Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1232
Linki: 2
gości: 44428391
Strona główna
Advertisement

Sobótka Tynwałdzka - kolejna udana impreza za nami PDF Drukuj Email
05.07.2021.

W sobotę 03.07.2021 r w Tynwałdzie odbyła się impreza pn. „Tynwałdzka Sobótka- Skrzyżowanie Kultur".

Uczestników imprezy przywitała sołtys- Danuta Nowicka  i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, którzy w ciepłych słowach skierowanych  do mieszkańców Tynwałdu i przybyłych gości wyrazili radość z faktu przywrócenia imprez, a tym samym możliwości bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami gminy.
Następnie na scenie , zgodnie z tradycją „Sobótki” , pojawiły się  nimfy wodne ustrojone w  świętojańskie wianki. Nimfy zostały nagrodzone, rzeczowe upominki ufundowała Rada Sołecka Tynwałdu.
Po nich, na scenie pojawił się  Emrys Kosek wraz z członkami  stowarzyszenia „W kręgu”,. Publiczność dzięki ogromnej wiedzy Pana Emrysa, związanej ze słowiańskimi obyczajami, miała okazję poznać wiele zapomnianych obrzędów i obyczajów sprzed okresu chrześcijaństwa. Goście zorganizowali też miejsce, w którym można było zadawać szczegółowe pytania na w/w tematy.

Po prelekcji, dyrektor GOK wręczyła nagrody rodzinom,  które uczestniczyły w zorganizowanym wcześniej przez GOK, „Konkursie Rodzin Muzykujących”. Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymały rodziny: Rynkowskich i Zatorskich z  Nowego Miasta Lubawskiego i Marzęcic, Prokop z Kurzętnika, Piękos i Kudlak z Ząbrowa oraz Skolmowskich z Laseczna.

 Przed występem gwiazdy wieczoru, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował szereg gier i zabaw dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Prowadziła je dyrektor Grażyna Piękos w asyście pracownika GOK Pawła Wisły. Po miłej i mocno energetyzującej zabawie, na scenie pojawił się oczekiwany zespół olsztyńsko-olsztynecki o bardzo pozytywnej nazwie „Byle do przodu”. Zespół wykonał ponad godzinny program, zawierający światowej klasy przeboje muzyki rockowej. Publiczność bawiła się  znakomicie- nie zabrakło osób tańczących.

Nieodłącznym  elementem „Sobótki” było ognisko, przygotowane przez OSP i pieczenie kiełbasek. Ponad to KGW Tynwałd wraz z Radą Sołecką przygotowali poczęstunek i zaprosili wszystkich do kosztowania smakołyków.

 Biorąc pod uwagę sprzyjające warunki pogodowe (pomimo wcześniejszego deszczu) i dopisujące humory uczestników „Sobótki”, imprezę można uznać za udaną.

 Organizatorami „Tynwałdzkiej Sobótki”  byli:

- Rada Sołecka wsi Tynwałd z Panią Danuta Nowicką, Sołtysem  na czele

- KGW Tynwałd z przewodniczącą Bogusławą Kowalską
- OSP Tynwałd z Prezesem Kazimierzem Kowalskim
- GOK Laseczno

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.