Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1224
Linki: 2
gości: 41645409
Strona główna
Advertisement

30 Finał WOSP - 2022
17.01.2022.
Szanowni Państwo,
ze względu na wzrastające zagrożenie pandemiczne, tegoroczny finał 30 WOŚP odbędzie się w formie on-line. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie czynnie włączył się do akcji pomagania, dlatego prosimy wszystkich, którzy chcą wesprzeć tą szlachetną inicjatywę o dostarczanie przedmiotów na licytację do naszego ośrodka w Lasecznie.
 
X Przegląd Kolęd i Pastorałek
17.01.2022.

14 stycznia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się X Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Piękna tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w gminie Iławie od wielu lat. Przegląd jest skierowany do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Ze względu na pracę zdalną szkół i brak możliwości bezpośredniego kontaktu nauczycieli z wychowankami, w tegorocznej imprezie wzięło udział mniej osób (75). Impreza odbyła się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego.

W imprezie wziął udział radny gminy Iława Pan Adam Waszelewski, który bardzo komplementował przegląd i jego organizację, a także wręczał upominki i dyplomy młodym wykonawcom.
Przegląd rozpoczęła dyrektor GOK Laseczno Pani Grażyna Piękos, która przedstawiła zgromadzonej publiczności i wykonawcom krótką historię kolęd, zwróciła uwagę na nieprzemijające wartości zawarte w treści kolęd: dobroci i miłości i podkreśliła rolę, jaką pełnią kolędy w kulturze. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim najlepsze życzenia noworoczne.
 Publiczność zaśpiewała a capella kilka kolęd, które zaintonowała Pani Katarzyna Byczkowska, nauczyciel SP nr 2 w Iławie.

W tym roku, w przeglądzie, najwięcej pięknych kolęd usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z : Laseczna, Iławy, Marzęcic, Kurzętnika, Susza  i Ząbrowa, Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku i Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie (Dzieci Ziemi Iławskiej)

Przegląd odbył się w pięknej scenografii bożonarodzeniowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek związany z klimatem świąt.
Opiekunowie młodych wykonawców podzielili się opinią, że organizacja przeglądu „na żywo” jest bardzo cenna ze względów artystycznych i społecznych. Daje uczestnikom możliwość odreagowania stresu w obecnej sytuacji i przeżycia pozytywnych emocji, które niosą ze sobą kolędy i pastorałki w różnorodnych, często oryginalnych interpretacjach.

Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek. Impreza odbyła się w ciepłej i świątecznej atmosferze.
Dyrektor GOK i Pracownicy  dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w przeglądzie, a zwłaszcza opiekunom wykonawców za świetne przygotowanie ich do przeglądu. 

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych za rok, na XI Przegląd Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie odbędzie się w sali widowiskowej GOK Laseczno.
Czytaj całość…
 
Koncert Noworoczny- odwołany
13.01.2022.
Ze względu na wzmagające się zagrożenie pandemiczne, tegoroczny "Koncert Noworoczny" pn. "W świątecznej aurze", odbywający się tradycyjnie w Ząbrowie został odwołany.
 
Po licytacji - przekazaliśmy pieniądze dzieciom
27.12.2021.

Szanowni Państwo, mieszkańcy gminy Iława i sąsiednich miejscowości.
Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa zaangażowanie i ofiarność, czego przykładem są przepiękne prace bożonarodzeniowe, które zasiliły Kiermasz. Jest to szczególnie ważne w tym roku, gdzie wszyscy borykamy się z pandemią i mamy utrudnione kontakty ze sobą.
Pragniemy Państwu serdecznie podziękować i liczyć na to, że finalnie akcja pozwoliła zebrać środki, które będą co prawda kroplą w morzu potrzeb, ale dadzą poczucie wsparcia tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Dziękujemy serdecznie wszystkim n/w szkołom, ich nauczycielom i uczniom, GOPS Iława z panią kierownik na czele, sołtysom, KGW, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Prace na kiermasz  przekazały też osoby prywatne i często te same osoby licytowały , podwajając   tym samym swój wkład w zbiórkę charytatywną.

Licytowali również pracownicy GOK na czele z dyrektor GOK Grażyną Piękos i członkowie zespołów działających przy naszym ośrodku.. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu ludzi dobrego serca, zebraliśmy  dla osób potrzebujących kwotę 3845 zł.
Została ona ofiarowana  czworgu dzieciom. Wsparcie na potrzeby związane z rehabilitacją/ leczeniem otrzymali:
Marysia Musińska, Maciej i Michał Ruteccy i Wiktor Prusakowski. Wszystkie dzieci pochodzą z gminy Iława.

Zamieszczamy list od mamy Marysi, Pani Małgorzaty Rutyny - Musińskiej

"Marysia - 12 letnia dziewczynka cierpi na rzadką chorobę centralnego układu nerwowego - pachygyrie, czyli szerokozakrętowość kory mózgowej.
Konsekwencją pachygyrii  jest niepełnosprawność psychoruchowa. Obniżone napięcie mięśniowe uniemożliwia  dziecku samodzielne chodzenie. Marysia nie chodzi, do przemieszczania używa wózka inwalidzkiego. Dziewczynka ma również trudności z jedzeniem i połykaniem, co spowodowało konieczność założenia gastrostomii Peg. Pachygyria jest przyczyną padaczki w tej najbardziej trudnej postaci, czyli padaczki lekoopornej.
Szerokozakrętowość, to nieuleczalna choroba, która oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego zmagające się z nią dzieci wymagają nieustannej opieki. W naszym przypadku spowodowało to rezygnację z życia zawodowego jednego z rodziców. Stosowane jest leczenie objawowe, które ma na celu jak najlepsze usprawnienie funkcjonowania dziecka. Leczenie pachygyrii obejmuje farmakoterapię, w której szczególne miejsce zajmują leki przeciwpadaczkowe. Obok leczenia farmakologicznego konieczna jest stała, intensywna rehabilitacja ruchowa.
Do walki o  życie, usprawnianie dziewczynki  potrzebna jest obok środków finansowych ogromna determinacja, siła i przede wszystkim miłość. Dziś dostaliśmy jeszcze nadzieję i wiarę, że nie jesteśmy w walce o godne życie dziecka sami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania, przeprowadzenia i wsparcia Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Zebrane na nim i przekazane środki finansowe zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację Marysi."

 

 
Wigilia w GOK Laseczno
27.12.2021.
W dniu 22 grudnia 2021 r, w sali widowiskowej GOK odbyło się spotkanie wigilijne pracowników, emerytów, zespołów działających przy ośrodku  i zaproszonych gości z instytucji gminnych. Samorząd reprezentowali wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Andrzej Brach i skarbnik Marlena Katarzyna Baranowicz-Rak, Emilia Skolmowska radna gminy Iława i Sołtys Laseczna, a także dyrektor SP Laseczno bb.  Życzenia wszystkim zebranym złożyli kolejno: dyrektor GOK Grażyna Piękos, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i radna Emilia Skolmowska. Ze względu na pandemię dzielenie się opłatkiem miało wymiar duchowy. W czasie uroczystości nie zabrakło kolęd,  świątecznej choinki  i tradycyjnych potraw wigilijnych.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 908
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.