Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64935911
Strona główna
Advertisement

VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy za nami. PDF Drukuj Email
18 grudnia 2022 r w GOK po raz ósmy odbył się VIII Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy” ph. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”. Kiermasz poprzedzony był konkursem plastycznym bożonarodzeniowym (szopka, ozdoba świąteczna), skierowanym do mieszkańców gminy i powiatu iławskiego.
Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa zaangażowanie i ofiarność, czego przykładem są przepiękne prace bożonarodzeniowe, oraz specjały kulinarne, wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich (Ząbrowo, Szymbark, Gałdowo).
W tym roku w akcję włączyły się prawie wszystkie szkoły z terenu giny Iława, ZSO Iława, SP 4 Iława, SP Susz, GOPS, Kluby Seniora z Ławic, Nowej Wsi i Laseczna, Sołectwo Gulb i osoby prywatne.
Wszystkie prace dostarczone na konkurs i poza konkursem zostały wystawione do sprzedaży i na licytację. W trakcie kiermaszu odbyły się występy artystyczne w wykonaniu zespoły „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wykonały kilka kolęd i pastorałek.
W kiermaszu wzięli udział mieszkańcy gminy Iława, powiatu iławskiego z władzami gminy na czele: wójtem Krzysztofem Harmacińskim, z-cą wójta Andrzejem Brachem, Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Piotrkowskim i Sekretarzem Gminy Krzysztofem Bądkowskim.
W wyniku emocjonującej licytacji i sprzedaży w/w prac uzyskaliśmy na dzień dzisiejszy łączną kwotę:
5523 zł.
Zgromadzone środki w tym roku przeznaczamy na rehabilitację osoby dorosłej, muzyka współpracującego z GOK Laseczno i pogorzelców z Szeplerzyzny, którzy w wyniku pożaru utracili swój dobytek życia.
Zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale poza wsparciem finansowym liczy się poczucie wsparcia duchowego i zrozumienie potrzeb najbardziej potrzebujących. Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, to również wartości dodane, jeśli chodzi o aspekt wychowawczy. W naszej akcji wzięły udział całe rodziny (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo).Cała akcja charytatywna związana z Kiermaszem, to również doskonały przykład dla dzieci i młodzieży i uwrażliwienie ich na sytuację życiową, w której może znaleźć się człowiek i związana z tym konieczność niesienia pomocy.


Poniżej prezentujemy listę osób i instytucji, które wsparły tę szlachetną akcję pomocy:
Szkoły i instytucje: SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, SP Gałdowo im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, SP Laseczno, SP Gromoty, ZSP Wikielec, SP Rudzienice im. Michała Lengowskiego , SP Susz im. gen. Józefa Bema, SP Franciszkowo, SP nr 4 im. Polskich Podróżników  w Iławie, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie,  GOPS Iława, Kluby Seniora gminy Iława ( Laseczno, Nowa Wieś, Ławice) i KGW Gminy Iława ( Ząbrowo, Szymbark), GBP Siemiany, GBP Ząbrowo, GBP Rudzienice.

LISTA OSÓB NAGRODZONYCH W KONKURSIE PLASTYCZNYM ZWIĄZANYM Z KIERMASZEM BOŻONARODZENIOWYM
Kategoria szopka: Laura Kraszewska

Kategoria ozdoba świąteczna:
Wiktoria Szalkowska, Maja Żmudzińska, Lena Moszczyńska, Róża Lewandowska z wnuczką Anną Wysocką, Paulina i Mateusz Szkamelscy, Amelia Lankamer, Wojciech Szkopiński, Mateusz Kuźniewski, Alicja Gorzka, Lena Waśniewska, Gabriela Krakowiak, Fabian Lankamer, Melania Bendelewska, Marta Węglewska, Zofia Roman, Lena Grosz, Lena Zawadzka, Aurelia Szamot, Zuzanna Koszytkowska, Szymon Pisarczyk

Specjalne nagrody/podziękowania dla:
Pani Agnieszki Janiszewskiej, Pani Moniki Moszczyńskiej, Pani Haliny Szeredy, Pani Róży Lewandowskiej, GOPS-u, Klubów  Seniora,  Kół Gospodyń Wiejskich , Gminnych Bibliotek Publicznych z gminy wiejskiej Iława i osób, które przekazały poprzez nie swoje prace (Marzena Stryjakowska, Zuzanna Spychała, Iwona Kamińska – Chmielarczyk).

Dyrektor GOK Grażyna Piękos wraz z Pracownikami pięknie dziękuje wszystkim Państwu za trud włożony w wykonanie prac, za empatię, za wspólny Dobry Czas.
W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzymy Państwu zdrowia, ciepła, pokoju, nadziei i miłości, a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.