Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1261
Linki: 2
gości: 54293351
Strona główna
Advertisement

Po licytacji - przekazaliśmy pieniądze dzieciom PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, mieszkańcy gminy Iława i sąsiednich miejscowości.
Kolejny raz mogliśmy liczyć na Państwa zaangażowanie i ofiarność, czego przykładem są przepiękne prace bożonarodzeniowe, które zasiliły Kiermasz. Jest to szczególnie ważne w tym roku, gdzie wszyscy borykamy się z pandemią i mamy utrudnione kontakty ze sobą.
Pragniemy Państwu serdecznie podziękować i liczyć na to, że finalnie akcja pozwoliła zebrać środki, które będą co prawda kroplą w morzu potrzeb, ale dadzą poczucie wsparcia tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Dziękujemy serdecznie wszystkim n/w szkołom, ich nauczycielom i uczniom, GOPS Iława z panią kierownik na czele, sołtysom, KGW, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Prace na kiermasz  przekazały też osoby prywatne i często te same osoby licytowały , podwajając   tym samym swój wkład w zbiórkę charytatywną.

Licytowali również pracownicy GOK na czele z dyrektor GOK Grażyną Piękos i członkowie zespołów działających przy naszym ośrodku.. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu ludzi dobrego serca, zebraliśmy  dla osób potrzebujących kwotę 3845 zł.
Została ona ofiarowana  czworgu dzieciom. Wsparcie na potrzeby związane z rehabilitacją/ leczeniem otrzymali:
Marysia Musińska, Maciej i Michał Ruteccy i Wiktor Prusakowski. Wszystkie dzieci pochodzą z gminy Iława.

Zamieszczamy list od mamy Marysi, Pani Małgorzaty Rutyny - Musińskiej

"Marysia - 12 letnia dziewczynka cierpi na rzadką chorobę centralnego układu nerwowego - pachygyrie, czyli szerokozakrętowość kory mózgowej.
Konsekwencją pachygyrii  jest niepełnosprawność psychoruchowa. Obniżone napięcie mięśniowe uniemożliwia  dziecku samodzielne chodzenie. Marysia nie chodzi, do przemieszczania używa wózka inwalidzkiego. Dziewczynka ma również trudności z jedzeniem i połykaniem, co spowodowało konieczność założenia gastrostomii Peg. Pachygyria jest przyczyną padaczki w tej najbardziej trudnej postaci, czyli padaczki lekoopornej.
Szerokozakrętowość, to nieuleczalna choroba, która oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego zmagające się z nią dzieci wymagają nieustannej opieki. W naszym przypadku spowodowało to rezygnację z życia zawodowego jednego z rodziców. Stosowane jest leczenie objawowe, które ma na celu jak najlepsze usprawnienie funkcjonowania dziecka. Leczenie pachygyrii obejmuje farmakoterapię, w której szczególne miejsce zajmują leki przeciwpadaczkowe. Obok leczenia farmakologicznego konieczna jest stała, intensywna rehabilitacja ruchowa.
Do walki o  życie, usprawnianie dziewczynki  potrzebna jest obok środków finansowych ogromna determinacja, siła i przede wszystkim miłość. Dziś dostaliśmy jeszcze nadzieję i wiarę, że nie jesteśmy w walce o godne życie dziecka sami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania, przeprowadzenia i wsparcia Charytatywnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Zebrane na nim i przekazane środki finansowe zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację Marysi."

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-XXIX Wielkanocny Charytatywny Konkurs Plastyczny-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.