Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1231
Linki: 2
gości: 43901132
Strona główna
Advertisement

Gminne biblioteki centrami informatycznymi PDF Drukuj Email
11.05.2011.
Od 2009 r. gmina Iława uczestniczy w projekcie ,,Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim”, który dofinansowany jest ze środków unijnych w ramach RPO. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do sieci Internet i wykorzystania technik informatycznych, szczególnie w małych miejscowościach. Dzięki Publicznym Punktom Dostępu do Internetu, który bezpłatnie dostarcza Fundacja "Orange" dzieci, młodzież i osoby dorosłe będą miały łatwy dostęp do nieograniczonych zasobów informacji zgromadzonych w Internecie oraz możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu informatycznego.
W marcu tego roku Gminna Biblioteka w Lasecznie i jej 4 filie (Ławice, Rudzienice, Siemiany, Ząbrowo) otrzymały odpowiednie wyposażenie tj.: 25 najnowszej generacji komputerów APPLE (iMaców), 5 urządzeń wielofunkcyjnych Samsung, 5 routerów, meble, licencje i oprogramowanie. Koszt zakupu wyposażenia do pięciu bibliotek wyniósł 179 263 zł.
Uroczyste otwarcie Publicznych Punktów Dostępu do Internetu w gminie Iława miało miejsce 9 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Kierownik Biura Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Remigiusz Kowalski, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, Skarbnik Urzędu Gminy, dyrektorzy szkół gminy Iława oraz Rada Sołecka Laseczna. Na konferencji Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie p. Grażyna Piękos przedstawiła cały projekt oraz zasady funkcjonowania punktów. PIAPy będą otwarte w godzinach pracy bibliotek. Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników do korzystania z nowoczesnego sprzętu.  
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.