Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1232
Linki: 2
gości: 44428332
Strona główna
Advertisement

Wigilia w GOK Laseczno
27.12.2021.
W dniu 22 grudnia 2021 r, w sali widowiskowej GOK odbyło się spotkanie wigilijne pracowników, emerytów, zespołów działających przy ośrodku  i zaproszonych gości z instytucji gminnych. Samorząd reprezentowali wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Andrzej Brach i skarbnik Marlena Katarzyna Baranowicz-Rak, Emilia Skolmowska radna gminy Iława i Sołtys Laseczna, a także dyrektor SP Laseczno bb.  Życzenia wszystkim zebranym złożyli kolejno: dyrektor GOK Grażyna Piękos, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i radna Emilia Skolmowska. Ze względu na pandemię dzielenie się opłatkiem miało wymiar duchowy. W czasie uroczystości nie zabrakło kolęd,  świątecznej choinki  i tradycyjnych potraw wigilijnych.
Czytaj całość…
 
Ozdoby świąteczne do zakupienia w GOK
17.12.2021.
Szanowni Państwo,
jak zapewne wiecie, 12 grudnia odbył się VII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, gdzie licytowaliśmy różne, przepiękne ozdoby świąteczne na rzecz chorych dzieci. Udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która trafi do dwojga małych mieszkańców naszej gminy. Ograniczenia powszechnie znane spowodowały, że musieliśmy ograniczyć liczbę osób licytujących, by zapewnić wszystkim bezpieczeństwo zdrowotne. Na skutek tego pozostały jeszcze prace, które są dostępne dla Państwa w GOK Laseczno.

Jeśli ktoś z Państwa miałby czas i ochotę podzielić się kwotą, na jaką Państwa stać, to pieniądze trafią do kolejnej osoby potrzebującej jeszcze przed świętami.
Zapraszamy do naszego Ośrodka od pon-piątku w godz. 8:00 - 16:00.
 
VII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy
14.12.2021.
Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególny, kiedy otwierają się nasze serca na potrzeby innych. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”, to VII edycja Charytatywnego Gminnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa zaangażowanie i ofiarność, czego przykładem są przepiękne prace bożonarodzeniowe, które zasiliły Kiermasz. Jest to szczególnie ważne w tym roku, gdzie wszyscy borykamy się z pandemią i mamy utrudnione kontakty ze sobą.
Pragniemy Państwu serdecznie podziękować i liczyć na to, że finalnie akcja pozwoliła zebrać środki, które będą co prawda kroplą w morzu potrzeb, ale dadzą poczucie wsparcia tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Dziękujemy serdecznie wszystkim n/w szkołom, ich nauczycielom i uczniom, sołtysom, KGW, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Prace na kiermasz przekazały też osoby prywatne i często te same osoby licytowały , podwajając tym samym swój wkład w zbiórkę charytatywną. Licytowali również pracownicy GOK na czele z dyrektor GOK i członkowie n/w  zespołów.
W przerwach pomiędzy licytacją koncertowały z repertuarem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych zespoły działające przy GOK Laseczno : „Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej” i „Grasz Band”, który oprócz swojego repertuaru zagrał razem z dziećmi z „DZI”.
Kiermasz Bożonarodzeniowy pn. „Podziel się sercem jak opłatkiem” przeszedł nasze oczekiwania, mimo nieco mniejszej liczby osób licytujących. Z radością informujemy, że udało nam się, dzięki Państwa zaangażowaniu (zarówno w wykonanie jak i licytacje i zakup), zebrać na dzień dzisiejszy 3545 zł. To nie koniec wspierania osób potrzebujących! W GOK-u znajdują się jeszcze pozostałe piękne ozdoby bożonarodzeniowe - zapraszamy do ich zakupu w GOK Laseczno.

Tegoroczny kiermasz odwiedzili i „Podzielili się sercem, jak opłatkiem” m. in. wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta gminy Iława Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Emilia Skolmowska - sołtys Laseczna i radna gminy Iława wraz z rodziną, pani dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczna Aneta Bojanowska, kierownik GOPS gminy Iława Ewelina Tuchalska, nauczyciele szkół gminnych, mieszkańcy sołectw gminy Iława i miasta Iława. Przedstawiciele władz i dyrektor GOK, korzystając z okazji, złożyli wszystkim zebranym i ich rodzinom życzenia świąteczne i noworoczne.

