Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1267
Linki: 2
gości: 57755243
Strona główna arrow Aktualności arrow Podzieliliśmy środki finansowe z kiermaszu charytatywnego
Advertisement

Podzieliliśmy środki finansowe z kiermaszu charytatywnego PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo, kolejny raz Wasze zaangażowanie w organizację VIII Gminnego Wielkanocnego Kiermaszu Charytatywnego przerosło nasze oczekiwanie. W akcje włączyły się szkoły podstawowe z terenu gminy Iława (SP w Lasecznie, SP we Franciszkowie, SP w Gromotach, SP im. Michała Lengowskiego wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Rudzienicach, SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, SP im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Gałdowie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Wikielcu ) i sąsiednich gmin ( SP im. Gen. Józefa Bema w Suszu i SP w Kamieńcu)  , przygotowując piękne ozdoby wielkanocne.
Niezwykle oryginalne prace na kiermasz  przekazał GOPS z Iławy i Panie z Klubu Seniora w Lasecznie.
Pyszne i  oryginalne wypieki dostarczyły na licytacje Panie z KGW Gulb, KGW Ząbrowo, KGW Gromoty  i KGW Szymbark.
Kiermasz wsparły także osoby prywatne i pracownicy GOK Laseczno.

W wyniku licytacji sprzedaży ozdób i specjałów świątecznych zebraliśmy kwotę ponad 4 tys. zł, której część przekazaliśmy na dofinansowanie rehabilitacji Marysi, córki Pani Małgorzaty Rutyny- Musińskiej z Kamionki  i Wiktorka Prusakowskiego  z Radomka, za pozostałą kwotę, tj. w wys. 2 tys. zł ( po 1tys. zł/rodzinę) zakupiliśmy odzież, buty i żywność dla dwóch ukraińskich rodzin- dla rodziny Pani Oksany Kowbasiuk z trójką dzieci (16, 8, 3 lata) z Radomka i rodziny Pani Maryny Tsiko z Dziarnówka ( dwie osoby dorosłe i pięcioro dzieci- 16,12, 3, bliźnięta półtoraroczne) .
Dramat tych rodzin jest przerażający i zdajemy sobie sprawę, że Państwa i nasza pomoc, to kropla w morzu ich potrzeb, ale oprócz pomocy materialne ważne jest też wsparcie duchowe i poczucie tych rodzin, że nie są sami w swojej tragedii.

Za okazane serce i pomoc materialną w imieniu wszystkich pracowników GOK i swoim serdecznie Państwu dziękuję. Dobro powraca.

Z wyrazami szacunku,
Grażyna Piękos,
dyrektor GOK Laseczno


„Marysia wybiera się na letni turnus rehabilitacyjny, który częściowo zostanie sfinansowany ze środków zebranych podczas VIII Gminnego Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego przy GOK Laseczno.
Wszystkim osobom wspierającym kiermasz, organizatorom, a przede wszystkim twórcom pięknych dekoracji chcielibyśmy podziękować uśmiechem naszej córeczki. Małgorzata Rutyna- Musińska.”


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-Konkurs Muzycznych Talentów- Siemiany 2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.