Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1224
Linki: 2
gości: 41640137
Strona główna
Advertisement

Koncert- Muzyczne Zaduszki
02.11.2021.

W dniu 29.10.br, odbył się kolejny raz koncert „Muzyczne Zaduszki” pn. „Muzyczni przyjaciele w naszej pamięci”. W sali widowiskowej GOK Laseczno pojawili się zaproszeni członkowie rodzin naszych kolegów, którzy już odeszli. Ze względu na bliskość święta 1-go listopada, nie wszystkim udało się dotrzeć. W starannie przygotowanej scenograficznie sali widowiskowej naszego Ośrodka - co pokażą zdjęcia- gościliśmy panią Teresę Olkowską, żonę Bogdana Olkowskiego, którego wszyscy znaliśmy i ceniliśmy, Sylwię Janowską , córkę naszej koleżanki Lidki, która wiele lat nas wspierała i występowała z nami w zespole „Fantazja”, w-ce starostę Marka Polańskiego z małżonką, w-ce wójta Andrzeja Bracha, sekretarza UG Iława Krzysztofa Bądkowskiego, sołtys Laseczna i radną gminy Iława Emilię Skolmowską z synem Bartkiem (wiele lat występował w naszym zespole „Dzieci Ziemi Iławskiej”), dyrektor SP Laseczno Danutę Gubałę z mamą, Karinę Cyganowską, sołtysa Siemian i Monikę Łukaszewską, sołtys Karasia, zespół „Gosposie” z kierownikiem muzycznym Michałem Stadnickim, mieszkańców Laseczna, Gałdowa i Ząbrowa.
Wszystkich zebranych powitała ciepło dyrektor GOK Grażyna Piękos i zaprosiła na scenę swoich kolegów z zespołu „Grasz Band”. W ich wykonaniu publiczność usłyszała piosenki znanych polskich artystów: zespołu „Skaldowie”, Czesława Niemena, Marka Grechuty i innych żyjących wykonawców oraz tych, których już z nami nie ma. jako przyjaciel zespołu wystąpił gościnnie wokalista i gitarzysta Tomasz Kraweć, który przez wiele lat był członkiem "Grasz Bandu".
Przerwa na instalację zespołu „Blues Station” była okazją do zaprezentowania multimedialnie zdjęć muzyków, związanych z GOK Laseczno, występujących w zespołach „Morawa”, „Gosposie” i współpracujących z GOK. Znaleźli się wśród nich: Stefan Gurzyński, wieloletni dyrektor GOK i kierownik muzyczny, oraz jeden z założycieli zespołu „Morawa”, Wojciech Ułanowski, kontrabasista i gitarzysta, Sławek Radziszewski- gitarzysta i klawiszowiec („Morawa, Gosposie”), Andrzej Iwanow – gitarzysta „Morawy”, Wojciech Rynkowski, Wacława Dobrzyńska, Teresa Oleksiak („Gosposie”), Lidia Janowska, Beata Szoka („Fantazja”) i Bogdan Olkowski- trębacz, nauczyciel szkoły muzycznej w Iławie, wieloletni kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 w Iławie. Spośród artystów znanych w całym kraju, dyrektor GOK wspomniała sylwetki Anny Jantar, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Wodeckiego - występującego w roku 2016 na naszym festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach , Ireny Jarockiej, Ryszarda Riedla z grupy „Dżem”, którego utwory wykonuje z powodzeniem zespół „Blues Station”, Wojciecha Młynarskiego, Kory Jackowskiej, Romualda Lipki i Ewy Demarczyk.
Po nostalgicznych wspomnieniach na scenie pojawił się „Blues Station”. Zespół przedstawia się, jako najlepszy zespół coverowy, grający muzykę „Dżemu” i tak jest. Wykonawcy wielokrotnie zdobywali laury w ogólnopolskich konkursach. Zostali też jako jeden z nielicznych zespołów zaproszeni do wspólnego koncertu w katowickim „Spodku” wraz z zespołem „Dżem”.
Oba zespoły podczas koncertu zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Instruktorzy GOK przygotowali słodki poczęstunek, oraz kawę i herbatę dla wszystkich.
Koncert miał podniosły, czasem nostalgiczny charakter, na co wpłynął repertuar obu zespołów, wspomnienia naszych kolegów, a także scenografia.
Czytaj całość…
 
