Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1256
Linki: 2
gości: 51065592
Strona główna
Advertisement

Podzieliliśmy środki finansowe z kiermaszu charytatywnego
10.05.2022.
Szanowni Państwo, kolejny raz Wasze zaangażowanie w organizację VIII Gminnego Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego przerosło nasze oczekiwanie. W akcje włączyły się szkoły podstawowe z terenu gminy Iława (SP w Lasecznie, SP we Franciszkowie, SP w Gromotach, SP im. Michała Lengowskiego wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Rudzienicach, SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, SP im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Gałdowie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Wikielcu ) i sąsiednich gmin ( SP im. Gen. Józefa Bema w Suszu i SP w Kamieńcu)  , przygotowując piękne ozdoby wielkanocne.
Niezwykle oryginalne prace na kiermasz  przekazał GOPS z Iławy i Panie z Klubu Seniora w Lasecznie.
Pyszne i  oryginalne wypieki dostarczyły na licytacje Panie z KGW Gulb, KGW Ząbrowo, KGW Gromoty  i KGW Szymbark.
Kiermasz wsparły także osoby prywatne i pracownicy GOK Laseczno.

W wyniku licytacji sprzedaży ozdób i specjałów świątecznych zebraliśmy kwotę ponad 4 tys. zł, której część przekazaliśmy na dofinansowanie rehabilitacji Marysi, córki Pani Małgorzaty Rutyny- Musińskiej z Kamionki  i Wiktorka Prusakowskiego  z Radomka, za pozostałą kwotę, tj. w wys. 2 tys. zł ( po 1tys. zł/rodzinę) zakupiliśmy odzież, buty i żywność dla dwóch ukraińskich rodzin- dla rodziny Pani Oksany Kowbasiuk z trójką dzieci (16, 8, 3 lata) z Radomka i rodziny Pani Maryny Tsiko z Dziarnówka ( dwie osoby dorosłe i pięcioro dzieci- 16,12, 3, bliźnięta półtoraroczne) .
Dramat tych rodzin jest przerażający i zdajemy sobie sprawę, że Państwa i nasza pomoc, to kropla w morzu ich potrzeb, ale oprócz pomocy materialne ważne jest też wsparcie duchowe i poczucie tych rodzin, że nie są sami w swojej tragedii.

Za okazane serce i pomoc materialną w imieniu wszystkich pracowników GOK i swoim serdecznie Państwu dziękuję. Dobro powraca.

Z wyrazami szacunku,
Grażyna Piękos,
dyrektor GOK Laseczno


„Marysia wybiera się na letni turnus rehabilitacyjny, który częściowo zostanie sfinansowany ze środków zebranych podczas VIII Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego przy GOK Laseczno.
Wszystkim osobom wspierającym kiermasz, organizatorom, a przede wszystkim twórcom pięknych dekoracji chcielibyśmy podziękować uśmiechem naszej córeczki. Małgorzata Rutyna- Musińska.”


Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej laureatem konkursu Jawor - u źródeł kultury
04.05.2022.

W dniu 1 maja br., nasz zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” wziął udział w finałowych przesłuchaniach regionalnych konkursu „Jawor – u źródeł kultury”, który odbył się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Organizatorem kolejnej , trzeciej edycji było Radio Olsztyn.

Celem konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, organizowanego regionalnie przez Radio Olsztyn, jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Warmii i Mazur, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

Do konkursu zgłosiło się 60 zespołów w pięciu kategoriach. „Dzieci Ziemi Iławskiej” rywalizowały w kategorii dziecięcy/młodzieżowy zespół folklorystyczny.

Jury w składzie: Anna Minkiewicz-Zaremba, Waldemar Majcher, prof. Jan Połowianiuk i prof. Leszek Szarzyński wysłuchało ponad 180 utworów w wykonaniu uczestników konkursu i na ich podstawie dokonało wyboru tych, którzy 1 maja w olsztyneckim skansenie walczylio tytuł laureatów.

