Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1229
Linki: 2
gości: 43386803
Strona główna
Advertisement

Jarmark Ludowy w Rudzienicach- 2021 PDF Drukuj Email
20.07.2021.
W niedzielę, 18 lipca 2021 w Rudzienicach odbył się kolejny, XXX „Jarmark Ludowy”. Pomimo zmian terminu (ze względów pandemicznych) i wielu imprez odbywających się w sąsiednich gminach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. „jarmark” otworzyli przedstawiciele władz lokalnych: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady gminy Iława  Roman Piotrkowski oraz sołtys Sławomir Zuśka i prezes TPZR Henryk Plis.

Impreza powstała dzięki współpracy kilku podmiotów: Rady Sołeckiej Rudzienic, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Rudzienickiej, OSP Rudzienice i Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie – którzy wspólnie zadbali o wiele różnorodnych wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych. Rada Sołecka zadbała o nagrody i upominki dla najmłodszych oraz park zabaw poczęstunek. „Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Rudzienickiej  z Henrykiem Plisem na czele przygotowało „Turniej Pruski” i konkurs wędkarski. Ochotnicza Straż  Pożarna z panem Adamem Kontowskim na czele czuwała nad porządkiem i bezpieczeństwem imprezy.
GOK Laseczno zadbał o różnorodny program artystyczny na który składały się występy zespołów działających w GOK: „GOSPOSIE”, „Dzieci Ziemi Iławskiej” i „Morawa”, które wspólnie wystąpiły  w programie „Na ludową nutkę”. Następnie na rudzienickiej scenie wystąpiła mieszkanka Rudzienic Daria Dąbkowska, prezentując kilka piosenek znanych i lubianych artystów. Później sporą dawkę bluesa zapewnił lubawski zespół „Bluszcz”. Gwiazdą „Jarmarku” był legendarny zespół country „Babsztyl”, który oprócz znanych swoich przebojów zaprezentował najnowsze utwory z nowej płyty.
Występy artystyczne przeplatane były grami i zabawami rekreacyjnymi przeprowadzonymi przez pracowników GOK-u: Pawła Wisłę i  Agnieszkę Śmigielską. Nad nagłośnieniem i oświetleniem sceny czuwali Marcin Kowalewski  i  Arkadiusz Osiakowski. Zdjęcia - Jerzy Piotrowski. Całość prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.
Ośrodek zadbał także o licznych wystawców i catering dla uczestników „Jarmarku”.
Biorąc pod uwagę sprzyjającą aurę i panującą atmosferę , tegoroczny „Jarmark Rudzienicki” można uznać  za udany.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli tegoroczny „Jarmark Ludowy” w Rudzienicach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- karta zgłoszenia-klauzula RODO-Konkurs Muzycznych Talentów-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.