Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1246
Linki: 2
gości: 47647854
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Koncert Niepodległościowy - 2022 PDF Drukuj Email
11.11.2022.
W dniu 11 listopada 2022 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”. W tym roku dyrektor GOK do artystycznego udziału w koncercie oprócz laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej  i zespołów działających w GOK Laseczno zaprosiła gdański zespół profesjonalnych wokalistów
i muzyków pn. ARTIS.
( „Trójmiejski projekt muzyczny, którego specjalnością jest operetka, opera, musical, piosenki XX wieku, muzyka filmowa i popularna (F.Lehar, J.Strauss, A.L.Webber, V.Cosma, M. Fogg) Muzycy doskonale czują się również w repertuarze muzyki baroku (A.Vivaldi, J.S.Bach, J.Heandel), klasycyzmu (W.A.Mozart,) i romantyzmu (F.Chopin, S. Moniuszko). Na co dzień członkowie projektu pracują lub współpracują z różnymi orkiestrami i zespołami Pomorza i kraju, takimi jak: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica, Elbląska Orkiestra Kameralna, Hanzeatycka Orkiestra Kameralna „Hanzeanatica”, Płocka Orkiestra Symfoniczna. ARTIS współpracuje z najlepszymi solistami w kraju na co dzień występującymi w: Państwowej Operze Bałtyckiej, Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie, Teatrze Muzycznym w Łodzi. Profesjonalizm, wspaniały kontakt z publicznością okraszony lekką nutą humoru, anegdot
 i ciekawostek  muzycznych to znak rozpoznawczy projektu muzycznego Artis.”- za https://www.nsmartis.org/zespol )
Na imprezę przybyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, i przedstawiciele władz lokalnych-  Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Z-ca Wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski  wraz z radnymi- Izabelą Kurek, Emilią Skolmowską i Adamem Waszelewskim, sekretarz gminy Krzysztof Bądkowski, skarbnik Marlena Baranowicz – Rak, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy gminy i miasta Iława, Lubawy, Susza, Laseczna, Rudzienic, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Marzęcic, Brodnicy, Franciszkowa, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy sąsiednich powiatów.

Na początku imprezy wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy.
Dyrektor GOK Grażyna Piękos, po powitaniu gości, prowadząc imprezę wyraziła radość organizatorów z licznej obecności i możliwości wspólnego celebrowania tak ważnego święta w życiu każdego Polaka.

Zaproszony na scenę wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego („Piękna i Niepodległa”) i muzycznego (XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Wyśpiewam Cię Polsko”), a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczęły zespoły folklorystyczne „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”, które wspólnie wykonały pieśni patriotyczne, m.in. „Płynie Wisła, płynie”, „ Taki kraj” „Piękna nasza Polska cała”, co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Następnie zaprezentowali się laureaci XI Rejonowego Festiwalu Pieśni
i Piosenki Polskiej, którzy z rąk w/w gości otrzymali nagrody konkursowe. Uhonorowani zostali też laureaci konkursu plastycznego pn. „Piękna i Niepodległa”, zorganizowanego przez GOK Laseczno.


W trakcie wręczania nagród dzieciom, Poseł na Sejm RP Pan Zbigniew Ziejewski pogratulował dyrektor GOK sukcesów twórczych, artystycznych i wręczył list gratulacyjny, jednocześnie komplementując wystawione konkursowe prace plastyczne. Pan poseł zaprosił młodych twórców do odwiedzenia budynku Sejmu.
W dalszej części koncertu, jako gość specjalny wystąpił wymieniony wcześniej „Artis”, który wykonał m. in. utwory patriotyczne („Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”),  filmowej („Noce i dnie”, „Polskie drogi”), z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego („Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać”), kompozycje Fryderyka Chopina („Szynkareczka”, „Życzenie”) i znane songi, jak „My Way” Franka Sinatry.
Wszystkie wykonania tego dnia spotkały się z dużym aplauzem publiczności, która uczestniczyła czynnie w koncercie, włączając się do wspólnego śpiewu.

Organizator doceniając wagę i podniosłość koncertu, stworzył  odpowiednią atmosferę (scenografia, muzyka, światło), która udzieliła się licznie zgromadzonej publiczności.   Koncert i wspólne śpiewanie polskich pieśni i piosenek z szerokiego repertuaru (muzyka klasyczna, filmowa, patriotyczna, pop) dało możliwość celebrowania Święta Niepodległości oraz dumy z bycia Polakiem.