Podajemy listę osób, które wsparły tę szlachetną akcję pomocy:

Zenon Grabowiecki – właściciel Hurtowni „Kleks” z Iławy, Aneta Bojanowska, Paulina Bojanowska, EwelinaŁęgowska, Ewa Zalewska, Magda Żuchowska, Elżbieta Warmińska, Julia Jankowska, Justyna Jurkiewicz, Grażyna Bulik, Roman Piotrkowski, Anna Dymińska, Marta Kudlak, Adam Kudlak, Monika Łukomska, Katarzyna Prela, Tomasz Otręba, Rafał Piękos, Nikola Otręba, Jolanta Kulewska, Danuta Gubała, Anna Gromek, Andrzej Brach, Krzysztof Bądkowski, Sławomir Skolmowski, Krystyna Skibińska, Marcin Kowalewski, Lidia Niedziałkowska, Ewelina Tuchalska, Ewelina Kożuchowska, Remigiusz Bendelewski, Krzysztof Harmaciński, Marta Korpalska, Maja Żmudzińska, Krzysztof Bojanowski, Ryszard Wantowski, Danuta Glińska, Hania Piękos, Edyta Lewandowska, Halina Szereda, Monika Moszczyńska, Agnieszka Janiszewska, Małgorzata Rzepka i Dorota Bukowska,

Szkoły i instytucje: GBP Ławice, SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, SP Gałdowo im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, SP Laseczno, SP Gromoty, ZSP Wikielec, SP Rudzienice, GOPS Iława, Kluby Seniora gminy Iława i KGW Gminy Iława.

Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym związanym z Kiermaszem Bożonarodzeniowym:

Szymon Pawłowicz, Franciszek Grzegrzółka, Mateusz i Paulina Szkamelscy, Lena Moszczyńska, Adam Kudlak, Oliwia Figurska, Klasa I- SP Gromoty, Patrycja Kowalska, Sara Łęgowska, Kornel Korpalski, Maksymilian Brymerski, ZSP Wikielec, Jakub Skolmowski, Hania i Zosia Łapacz, Bogumiła Pyrzanowska, Krystian Tylka, Kacper Michno, Julia Wojciuszkiewicz, Maja Żmudzińska, Sandra Roma, Karol Szczepański, Alan i Nikola Otremba, Konrad Krzywkowski, Szymon Pisarczyk, Lena Politowska, GOPS Iława, Agnieszka Janiszewska, Monika Moszczyńska, Karolina Niedźwiedzińska i Krystyna Bieńkowska.
 
VII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, to wydarzenie wieloaspektowe, łączące w sobie prezentację prac konkursowych, licytację, występy zespołów z programem zapowiadającym święta, jednoczącym ludzi we wspólnym celu pomagania osobom potrzebującym. Wszyscy są tutaj nagrodzeni w bardzo pozytywnym, duchowym kontekście.

Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w VII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy pn.„Podziel się sercem jak opłatkiem” serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Dyrektor GOK wraz z Pracownikami.
Czytaj całość…
 
Mikołaj u Dzieci Ziemi Iławskiej
10.12.2021.
W dniu 7 grudnia  podczas próby zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej" pojawił się niespodziewanie Mikołaj z workiem prezentów. Dzieci jak najbardziej zasłużyły sobie na nie swoją całoroczną pracą, licznymi koncertami, a szczególnie zdobyciem III miejsca w konkursie "Jawor 2021" w Jezioranach. Podsumowaniem konkursu jest publikacja, która zawiera książkę i płytę z nagraniem zespołu w Radio Olsztyn (publikacja zawiera też "Laseczniankę"- autorski tekst i muzykę Grażyny Piękos), który to fakt był również częścią nagrody.  Mikołaj wręczył każdemu członkowi zespołu upominek, a dzieci odwdzięczyły się zaśpiewaniem kolęd i pastorałek, które m.in. wykonają na niedzielnym (12.12.2021, godz. 13:30) VII Gminnym Charytatywnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Lasecznie. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jest sporo ładnych prac dostarczonych przez mieszkańców gminy Iława na licytację.
Czytaj całość…
 
Mikołajki z GOK- 2021
07.12.2021.
W dniu 6 grudnia br. Gminny Ośrodek Kultury
zorganizował „Mikołajki” dla przedszkolaków i uczniów ze szkoły podstawowej w Lasecznie. Impreza odbyła się w dwóch turach: przedszkole i klasy I-IV, następnie klasy V-VIII. Prowadzeniem „Mikołajek” i animowaniem zajęła się dyrektor GOK Grażyna Piękos. Oprócz licznych gier i zabaw dzieci i młodzież miały okazję tańczyć w rytm adekwatnej dla ich wieku muzyki. Konkursy nagradzane były słodyczami, które ufundowała pani Jolanta Bądkowska, właścicielka sklepu w Lasecznie, za co serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy zorganizowali świąteczne karaoke (pastorałki kolędy) nawiązując tym samym do zbliżających się świąt i poprzedzającego ich Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w GOK Laseczno, 12 grudnia br. (początek o 11:00, licytacja na rzecz potrzebujących osób i koncerty kolędowe naszych zespołów o 13:30).
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 916
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.