Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1229
Linki: 2
gości: 43386003
Strona główna
Advertisement

Koncert pianistyczny Fortepian Chopina i wiersze Cypriana Kamila Norwida PDF Drukuj Email
19.10.2021.
W niedzielne popołudnie- 17.10.2021 sala widowiskowa GOK Laseczno rozbrzmiewała muzyka Fryderyka Chopina i wierszami C.K. Norwida. To niezwykłe wydarzenie kulturalne z udziałem prof. Stanisława Deji- wybitnego pianisty (laureata międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (Włochy) oraz w Jaen (Hiszpania). Krytycy zaliczają go do wybitnych interpretatorów muzyki Mozarta i Chopina) i pochodzącej z gminy Iława, pianistki i stypendystki Moniki Kopaczewskiej – Ratajczak skupiło mieszkańców gminy i powiatu iławskiego.
W pięknie udekorowanej sali organizatorzy powitali zaproszonych gości- z-cę wójta Andrzeja Bracha, Przewodniczącego Rady Gminy Iława Romana Piotrkowskiego, radną i sołtys Laseczna Emilię Skolmowską, dyrektora Suskiego Ośrodka Kultury Piotra Pancera, księdza Mirosława Masztalerka i wielu innych. Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która przypomniała publiczności fakty z życia F. Chopina. Wiersze Norwida przedstawiły: Danuta Glińska i Barbara Kępczyńska. Był to ciekawy antrakt i urozmaicenie koncertu.
Na koniec  oprócz gromkich braw publiczność przygotowała młodej pianistce miłą niespodziankę- odśpiewała jej i mężowi 100-lat z okazji przypadającej tego dnia pierwszej rocznicy ich ślubu.
Koncert był udany i można śmiało powiedzieć, że dla zebranych była to „uczta dla ducha i serca”. GOK zadbał tez o słodki poczęstunek, kawę, herbatę, co w „Kawiarence Artystycznej” jest już tradycją.
Gminny Ośrodek Kultury pragnie serdecznie podziękować Mirosławowi Mastalerzowi, właścicielowi firmy rentalowej „Pianoforte Concert Management” za udostępnienie i przygotowanie do koncertu doskonałego fortepianu  m-ki „Steinway & Sons”.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- karta zgłoszenia-klauzula RODO-Konkurs Muzycznych Talentów-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.