Zmieniony ( 11.11.2022. )
Czytaj całość…
 
XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej PDF Drukuj Email
03.11.2022.
W dniu 3 października 2022, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej.
Imprezę otworzyła dyrektor GOK pani Grażyna Piękos.
Na jej zaproszenie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który życzył uczestnikom jak najlepszych wykonań.
Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych wszyscy zebrani uroczyście zaśpiewali hymn państwowy, a po zakończeniu konkursu „Rotę”.
W festiwalu wzięli udział uczniowie klas I-VIII ze szkół gminy Iława( SP Franciszkowo, SP Rudzienice, SP Gałdowo, SP Laseczno, SP Ząbrowo, SP Gromoty), miasta Iława( SP nr 2 i 4), powiatu nowomiejskiego (Marzęcice, Brzozie, Kurzętnik, Prątnica)  i powiatu iławskiego (Piotrkowo Susz). W tym roku poziom wykonawców był wysoki i trudno było wybrać laureatów.
Prezentacje oceniało jury w składzie: Stanisław Kożuchowski – Przewodniczący, Krzysztof Olszewski i Grażyna Piękos.  Po intensywnych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Klasy I-III
1.    Hanna Kamińska – Prątnica
2.    Hanna Jarzębska – Brzozie
3.    - miejsca trzeciego nie przyznano
Klasy IV – VI
1.    Jagoda Prokop – Kurzętnik
2.    „Zielone Nutki” – SP 2 Iława
3.    Julia Kamińska – Prątnica
Klasy VII – VIII
1.    Zespół wokalny „Archimini…” – SP Rudzienice
2.    Kacper Groszewski – Marzęcice
3.    Duet: Magdalena i Irena Dziewulska – SP Rudzienice
Wyróżnienie: Julia Mężykowska – SP 4 Iława

Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostali zaproszeni przez dyrektor GOK do udziału w Gminnym Koncercie Niepodległościowym 11.11.2022, który odbędzie się o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK Laseczno. Podczas koncertu niepodległościowego zostaną wręczone nagrody laureatom w/w konkursu i konkursu plastycznego „Piękna i niepodległa”.
Festiwal odbył się w scenerii specjalnie przygotowanej na tę okoliczność i w otoczeniu rzeźb autorstwa Rafała Szulca, laureata tegorocznej edycji „Talent Roku”.
Imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac plastycznych z konkursu „Piękna i Niepodległa”, na którą składają się prace uczniów szkół gminnych.
Uczestnicy zaprezentowali szeroki repertuar pieśni patriotycznych i piosenek polskich.
GOK Laseczno dziękuje wszystkim uczestnikom, opiekunom, nauczycielom za udział
w tegorocznej edycji XI Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej.
Z okazji nadchodzącego święta niepodległości Polski  życzymy wszystkim dumy  i zadowolenia z bycia Polakiem.

Zmieniony ( 07.11.2022. )
Czytaj całość…
 
Dzień kundelka w GOK Laseczno PDF Drukuj Email
26.10.2022.
W dniu 26 października 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie miało miejsce spotkanie z okazji Dnia Kundelka. Jest to nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt.  Imprezę otworzyła i przywitała zaproszonych gości pani Dyrektor Grażyna Piękos.  Uczniowie klas IV-VII z SP w Lasecznie przybyli do nas pod opieką nauczycielek – pani Małgorzaty Rzepki oraz pani Jowity Biener. Młodzież szkolna wysłuchała  niezwykle ciekawej  prelekcji, z którą wystąpiły: pani Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie Katarzyna Jakimowicz i pani Magdalena Gutkowska-Lewandowska. Panie poruszyły wiele tematów i przekazały cenne informacje na temat świadomej adopcji i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest odczytywanie mowy ciała zwierzęcia aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Podczas imprezy mieliśmy okazję zobaczyć portrety psów różnych ras wykonane w technice suchej pasteli autorstwa malarki Danuty Glińskiej, która opowiedziała uczestnikom imprezy o swoim psie, którego odejście stało się inspiracją do wykonania całego cyklu prac poświęconych wizerunkom piesków. O swoich doświadczeniach z wiązanych z posiadaniem piesków ze schroniska opowiedziała również pani Dyrektor Grażyna Piękos.  Mówiła o nich jako o najwierniejszych przyjaciołach człowieka, którym należy się kochający dom pełen przyjaznych i opiekuńczych ludzi.
Zebraną przez dzieci i kadrę nauczycielską w SP w Lasecznie karmę oraz zabawki dla zwierząt przekazano Paniom ze Schroniska w Iławie, gdzie w obecnej chwili znajduje się 57 psów i 56 kotów.  Spotkanie miało charakter edukacyjny oraz propagujący sztukę. To kolejny przykład współpracy między Szkołą Podstawową a Gminnym Ośrodkiem Kultury  w Lasecznie.
Zmieniony ( 26.10.2022. )
Czytaj całość…
 
Jesienna zaduma w Szymbarku PDF Drukuj Email
26.10.2022.
W dniu 15. 10, w sali wiejskiej w Szymbarku odbyło sie spotkaniae integracyjne seniorów pn. "Jesienna Zaduma". Imprezę przygotowała Rada Sołecka Szymbarka pod kierunkiem Pani Sołtys Bożeny Majewskiej i KGW Szymbark pod wodzą Pani Hanny Turzyńskiej. Seniorzy bawią się w miłej atmosferze przy piosenkach wykonywanej przez Dyrektor GOK Panią Grażynę Piękos. Gościem spotkania był Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński, który wszystkim obecnym złożył najserdeczniejsze życzenia.
Zmieniony ( 26.10.2022. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 1046
 
 
Regulamin- RODO-VIII Kiermasz Bożonarodzeniowy- konkurs plastyczny-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.