Imprezę uroczyście otworzyli dyrektor Narodowego Centrum Kultury dr hab. Rafał Wiśniewski oraz prezes Radia Olsztyn Leszek Sobański.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, jury wyłoniło zwycięzców. „Dzieci Ziemi Iławskiej” po raz drugi zdobył III nagrodę i otrzymał 1000 zł   oraz możliwość nagrań w studio Polskiego Radia w Olsztynie.

Zespół przygotowała jego kierownik artystyczny, Grażyna Piękos.


Czytaj całość…
 
Obchody Świąt Majowych w Wikielcu
04.05.2022.
W dniu 29.04.2022 GOK Laseczno we współpracy z ZSP im. Jana P. II w Wikielcu uroczyście celebrował Święta Majowe . W uroczystość zaangażowali się pracownicy GOK w Lasecznie, i cała społeczność szkolna z Panią dyrektor Bożeną Lewandowską na czele. Po wejściu pocztu sztandarowego i uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego imprezę rozpoczęła dyrektor Grażyna Piękos i gospodarz szkoły.
Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie przygotowali prezentacje nt. symboli narodowych: Jerzy E. Piotrowski poprowadził pogadankę nt. Flagi Państwowej, Grażyna Piękos zaprezentowała pieśni hymniczne- „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia”, „Boże coś Polskę”, „Warszawiankę” i inne. Cała społeczność szkoły odśpiewała wspólnie „Rotę”. W prezentacji uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób zmieniał się wizerunek Godła Państwowego.

Uczniowie z ZSP Wikielec czynnie uczestniczyli w obchodach Świąt Majowych angażując się w różne działania: wiersze o Polsce zadeklamowali uczniowie - Julia Gajewska i Eryk Słomczyński, przygotowani przez panią Danutę Szulc, przedstawiciele różnych klas pod kierunkiem Danuty Glińskiej wykonali pracę plastyczną ułożyli efektem była piękna biało-czerwona mapa Polski.
Z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja uczeń klasy ósmej Adrian Budniewski odczytał Preambułę, po czym wszyscy odśpiewali „Mazurka 3 Maja”.
Wśród pieśni jakie rozbrzmiewały podczas uroczystości nie zabrakło współczesnej piosenki pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec dzieci i młodzież szkolna oraz pracownicy GOK zatańczyli poloneza do muzyki Wojciech Kilara z podkreśleniem barw narodowych- chorągiewki i kotyliony. Ósme klasy do poloneza przygotowała Kinga Michalska.
Spotkanie było edukacyjne z dużym pierwiastkiem patriotyzmu, uczącego dzieci i młodzież szacunku do symboli narodowych, w które zaangażowane była społeczność lokalna.
Oprawę techniczną zapewnił Marcin Kowalewski (dźwięk, światło, multimedia).
Czytaj całość…
 
VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny
13.04.2022.
10.04.2022r. w GOK Laseczno odbył się VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Wielkanocny.

Na kiermasz, który miał charakter Konkursu Plastycznego wpłynęły piękne prace w postaci ozdób wielkanocnych: świąteczne stroiki, kartki z życzeniami, pisanki, ozdobne wianki, drewniane rękodzieło, palmy, koszyczki, lampiony itp. W kiermaszu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Iława: SP w Lasecznie, SP im. Gen. Józefa Bema w Suszu, SP we Franciszkowie, SP w Kamieńcu, SP w Gromotach, SP im. Michała Lengowskiego wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Rudzienicach, SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, SP im. Mjr Henryka Dobrzańskiego w Gałdowie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Wikielcu.
Niezwykle oryginalne ozdoby przekazał GOPS z Iławy i Panie z Klubu Seniora w Lasecznie.
Mogliśmy podziwiać:  wiszące i stojące wianki wielkanocne, szklane ozdoby na stół itp. W kiermaszu wzięły udział także osoby prywatne: Pani Irena Pokojska, Pani Mariola Olszewska i zdobywczyni pierwszego miejsca w Konkursie Plastycznym Pani Monika Moszczyńska.
    
