Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1267
Linki: 2
gości: 57755800
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Dzień kundelka w GOK Laseczno PDF Drukuj Email
26.10.2022.
W dniu 26 października 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie miało miejsce spotkanie z okazji Dnia Kundelka. Jest to nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt.  Imprezę otworzyła i przywitała zaproszonych gości pani Dyrektor Grażyna Piękos.  Uczniowie klas IV-VII z SP w Lasecznie przybyli do nas pod opieką nauczycielek – pani Małgorzaty Rzepki oraz pani Jowity Biener. Młodzież szkolna wysłuchała  niezwykle ciekawej  prelekcji, z którą wystąpiły: pani Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie Katarzyna Jakimowicz i pani Magdalena Gutkowska-Lewandowska. Panie poruszyły wiele tematów i przekazały cenne informacje na temat świadomej adopcji i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest odczytywanie mowy ciała zwierzęcia aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Podczas imprezy mieliśmy okazję zobaczyć portrety psów różnych ras wykonane w technice suchej pasteli autorstwa malarki Danuty Glińskiej, która opowiedziała uczestnikom imprezy o swoim psie, którego odejście stało się inspiracją do wykonania całego cyklu prac poświęconych wizerunkom piesków. O swoich doświadczeniach z wiązanych z posiadaniem piesków ze schroniska opowiedziała również pani Dyrektor Grażyna Piękos.  Mówiła o nich jako o najwierniejszych przyjaciołach człowieka, którym należy się kochający dom pełen przyjaznych i opiekuńczych ludzi.
Zebraną przez dzieci i kadrę nauczycielską w SP w Lasecznie karmę oraz zabawki dla zwierząt przekazano Paniom ze Schroniska w Iławie, gdzie w obecnej chwili znajduje się 57 psów i 56 kotów.  Spotkanie miało charakter edukacyjny oraz propagujący sztukę. To kolejny przykład współpracy między Szkołą Podstawową a Gminnym Ośrodkiem Kultury  w Lasecznie.
Zmieniony ( 26.10.2022. )
Czytaj całość…
 
Jesienna zaduma w Szymbarku PDF Drukuj Email
26.10.2022.
W dniu 15. 10, w sali wiejskiej w Szymbarku odbyło sie spotkaniae integracyjne seniorów pn. "Jesienna Zaduma". Imprezę przygotowała Rada Sołecka Szymbarka pod kierunkiem Pani Sołtys Bożeny Majewskiej i KGW Szymbark pod wodzą Pani Hanny Turzyńskiej. Seniorzy bawią się w miłej atmosferze przy piosenkach wykonywanej przez Dyrektor GOK Panią Grażynę Piękos. Gościem spotkania był Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, który wszystkim obecnym złożył najserdeczniejsze życzenia.
Zmieniony ( 26.10.2022. )
Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
26.10.2022.
W GOK Laseczno rozpoczęły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przybyłych gości powitał chór "Poranek", pod artystycznym kierownictwem dyrektor GOK Pani Grażyny Piękos. W części oficjalnej zostali nagrodzeni pracownicy gminnej oświaty. Nagrody wręczali: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski. W antraktach wystąpił zespół wokalno - instrumentalny kierowany przez Stanisława Kowalkowskiego i Ewę Węgorzewską z Rudzienic i muzycy z GOK Laseczno pod kierownictwem dyrektor Grażyny Piękos.
Zmieniony ( 26.10.2022. )
Czytaj całość…
 
Narodowe Czytanie w Rudzienicach PDF Drukuj Email
26.10.2022.
W czwartek 6 października br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzienicach wzięły udział w 11 edycji  Narodowego Czytania.
Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
Uroczystość otworzyła  Dyrektor GOK  Pani Grażyna Piękos, która na wstępie  odczytała List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do wszystkich uczestników akcji Narodowego Czytania.
Następnie wraz z pracownikami zaprezentowała wiersz pt. "Pani Twardowska".
Wybrane ballady odczytali: z-ca wójta Andrzej Brach, radna Gminy Iława Zofia Fota, Pani Maria Sak, Pani Iwona Kamińska-Chmielarczyk, Pan Henryk Plis.
W akcję Narodowego Czytania zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzienicach, przygotowani przez polonistki Panią Danutę Taborek i Panią Ewę Węgorzewską. Młodzież zaprezentowała najsłynniejsze ballady Adama Mickiewicza takie jak: "Romantyczność", "Świtezianka", "Lilije", "Powrót Taty", "Rękawiczka".
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym pięknym czytelniczym wydarzeniu!
W przyszłym roku lekturą będzie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Zmieniony ( 26.10.2022. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 1065
 
 
Regulamin- RODO-Karta zgłoszenia-Konkurs Muzycznych Talentów- Siemiany 2023-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2023 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.