Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1318
Linki: 2
gości: 84411305
Strona główna
Advertisement

Festiwal Literacki - Stachuriada PDF Drukuj Email
Dnia 6 lipca w Siemianach odbył się Festiwal Literacki „Stachuriada”. Festiwal literacki był częścią konkursu w ramach inicjatywy oddolnej projektu BLISKO.
Na imprezę w amfiteatrze nad Jeziorakiem złożyły się koncert poezji śpiewanej oraz występy Roberta Kasprzyckiego i Lubelskiej Federacji Bardów.
Na wstępie spotkania, pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie przywitała zgromadzonych gości, a także przedstawiła życiorys i twórczość Edwarda Stachury.
Miłą niespodzianką dla zgromadzonych była interpretacja poezji Edwarda Stachury przez mieszkańców gminy Iława. Wiersze czytały panie: Krystyna Jurkiewicz - emerytka, członkini Rady Sołeckiej w Rudzienicach, Anna Balińska - mediator rodzinny, autorka książek, Edyta Kosek - bibliotekarz MBP w Iławie, Roma Szachniewicz - malarka witraży, członkini Rady Sołeckiej w Ławicach, Małgorzata Jędrzejewska - pisarka, emerytowana bibliotekarka, polonistka, instruktorka teatralna oraz pan Andrzej Brach - zastępca Wójta Gminy Iława.
Występ czytających okazał się dużym sukcesem, za który publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.
Dla zgromadzonych przyjemnością było także wysłuchanie konkursu poezji śpiewanej.
Jury w składzie: Robert Kasprzycki - przewodniczący oraz Stanisław Kożuchowski i Wojciech Olszewski przyznało następujące nagrody:
I miejsce: Marcin Żurawiecki z Gdańska
II miejsce: Przemysław Łyndo z Iławy
Wyróżnienia: Paulina Bojanowska z Laseczna i Nela Gromek z Ząbrowa. Gratulujemy!
Podczas Festiwalu Literackiego "Stachuriada" zostały wręczone nagrody dla najbardziej aktywnego czytelnika roku 2023 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siemianach. W kategorii dzieci i młodzież zwyciężył Dominik Kawka, a w kategorii dorośli zwyciężyła pani Anna Kamińska.
Wieczorem na scenie zaprezentowali się: Robert Kasprzycki i Lubelska Federacja Bardów.
Pierwszy wykonawca zaprosił gości na koncert poezji śpiewanej, podczas którego bawił się wraz z publicznością różnymi gatunkami muzycznymi.
Występy artystyczne zakończyła Lubelska Federacja Bardów, która wykonała m.in. aranżacje muzyczne wierszy Edwarda Stachury.
„Biblioteka dla Każdego człowieka”
Projekt ten jest dofinansowany przez MKiDN w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie wraz z filiami.
 
 
następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.