Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1256
Linki: 2
gości: 51065480
Strona główna arrow Aktualności arrow Koncert Niepodległościowy - 2022
Advertisement

Koncert Niepodległościowy - 2022 PDF Drukuj Email
11.11.2022.
W dniu 11 listopada 2022 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”. W tym roku dyrektor GOK do artystycznego udziału w koncercie oprócz laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej  i zespołów działających w GOK Laseczno zaprosiła gdański zespół profesjonalnych wokalistów
i muzyków pn. ARTIS.
( „Trójmiejski projekt muzyczny, którego specjalnością jest operetka, opera, musical, piosenki XX wieku, muzyka filmowa i popularna (F.Lehar, J.Strauss, A.L.Webber, V.Cosma, M. Fogg) Muzycy doskonale czują się również w repertuarze muzyki baroku (A.Vivaldi, J.S.Bach, J.Heandel), klasycyzmu (W.A.Mozart,) i romantyzmu (F.Chopin, S. Moniuszko). Na co dzień członkowie projektu pracują lub współpracują z różnymi orkiestrami i zespołami Pomorza i kraju, takimi jak: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica, Elbląska Orkiestra Kameralna, Hanzeatycka Orkiestra Kameralna „Hanzeanatica”, Płocka Orkiestra Symfoniczna. ARTIS współpracuje z najlepszymi solistami w kraju na co dzień występującymi w: Państwowej Operze Bałtyckiej, Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie, Teatrze Muzycznym w Łodzi. Profesjonalizm, wspaniały kontakt z publicznością okraszony lekką nutą humoru, anegdot
 i ciekawostek  muzycznych to znak rozpoznawczy projektu muzycznego Artis.”- za https://www.nsmartis.org/zespol )
Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, i przedstawiciele władz lokalnych-  Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Z-ca Wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski  wraz z radnymi- Izabelą Kurek, Emilią Skolmowską i Adamem Waszelewskim, sekretarz gminy Krzysztof Bądkowski, skarbnik Marlena Baranowicz – Rak, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy gminy i miasta Iława, Lubawy, Susza, Laseczna, Rudzienic, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Marzęcic, Brodnicy, Franciszkowa, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Na początku imprezy wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy.
Dyrektor GOK Grażyna Piękos, po powitaniu gości, prowadząc imprezę wyraziła radość organizatorów z licznej obecności i możliwości wspólnego celebrowania tak ważnego święta w życiu każdego Polaka.

Zaproszony na scenę wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego („Piękna i Niepodległa”) i muzycznego (XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Wyśpiewam Cię Polsko”), a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczęły zespoły folklorystyczne „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wspólnie wykonały pieśni patriotyczne, m.in. „Płynie Wisła, płynie”, „ Taki kraj” „Piękna nasza Polska cała”, co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Następnie zaprezentowali się laureaci XI Rejonowego Festiwalu Pieśni
i Piosenki Polskiej, którzy z rąk w/w gości otrzymali nagrody konkursowe. Uhonorowani zostali też laureaci konkursu plastycznego pn. „Piękna i Niepodległa”, zorganizowanego przez GOK Laseczno.


W trakcie wręczania nagród dzieciom, Poseł na Sejm RP Pan Zbigniew Ziejewski pogratulował dyrektor GOK sukcesów twórczych, artystycznych i wręczył list gratulacyjny, jednocześnie komplementując wystawione konkursowe prace plastyczne. Pan poseł zaprosił młodych twórców do odwiedzenia budynku Sejmu.
W dalszej części koncertu, jako gość specjalny wystąpił wymieniony wcześniej „Artis”, który wykonał m. in. utwory patriotyczne („Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”),  filmowej („Noce i dnie”, „Polskie drogi”), z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego („Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać”), kompozycje Fryderyka Chopina („Szynkareczka”, „Życzenie”) i znane songi, jak „My Way” Franka Sinatry.
Wszystkie wykonania tego dnia spotkały się z dużym aplauzem publiczności, która uczestniczyła czynnie w koncercie, włączając się do wspólnego śpiewu.

Organizator doceniając wagę i podniosłość koncertu, stworzył  odpowiednią atmosferę (scenografia, muzyka, światło), która udzieliła się licznie zgromadzonej publiczności.   Koncert i wspólne śpiewanie polskich pieśni i piosenek z szerokiego repertuaru (muzyka klasyczna, filmowa, patriotyczna, pop) dało możliwość celebrowania Święta Niepodległości oraz dumy z bycia Polakiem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.