Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1283
Linki: 2
gości: 64936806
Strona główna
Advertisement

Gminne Obchody Dnia Kobiet w GOK Laseczno PDF Drukuj Email
W dniu 06.03.2022 r, w niedzielne popołudnie, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyły się Gminne Obchody Święta Kobiet.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący  Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, osoby zasłużone dla gminy Iława-  Maria Sak i Henryk Plis, dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, radna gminy Iława i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno Aneta Bojanowska, mieszkańcy Laseczna, gminy Iława, a także goście z Lubawy i Iławy.

Imprezę otworzyła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która po złożeniu życzeń wszystkim gościom w imieniu Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, zaprosiła na scenę wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy. Obaj Panowie w imieniu swoim i samorządowców złożyli równie gorące życzenia wszystkim paniom, a piękny, symboliczny bukiet róż złożyli na ręce emerytowanej nauczycielki z Laseczna, pani  Janiny Lepczyńskiej. W życzeniach skierowanych do pań, pojawiła się w związku z obecną trudną sytuacją na Ukrainie. Wszyscy mówcy życzyli zebranym pokoju i szczęśliwego życia.

    Impreza przebiegała w ciepłej i artystycznej atmosferze, na którą złożyły się przepiękne obrazy malarskie z tematyką kobiecą Zbyszka Hofmana i scenografia sali widowiskowej,  nawiązująca do kolorystyki flagi Ukrainy, co było wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami.
    Do udziału w tegorocznym święcie kobiet, organizatorzy zaprosili znanego lidera grupy „Babsztyl” Zbigniewa Hofmana, który tym razem zaprezentował się  wraz z muzycznymi kolegami w projekcie „Zbyszek Hofman Trio”.
Przed występem zespołu dyrektor GOK zaprezentowała muzyczno- malarskie dossier artysty.
Z którego  wynikało, że przepiękne prace malarskie powstały głównie w czasie lockdown’u.

Koncert „Zbigniew Hofman Trio” składał się z utworów znanych, popularnych, a także z piosenek z ostatniej płyty artysty. W repertuarze zespołu znalazły się także bardzo wzruszające utwory nawiązujące do obecnej sytuacji. Publiczność żywo reagowała na poszczególne utwory.
Koncert odbył się w ramach Kawiarenki Artystycznej, gdzie nie zabrakło lampki szampana i słodkiego poczęstunku, o który zadbała Rada Sołecka Laseczna. Niespodzianką imprezy było wystąpienie Henryka Plisa, który zaprezentował wiersze o kobietach własnego autorstwa.
Organizatorzy Gminnych Obchodów Dnia Kobiet - wójt gminy Iława, GOK Laseczno we współpracy z Radą Sołecką Sołectwa Laseczno - dziękują artystom za wspaniałe przeżycia, publiczności za przybycie i wspólne celebrowanie Dnia Kobiet.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.