Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1231
Linki: 2
gości: 43900800
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Oskar na ludowo- konkurs interdyscyplinarny PDF Drukuj Email
22.06.2021.
21 czerwca br. w pierwszy dzień lata w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się konkurs w ramach programu narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”pn. „Oskar na ludowo”, skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) i średnich.
W konkursie wzięli udział reprezentanci sześciu szkół podstawowych: SP Laseczno, SP Gałdowo, SP Ząbrowo, SP nr 2 w Iławie, SP Franciszkowo i SP Rudzienice.
Zgodnie z regulaminem, uczestnicy konkursu mieli do wykonania trzy zadania:
- quiz związany z  życiem i twórczością artystyczna Oskara Kolberga- na bazie udostępnionych materiałów i prezentacji multimedialnej
- plastyczną ilustrację wylosowanego stroju ludowego
- zaprezentowanie piosenki ludowej z wybranego regionu Polski.

W trakcie imprezy swoją twórczość w mini koncercie zaprezentowały dwa ludowe zespoły działające przy GOK Laseczno: „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”.

Impreza była spotkaniem z folklorem, podczas którego młodzież miała  możliwość obejrzenia kronik dokumentujących działalność zespołów ludowych z GOK Laseczno- „Gospoś” i ‘Morawy”, a także porozmawiać o twórczości ludowej i jej znaczeniu dla kultury Polski.

Każdy zespól otrzymał nagrodę w postaci zestawu instrumentów perkusyjnych i dyplomy. Nauczyciele prowadzący grupy otrzymali pisemne podziękowania.

Konkurs „Oskar na ludowo” był pierwszą imprezą GOK w okresie po-pandemicznym.

Dyrektor GOK Laseczno serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie.
Zmieniony ( 22.06.2021. )
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej zdobyły w Jezioranach III miejsce PDF Drukuj Email
14.06.2021.

                                                          W niedzielę 13 czerwca br. dziecięcy zespół folklorystyczny pn. „Dzieci Ziemi  Iławskiej” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie-   - zdobył  III nagrodę w konkursie „Jawor- u źród
eł kultury”
, który odbył się w Jezioranach, podczas XXXVI Wojewódzkiego Przeglądu Kapeli i Zespołów Śpiewaczych Warmii i Mazur. Konkurs  został ogłoszony przez Radio Kielce, we współpracy z Radio Olsztyn i MOK Jeziorany, w ramach konkursu dofinansowanego ze środków MKiDN w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Dzieci wystąpiły w tradycyjnych strojach warmińskich. Założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu jest Grażyna Piękos, akompaniatorem ( akordeon) Jerzy E. Piotrowski. Zespół powstał 01.06 2009r. W ciągu tego czasu skład zespołu kilkukrotnie się zmienił, członkowie  pierwszych  składów  są już dorosłymi ludźmi. Obecny skład zespołu tworzą dzieci  z Ząbrowa, Laseczna, Gałdowa, Skarszewa i Jakubowa Kisielickiego. Nasz zespół składa się z 18-tu młodych wykonawców. Najmłodszy członek zespołu ma 5 lat.

