Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1256
Linki: 2
gości: 51067387
Strona główna
Advertisement

Kolęda uczy miłości PDF Drukuj Email
10.01.2023.
W dniu 5-go stycznia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, po raz jedenasty odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek pn. „Kolęda uczy miłości”. W ten sposób nasz ośrodek pielęgnuje i podtrzymuje tradycję wspólnego kolędowania w ciepłej i przyjaznej atmosferze pełnej miłości.
Do świątecznie udekorowanej sali widowiskowej GOK przybyło ponad dziewięćdziesięciu wykonawców i ich opiekunów z terenu powiatu iławskiego i nowomiejskiego: z Iławy, Prątnicy, Kurzętnika, Rudzienic, Franciszkowa, Ząbrowa, Marzęcic i Laseczna. Reprezentowali oni zespoły ze szkół podstawowych i solistów.
Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński (także patron imprezy) i dyrektor GOK Grażyna Piękos otwierając imprezę skierowali do uczestników dużo ciepłych słów i złożyli najlepsze życzenia noworoczne, a przede wszystkim słowa miłego kolędowania na przeglądzie.
Zanim jednak doszło do prezentacji wokalnych, wszyscy zebrani zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.
Przegląd nie miał charakteru konkursu, ale organizatorzy zadbali o upominki i dyplomy dla każdego wykonawcy, opiekuna i delegującej szkoły.
Oto lista wykonawców, opiekunów i szkół, które uświetniły XI Przegląd Kolęd i Pastorałek:
Zespół ludowy „Dzieci Ziemi Iławskiej” (GOK Laseczno, op. Grażyna Piękos), Bianka Kusińska (SP Marzęcice, op. Anna Lewicka), Pierwszaki z Laseczna, (SP Laseczno, op. Dominika Skamarska, Sławomir Zbysiński, Mirosław Niedzielski), Jagoda Prokop (ZS Kurzętnik, op. Anita Prokop-Domżalska), Zuzanna Pełka (op. Ewelina Pełka), Chór Archimini (op. Stanisław Kowalkowski, Ewa Węgorzewska), duet- Magdalena i Irena Dziewulskie (op. Stanisław Kowalkowski), Chór Poranek (SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, op. Grażyna Piękos), Julia Kamińska, Hanna Kamińska (SP Prątnica, op. Katarzyna Kamińska), Chór Biedronki (SP Franciszkowo, op. Helena Kulesza, Ewa Oszmian)
Gminny Ośrodek Kultury oprócz przeglądu kolęd i pastorałek przygotował dla mieszkańców gminy Iława, powiatu iławskiego i gości „Jasełka”, oparte na scenariuszu Grażyny Piękos. Autorka powierzyła wykonanie jasełek prowadzonemu przez siebie zespołowi ludowemu „Dzieci Ziemi Iławskiej”.
W wykonaniu zespołu oprócz warstwy tekstowej nawiązującej do znanej wszystkim historii narodzin dzieciątka Jezus, publiczność zgromadzona w ząbrowskim kościele , 8 stycznia br. wysłuchała kolęd, pastorałek i utworów o charakterze świątecznym: „Gdy na Ziemi Bóg się rodzi”, „Mizerna cicha”, „Oj maluśki, maluśki”, „Jezusa narodzonego”, „Pastuszkowie patrzcie jeno”, „Największy Gazda”, „Dyna, dyna”, „Jezus malusieńki” i autorski utwór „ Pastorałka dla Maleńkiego” (G. Piękos).
Ząbrowska publiczność doceniła artystyczne zaangażowanie zespołu, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.
Zapraszamy wszystkich chętnych do Laseczna, na Koncert Noworoczny, w dniu 15 stycznia br., na godz. 14:30. Wystąpią: „Dzieci Ziemi Iławskiej”, młodzi recytatorzy z SP w Ząbrowie im. Twórców Literatury Dziecięcej i gwiazda wieczoru, gdański zespół „Artis” (skrzypce, altówka, wiolonczela, puzon, flet i fortepian) z solistką – wokalistka Marią Malinowską, która pierwsze muzyczne kroki stawiała w iławskiej szkole muzycznej.
Dyrektor GOK Laseczno wraz z Pracownikami serdecznie dziękują wszystkim osobą, które przyczyniły się do organizacji przeglądu i jasełek, a w szczególności młodym wykonawcom, ich opiekunom i rodzicom dzieci.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.