Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1229
Linki: 2
gości: 43386838
Strona główna
Advertisement

X-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie PDF Drukuj Email
19.10.2021.
W dniu 16.10.2021, w ząbrowskiej sali wiejskiej odbyła się uroczystość z okazji X-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie. Na imprezę przybyli mieszkańcy Ząbrowa i sołectwa Ząbrowo. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady gminy Iława Roman Piotrkowski, Prezes warmińsko-mazurskiego oddziału Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Wiesław Domian, proboszcz tutejszej parafii ksiądz prałat Mirosław Masztalerek, Danuta Śliżewska- prezes "Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa", z-ca dyrektora SP Ząbrowo Joanna Klimaszewska, sołtys Ząbrowa Beata Nowakowska i były sołtys Roman Piękos, przewodnicząca KGW gminy Iława Bogumiła Kowalska i wielu innych.
Padło wiele ciepłych życzeń ze strony gości, były wspomnienia początków istnienia koła jubilatów.
Prezentację o historii KGW Ząbrowo przedstawiła Edyta Lendzion, a przewodnicząca Anna Malinowska wręczyła pamiątkowe statuetki z wizerunkiem członkiń koła.
W części artystycznej wystąpił zespół folklorystyczny działający przy GOK Laseczno "Dzieci Ziemi Iławskiej", który przedstawił pieśni i tańce z regionu warmińsko-mazurskiego i utwór przygotowany na zbliżające się święto 11 listopada- "Piękna nasza Polska cała". Zespół przygotowała Grażyna Piękos, która pełniła także funkcję prowadzącej imprezę. Pracownicy GOK zapewnili oświetlenie, nagłośnienie i sprzęt do prezentacji multimedialnej.
Jak na KGW przystało, po części oficjalnej szefowa KGW zaprosiła zebranych na imponujący pod względem obfitości i smaku poczęstunek.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- karta zgłoszenia-klauzula RODO-Konkurs Muzycznych Talentów-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.