. 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Advertisement

Agropiknik2011szalkowo
                      30 kwietnia 2011r. w Szałkowie odbył się XIII Agropiknik. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażynę Piękos gości przywitał wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i sołtys Szałkowa Janusz Świdziński. Zaraz po tym wręczono nagrody i dyplomy laureatom  XVII Konkursu Wielkanocnego „Święto Wiosny 2011” organizowanego przez GOK. Następnie przed zgromadzoną publicznością wystąpił zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” pod kierownictwem Grażyny Piękos, akompaniamentem Jerzego Piotrowskiego i choreografią pani Anny Sarnowskiej (choreograf tańca ludowego regionu warmińsko-mazurskiego, autorka programów dla zespołów ludowych działających nie tylko w regionie, ale również w Polsce i poza krajem. Jest instruktorem tańców warmińskich i mazurskich). Następny wystąpił zespół „Gosposie” również działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Gwiazdą wieczoru był zespół „New Happy Band” z Opola wykonujący utwory muzyki country jak i największe polskie przeboje muzyki pop. Na tegoroczny Agropiknik przybyło bardzo wielu wystawców, m.in. Marek Kałuża ze swoimi rzeźbami. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały domowe wypieki, które można było kupić za symboliczną kwotę. Na dzieci czekał park zabaw, stoiska ze słodkościami i zabawkami. Po części artystycznej na scenie plenerowej nad jeziorem goście przenieśli się do sali wiejskiej gdzie przy muzyce zabawa trwała dalej. Pomimo mocno wiejącego wiatru imprezę można uznać za udaną.
 
konkurs_wielkanocny2011

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował XVII Konkurs Wielkanocny „Święto Wiosny 2011”. Tegoroczne Jury w składzie: Joanna „Madiva” Żurańska, Joanna Kowalska (iławskie artystki, malarki) i dyrektor GOK Grażyna Piękos miało wielki problem z wyborem tych najlepszych prac. Zdaniem Jury niemalże wszystkie były wykonane z dużą starannością, pomysłowością i pietyzmem, bogate w detale. Niektóre połączone były z gotowymi elementami. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie prace zostały wykonane różnorodnymi technikami artystycznymi: odlewki z gipsu, masa solna, wyklejanki, wydzieranki, papierowa wiklina, kwiaty z krepy, figurki z plasteliny, modeliny. Dzieci wykorzystały w pomysłowy sposób naturalne surowce i materiały takie jak: drewno, wiklina, brzoza, pierze, zboża, zioła, trzcina, suszone kwiaty, siano, wełna. Oceniając prace brano pod uwagę samodzielność wykonania pracy, inwencję twórczą, umiejętność wykorzystania naturalnych materiałów, pracochłonność, prostotę rozwiązania i myślenia plastycznego.
          Na tegoroczny konkurs wpłynęło ponad 200 prac prawie ze wszystkich szkół z gminy Iława, najwięcej z SSP w Rudzienicach i SSP w Wikielcu. W sumie Jury wyłoniło 26 laureatów w pięciu kategoriach w tym 11 wyróżnień:

Kategoria klas „0”
I. Praca zbiorowa oddziału przedszkolnego SSP w Wikielcu
II. Remigiusz Niedbalski NSP Tynwałd
III. Aleksandra Głodowska SSP Wikielec
Wyróżnienie: Julia Iwanowska NSP Tynwałd

Kategoria klas I-III
I. Angelika Akerman SSP Ząbrowo
II. Jakub Wieczorek SSP Gałdowo
III. Julia Śliżewska SSP Ząbrowo
Wyróżnienie: Paulina Karcz SSP Rudzienice
                      Szymon Czuczko SSP Gromoty
                      Piotr Marchlewski SSP Ławice
                      Maciej Jackowski SSP Wikielec
                      Maciej Boros SSP Wikielec

Kategoria klas IV-VI
I. Ksenia Zielińska SSP Laseczno
II. Mateusz Gałecki SSP Laseczno
III. Marcin Muzyka SSP Rudzienice
Wyróżnienie: Klaudia Zielińska SSP Laseczno

 
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1003 - 1004 z 1004
 
 
Regulamin- Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 .
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.