Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1224
Linki: 2
gości: 41640074
Strona główna
Advertisement

Obchody Świąt Majowych w Wikielcu PDF Drukuj Email
04.05.2022.
W dniu 29.04.2022 GOK Laseczno we współpracy z ZSP im. Jana P. II w Wikielcu uroczyście celebrował Święta Majowe . W uroczystość zaangażowali się pracownicy GOK w Lasecznie, i cała społeczność szkolna z Panią dyrektor Bożeną Lewandowską na czele. Po wejściu pocztu sztandarowego i uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego imprezę rozpoczęła dyrektor Grażyna Piękos i gospodarz szkoły.
Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie przygotowali prezentacje nt. symboli narodowych: Jerzy E. Piotrowski poprowadził pogadankę nt. Flagi Państwowej, Grażyna Piękos zaprezentowała pieśni hymniczne- „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia”, „Boże coś Polskę”, „Warszawiankę” i inne. Cała społeczność szkoły odśpiewała wspólnie „Rotę”. W prezentacji uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób zmieniał się wizerunek Godła Państwowego.

Uczniowie z ZSP Wikielec czynnie uczestniczyli w obchodach Świąt Majowych angażując się w różne działania: wiersze o Polsce zadeklamowali uczniowie - Julia Gajewska i Eryk Słomczyński, przygotowani przez panią Danutę Szulc, przedstawiciele różnych klas pod kierunkiem Danuty Glińskiej wykonali pracę plastyczną ułożyli efektem była piękna biało-czerwona mapa Polski.
Z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja uczeń klasy ósmej Adrian Budniewski odczytał Preambułę, po czym wszyscy odśpiewali „Mazurka 3 Maja”.
Wśród pieśni jakie rozbrzmiewały podczas uroczystości nie zabrakło współczesnej piosenki pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Na koniec dzieci i młodzież szkolna oraz pracownicy GOK zatańczyli poloneza do muzyki Wojciech Kilara z podkreśleniem barw narodowych- chorągiewki i kotyliony. Ósme klasy do poloneza przygotowała Kinga Michalska.
Spotkanie było edukacyjne z dużym pierwiastkiem patriotyzmu, uczącego dzieci i młodzież szacunku do symboli narodowych, w które zaangażowane była społeczność lokalna.
Oprawę techniczną zapewnił Marcin Kowalewski (dźwięk, światło, multimedia).
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.