Na konkurs młodzi artyści przygotowali trzy utwory: „ Żytko”, autorstwa Grażyny Piękos, „Nasa  matka Katarzyna” i „Pofajdok”- warmińskie melodie ludowe.
Publiczność i organizatorzy przyjęli zespół entuzjastycznie.
„Dzieci Ziemi Iławskiej” w swojej kategorii „Zespół folklorystyczny- dziecięcy/młodzieżowy” rywalizowały z dwoma młodzieżowymi zespołami, które podobnie jak nasz zespół w licznie obsadzonych eliminacjach pokonały inne zespoły z województwa Warmińsko-mazurskiego.
Jury pod przewodnictwem znanego olsztyńskiego dyrygenta prof. Jana Połowianiuka z UWM docenił zaangażowanie i poziom wykonawczy dzieci, przyznając wymienione miejsce, nagrodę finansową oraz możliwość dokonania nagrań w studio Polskiego Radia w Olsztynie. Jest to kolejna nagroda, którą zespół zdobył w okresie maj- czerwiec 2021, co jest pocieszające i budujące dla młodych wykonawców. Jak powiedział na zakończenie imprezy prof. Połowianiuk, po występach tegorocznych w kategorii dzieci/młodzież istnieje duża szansa, że w przyszłym roku, po zmianie regulaminu także laureaci tej kategorii pojadą na ogólnopolski przegląd do Kielc. Liczymy na to, że „Dzieciom Ziemi Iławskiej” przypadnie ten zaszczyt, ale zespół czeka wytrwała i intensywna praca.
Już w najbliższej przyszłości zespół  wyjeżdża do Stegny na letnie warsztaty choreograficzno – muzyczne, co przyniesie wymierne efekty w postaci nowego repertuaru i co równie ważne -oczekiwanego relaksu po ostatnim trudnym dla wszystkich czasie.
Zmieniony ( 14.06.2021. )
Czytaj całość…
 
Anna Maria Jopek - koncert na Festiwalu nad Jeziorakiem w Siemianach- 23 lipca 2021 PDF Drukuj Email
10.06.2021.
Serdecznie zapraszamy na koncert wybitnej polskiej artystki Anny Marii Jopek.
Występ przewidziany jest na 23 lipca br. (piątek), podczas XV Jubileuszowego Festiwalu nad Jeziorakiem w Siemianach.
Godzina występu - TBA
Piątkowy wieczór festiwalowy rozpocznie się o godz. 19:00.ANNA MARIA JOPEK
- wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Słowiański Bazar” w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów.

W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba.

W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w londyńskich studiach: Real World Studios Petera Gabriela i legendarnym Abbey Road oraz The Power Station na Manhattanie. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie.

Od kilku ostatnich lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w Teatrze Starym w Lublinie w spektaklu „Czas Kobiety” w reżyserii prof. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę z Robertem Kubiszynem. W 2014 podjęła współpracę z międzynarodową grupą Teatr Pieśń Kozła, wstępując na Fringe Festival w przedstawieniu "Return to the Voice". Wspomniany spektakl dostrzegł twórca serialu „Wikingowie” Michael Hirst. Jopek występuje w jednym z odcinków serialu

Ostatnia płyta pt. „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalistem uzyskała status platynowej.

Jesienią 2021 r. Anna Maria Jopek wraz z 10-cio osobowym zespołem kontynuuje premierową trasę koncertową „Przestworza”.
Zmieniony ( 10.06.2021. )
Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka wLasecznie PDF Drukuj Email
07.06.2021.
01.06.2021r.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, OSP LasecznoGBP w Lasecznie i Ząbrowie , zorganizował Dzień Dziecka , który pomimo niesprzyjającej aury upłynął w miłej atmosferze i obfitował w wiele atrakcji.
Wśród tych, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia obchodów święta dzieci byli miejscowi strażacy na czele z  Prezesem Panem Andrzejem Żurawskim oraz proboszcz  tutejszej parafii, ks. Piotr Kliczkowski, dzięki uprzejmości którego wydarzenie  to odbyło się na posesji plebanii. Podczas pikniku,  dzieci chociaż przez  chwilę mogły poczuć się  jak prawdziwi strażacy, wsiadając do wozu strażackiego , oglądając sprzęt używany do gaszenia pożarów. Najwięcej radości sprawiło im lanie wody do celu.
Na licznie przybyłych uczestników czekały też dodatkowe atrakcje , gry i zabawy, o które zadbali pracownicy bibliotek oraz ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę. Słodki upominek ufundowała OSP w Lasecznie.
Wszystkim, którzy zaangażowali się się w organizację tegorocznych obchodów Dnia Dziecka z GOK i Bibliotekami serdecznie dziękujemy.
Zmieniony ( 07.06.2021. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 1033
 
   
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.