Podczas kiermaszu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego:
 
Nagroda Specjalna – GOPS Iława,

1 miejsce równorzędne
– Monika Moszczyńska
- Piotr Rzepka z Zesp.Plac.Szkolno - Wych. w Iławie
        
2 miejsce równorzędne
– Andrzej Zieliński SP Laseczno
- Uczniowie Zajęć Rozwijających Kreatywność z klasy VII c ze SP w Suszu,

        
3 miejsce - Jakub Skolmowski SP Laseczno
               
WYRÓŻNIENIA

- Julia Łątkowska  SP Wikielec
- Lena Pankowska SP Rudzienice
- Grupa „Stokrotki” z Przedszkola przy SP w Gałdowie
- Igor Klach SP Ząbrowo
- Ignacy Grochowiecki SP Gromoty
- Pola Masny SP w Kamieńcu.


Ciekawe prace wykonali również pracownicy GOK w Lasecznie oraz Gminnych Bibliotek Publicznych.
Smakowicie prezentowały się okazałe mazurki, baby, serniki i inne specjały wielkanocne, które wykonały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Szymbarka, Gulbia, Gromot i Ząbrowa.
Spotkanie uświetnił występ zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej. Mali artyści zaprezentowali na scenie swoje wokalne i taneczne umiejętności. Szczególnie gorące podziękowania należą się licznie przybyłym gościom, którzy prześcigali się w licytowaniu wystawionych przedmiotów. Towarzyszyła im wspaniała atmosfera – atmosfera wspólnoty w szczytnym celu. W obliczu wydarzeń ostatnich dni zaangażowanie ludzi zarówno w przygotowaniach do kiermaszu jak i licytacji napawa nadzieją, że ludzi dobrej woli jest więcej !

Dyrektor GOK DZIĘKUJE za ogromne serce i wsparcie potrzebujących. Zebraliśmy ponad 4 tysiące zł, które zostaną podzielone na rehabilitację potrzebującym z terenu gminy Iława i  uchodźcom z Ukrainy.
Jeszcze raz dziękujemy za hojność !
Czytaj całość…
 
Spektakl-komedia Freda i Zuza w GOK laseczno
16.03.2022.
W dniu 13 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Scena w sali widowiskowej została zaadaptowana na potrzeby sztuki/komedii pt. „Freda i Zuza”, której autorem jest Meggie W. Wrightt. Gościliśmy artystki scen warszawskich- Magdalenę Wołłejko i Lucynę Malec. Spektakl miał także podwójny akcent iławski: producentem sztuki jest pochodząca z Iławy Joanna Cywińska, a muzykę napisał i zaaranżował Marcin Piękos, od wielu lat działający i mieszkający w Warszawie iławski muzyk, aranżer i kompozytor. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak.

Dzięki intensywnej reklamie sztuka zgromadziła publiczność, która zajęła całą salę. Sprawna gra aktorska, jak na artystów tej rangi przystało i zabawne sceny spotkały się z żywą reakcją odbiorców.
Ciekawostką było przeniesienie fragmentów sztuki na ekran multimedialny, gdzie pojawili się równie znani aktorzy: Tomasz Stockinger, Jolanta Wołłejko, Lesław Żurek, Paweł Wawrzecki, Marek Siudym i Elżbieta Zającówna.
Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek z kawą i herbatą.

Nie jest to ostatni spektakl organizowany przez GOK, w przyszłości odbędą się kolejne, a tymczasem zapraszamy chętnych na spektakl „Piloci”, do teatru „Roma” w Warszawie. Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 21-go marca. Na ten moment pozostało jedynie 15 miejsc. Wyjazd 25 czerwca br.
Po szczegóły prosimy dzwonić do GOK Laseczno- Dział Imprez, tel. 89 648 44 23.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 36 z 937
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.