Morawa uświetniła Złote Gody w gminie Iława
28.10.2021.
W dniu 22.10.2021 w Urzędzie Gminy Iława odbyła się uroczystość "Złotych Godów". Na zaproszenie Wójta gminy Iława przybyło 9 par, które miały szczęście w zdrowiu i pogodzie ducha przybyć na tą uroczystość. Tradycyjnie odbyło się odnowienie przysięgi małżeńskiej, wójt Krzysztof Harmaciński złożył moc serdecznych życzeń i udekorował jubilatów medalami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Był uroczysty toast i wspaniały tort. Zespół Morawa przygotował na tę uroczystość kilka piosenek, tematycznie związanych z obchodami 50-lecia pożycia małżeńskiego.
 
Spotkanie seniorów w Karasiu
28.10.2021.
W niedzielę, 24.10br., Rada Sołecka Karasia, kierowana przez nową sołtys panią Monikę Łukaszewską przygotowała dla swoich seniorów miłe spotkanie. Na uroczystość przybył i składał życzenia wójt gminy Iława pan Krzysztof Harmaciński. Gości przywitała dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos która złożyła zebranym najlepsze życzenia i przekazała głos pani sołtys. Godzinnym koncertem uraczył gości zespół "Morawa". W jego wykonaniu zabrzmiały klasyczne utwory zespołu i znane polskie piosenki z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych. Wszyscy zebrani uczestniczyli w przepysznym obiedzie.
Czytaj całość…
 
Linki do regulaminów i kart zgłoszeń- Festiwal Pieśni i PIosenki Polskiej- Konkurs plastyczny Uroki
19.10.2021.
Regulamin muzyczny - X Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej - 2021- kliknij by pobrać plik pdf
Regulamin konkursu plastycznego- Uroki Ziemi Polskiej- kliknij by pobrać plik pdf
RODO - do konkursu plastycznego

Karta zgłoszenia - konkurs muzyczny- Wyśpiewam cię Polsko
 
X-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie
19.10.2021.
W dniu 16.10.2021, w ząbrowskiej sali wiejskiej odbyła się uroczystość z okazji X-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie. Na imprezę przybyli mieszkańcy Ząbrowa i sołectwa Ząbrowo. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady gminy Iława Roman Piotrkowski, Prezes warmińsko-mazurskiego oddziału Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Wiesław Domian, proboszcz tutejszej parafii ksiądz prałat Mirosław Masztalerek, Danuta Śliżewska- prezes "Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa", z-ca dyrektora SP Ząbrowo Joanna Klimaszewska, sołtys Ząbrowa Beata Nowakowska i były sołtys Roman Piękos, przewodnicząca KGW gminy Iława Bogumiła Kowalska i wielu innych.
Padło wiele ciepłych życzeń ze strony gości, były wspomnienia początków istnienia koła jubilatów.
Prezentację o historii KGW Ząbrowo przedstawiła Edyta Lendzion, a przewodnicząca Anna Malinowska wręczyła pamiątkowe statuetki z wizerunkiem członkiń koła.
W części artystycznej wystąpił zespół folklorystyczny działający przy GOK Laseczno "Dzieci Ziemi Iławskiej", który przedstawił pieśni i tańce z regionu warmińsko-mazurskiego i utwór przygotowany na zbliżające się święto 11 listopada- "Piękna nasza Polska cała". Zespół przygotowała Grażyna Piękos, która pełniła także funkcję prowadzącej imprezę. Pracownicy GOK zapewnili oświetlenie, nagłośnienie i sprzęt do prezentacji multimedialnej.
Jak na KGW przystało, po części oficjalnej szefowa KGW zaprosiła zebranych na imponujący pod względem obfitości i smaku poczęstunek.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 908
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.