pani Grażyna Piękos, która przedstawiła zgromadzonej publiczności i wykonawcom krótką historię kolęd, zwróciła uwagę na nieprzemijające wartości zawarte w treści kolęd: dobroci i miłości i podkreśliła rolę, jaką pełnią kolędy w kulturze. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim najlepsze życzenia noworoczne.
 Publiczność zaśpiewała a capella kilka kolęd, które zaintonowała Pani Katarzyna Byczkowska, nauczyciel SP nr 2 w Iławie.

W tym roku, w przeglądzie, najwięcej pięknych kolęd usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z : Laseczna, Iławy, Marzęcic, Kurzętnika, Susza  i Ząbrowa, Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku i Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie (Dzieci Ziemi Iławskiej)

Przegląd odbył się w pięknej scenografii bożonarodzeniowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek związany z klimatem świąt.
Opiekunowie młodych wykonawców podzielili się opinią, że organizacja przeglądu „na żywo” jest bardzo cenna ze względów artystycznych i społecznych. Daje uczestnikom możliwość odreagowania stresu w obecnej sytuacji i przeżycia pozytywnych emocji, które niosą ze sobą kolędy i pastorałki w różnorodnych, często oryginalnych interpretacjach.

Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek. Impreza odbyła się w ciepłej i świątecznej atmosferze.
Dyrektor GOK i Pracownicy  dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w przeglądzie, a zwłaszcza opiekunom wykonawców za świetne przygotowanie ich do przeglądu. 

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych za rok, na XI Przegląd Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie odbędzie się w sali widowiskowej GOK Laseczno.
Czytaj całość…
 
Koncert Noworoczny- odwołany
13.01.2022.
Ze względu na wzmagające się zagrożenie pandemiczne, tegoroczny "Koncert Noworoczny" pn. "W świątecznej aurze", odbywający się tradycyjnie w Ząbrowie został odwołany.
 
Po licytacji - przekazaliśmy pieniądze dzieciom
27.12.2021.

Szanowni Państwo, mieszkańcy gminy Iława i sąsiednich miejscowości.
Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa zaangażowanie i ofiarność, czego przykładem są przepiękne prace bożonarodzeniowe, które zasiliły Kiermasz. Jest to szczególnie ważne w tym roku, gdzie wszyscy borykamy się z pandemią i mamy utrudnione kontakty ze sobą.
Pragniemy Państwu serdecznie podziękować i liczyć na to, że finalnie akcja pozwoliła zebrać środki, które będą co prawda kroplą w morzu potrzeb, ale dadzą poczucie wsparcia tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Dziękujemy serdecznie wszystkim n/w szkołom, ich nauczycielom i uczniom, GOPS Iława z panią kierownik na czele, sołtysom, KGW, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Prace na kiermasz  przekazały też osoby prywatne i często te same osoby licytowały , podwajając   tym samym swój wkład w zbiórkę charytatywną.

Licytowali również pracownicy GOK na czele z dyrektor GOK Grażyną Piękos i członkowie zespołów działających przy naszym ośrodku.. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu ludzi dobrego serca, zebraliśmy  dla osób potrzebujących kwotę 3845 zł.
Została ona ofiarowana  czworgu dzieciom. Wsparcie na potrzeby związane z rehabilitacją/ leczeniem otrzymali:
Marysia Musińska, Maciej i Michał Ruteccy i Wiktor Prusakowski. Wszystkie dzieci pochodzą z gminy Iława.

Zamieszczamy list od mamy Marysi, Pani Małgorzaty Rutyny - Musińskiej

"Marysia - 12 letnia dziewczynka cierpi na rzadką chorobę centralnego układu nerwowego - pachygyrie, czyli szerokozakrętowość kory mózgowej.
Konsekwencją pachygyrii  jest niepełnosprawność psychoruchowa. Obniżone napięcie mięśniowe uniemożliwia  dziecku samodzielne chodzenie. Marysia nie chodzi, do przemieszczania używa wózka inwalidzkiego. Dziewczynka ma również trudności z jedzeniem i połykaniem, co spowodowało konieczność założenia gastrostomii Peg. Pachygyria jest przyczyną padaczki w tej najbardziej trudnej postaci, czyli padaczki lekoopornej.
Szerokozakrętowość, to nieuleczalna choroba, która oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego zmagające się z nią dzieci wymagają nieustannej opieki. W naszym przypadku spowodowało to rezygnację z życia zawodowego jednego z rodziców. Stosowane jest leczenie objawowe, które ma na celu jak najlepsze usprawnienie funkcjonowania dziecka. Leczenie pachygyrii obejmuje farmakoterapię, w której szczególne miejsce zajmują leki przeciwpadaczkowe. Obok leczenia farmakologicznego konieczna jest stała, intensywna rehabilitacja ruchowa.
Do walki o  życie, usprawnianie dziewczynki  potrzebna jest obok środków finansowych ogromna determinacja, siła i przede wszystkim miłość. Dziś dostaliśmy jeszcze nadzieję i wiarę, że nie jesteśmy w walce o godne życie dziecka sami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania, przeprowadzenia i wsparcia Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Zebrane na nim i przekazane środki finansowe zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację Marysi."

 

 
Wigilia w GOK Laseczno
27.12.2021.
W dniu 22 grudnia 2021 r, w sali widowiskowej GOK odbyło się spotkanie wigilijne pracowników, emerytów, zespołów działających przy ośrodku  i zaproszonych gości z instytucji gminnych. Samorząd reprezentowali wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Andrzej Brach i skarbnik Marlena Katarzyna Baranowicz-Rak, Emilia Skolmowska radna gminy Iława i Sołtys Laseczna, a także dyrektor SP Laseczno bb.  Życzenia wszystkim zebranym złożyli kolejno: dyrektor GOK Grażyna Piękos, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i radna Emilia Skolmowska. Ze względu na pandemię dzielenie się opłatkiem miało wymiar duchowy. W czasie uroczystości nie zabrakło kolęd,  świątecznej choinki  i tradycyjnych potraw wigilijnych.
Czytaj całość…
 
Ozdoby świąteczne do zakupienia w GOK
17.12.2021.
Szanowni Państwo,
jak zapewne wiecie, 12 grudnia odbył się VII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, gdzie licytowaliśmy różne, przepiękne ozdoby świąteczne na rzecz chorych dzieci. Udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która trafi do dwojga małych mieszkańców naszej gminy. Ograniczenia powszechnie znane spowodowały, że musieliśmy ograniczyć liczbę osób licytujących, by zapewnić wszystkim bezpieczeństwo zdrowotne. Na skutek tego pozostały jeszcze prace, które są dostępne dla Państwa w GOK Laseczno.

Jeśli ktoś z Państwa miałby czas i ochotę podzielić się kwotą, na jaką Państwa stać, to pieniądze trafią do kolejnej osoby potrzebującej jeszcze przed świętami.
Zapraszamy do naszego Ośrodka od pon-piątku w godz. 8:00 - 16:00.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 937
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.