Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1229
Linki: 2
gości: 43386713
Strona główna arrow Zespoły arrow Dzieci Ziemi Iławskiej
Advertisement

Dzieci Ziemi Iławskiej PDF Drukuj Email
14.10.2009.

 
     

Dziecięcy  zespół  folklorystyczny.

Założony w ramach programu "Działaj lokalnie" przez mgr Grażynę Piękos, dyrektor GOK . Grupa istnieje od 01.06.2009 r. Od chwili założenia dzieci z terenu Gminy Iława wystąpiły już na XII Spotkaniach z Folklorem w Szałkowie (2009), gdzie zdobyły wyróżnienie oraz na Gminnych Dożynkach  w Karasiu (2009), a także na Dożynkach Gminnych w Ząbrowie w 2010 roku. Przed nimi koncerty noworoczne, a później festiwalowe.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory folkloru Warmii i Mazur oraz innych regionów kraju. Próby odbywają się w sali wiejskiej w Ząbrowie , w środy w godz. 14.30 -16.00 .

Szefem artystycznym zespołu i jego instruktorem jest pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK. Obecnie jest realizowany projekt, na bazie którego zespół otrzymał stroje ludowe, specjalnie uszyte zgodnie z kanonem wiedzy nt. strojów folklorystycznych. W projekcie uczestniczy też choreograf z długoletnim doświadczeniem ( m. in. w zespole folklorystycznym Olsztyn"), na co dzień szkolący uznany zespół folklorystyczny "Jedwabno", pani Anna Sarnowska. Pod jej okiem dzieci i młodzież opracowują program składający się z pieśni i tańców, uczą się podstaw ruchu, figur tańca folklorystycznego i jednocześnie gwary warmińskiej. Zajęcia maja bardzo dynamiczny charakter i zwykle przyciągają cały zespół. Uczestnicy wychodzą po zajęciach zmęczeni, ale też radośni.

W całej Gminie Iława projekt prowadzony przez GOK jest jedyną możliwością daną dzieciom na tak wysokim poziomie artystycznym.

Realizatorzy, na czele z Panią dyr. Grażyną Piękos zapraszają rodziców dzieci uczestniczącym w pracach zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej" na próby. Przyjdźcie Państwo zobaczyć na czym polega ta praca i jakie daje efekty.Będzie to silna motywacja do współpracy i pomocy Waszym dzieciom w rozwijaniu ich talentu. Może się zdarzyć, że Wasze pociechy w przyszłości podejmą studia na UWM, czy SGGW, gdzie istnieją zespoły folklorystyczne o ustalonej renomie i będą mogły zostać członkami tych zespołów. Renoma choreografa sprawia, że drzwi do w/w zespołów staną otworem dla Waszych dzieci. Przyjdźcie, wspomóżcie swoje pociechy na starcie. Nic tak nie mobilizuje, jak wsparcie rodziców. Zapraszamy we środy o 1500/ Laseczno- grupa młodsza/ i we wtorki na godz. 14.20 /grupa starsza/ - sala wiejska w Ząbrowie.


Zapraszamy chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach.Liczy się czas, bo obecni członkowie z każdym tygodniem stają się coraz bardziej zaawansowani i trudno będzie ich dogonić.

Wraz z rozwojem umiejętności zespól będzie występował także poza granicami gminy i powiatu iławskiego, więc jest to dodatkowa atrakcja dla Państwa dzieci.

Linki do fotoreportaży z:

1. wycieczki do skansenu w Olsztynku

 2. występ na dożynkach gminnych w Kisielicach , a także w menu Galerie.

3. Zajęcia z choreografem w ramach programu "Działaj Lokalnie 2010"

 

Image
Image

 
 
 
Regulamin- karta zgłoszenia-klauzula RODO-Konkurs Muzycznych Talentów-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.