Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1317
Linki: 2
gości: 82345866
Strona główna
Advertisement

Piknik Czytelniczy pn. Moda na czytanie PDF Drukuj Email
W piątek, 17maja 2024 roku odbyło się wyjątkowe wydarzenie , piknik czytelniczy pn.”Moda na czytanie” zorganizowane przez GOK Laseczno i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lasecznie wraz z filiami, a realizowane w ramach projektu BLISKO – BIBLIOTEKA I LOKALNOŚĆ I INICJATYWY I SPOŁECZNOŚĆ I KOOPERACJA I ODDOLNOŚĆ  , zadania „Biblioteka dla każdego człowieka „ dofinansowane  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 .
  Pierwszym punktem programu był rejs statkiem „Ilavia” po malowniczym jeziorze Jeziorak .
Podczas rejsu pani Alina Rodziewicz z „Zespołu Parków Krajobrazowych” w Jerzwałdzie przeprowadziła fascynującą prezentację na temat fauny i flory Pojezierza Iławskiego .
Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o unikalnych gatunkach ptaków zamieszkujących te tereny. Szczególnym momentem była obserwacja orła bielika, który swoim majestatycznym lotem przykuł wzrok wszystkich na pokładzie.
Na zakończenie rejsu uczestnicy zaśpiewali utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Jutro popłyniemy daleko”.
 Po rejsie zaproszeni goście udali się do  Portu 110, gdzie odbyła się konferencja. Rozpoczęła ją  multimedialna prezentacja, podczas której dyrektor GOK, Grażyna Piękos  przedstawiła zrealizowane do tej pory zadania  projektu BLISKO – ( szkolenia dla bibliotekarzy i partnerów projektu „ Edukacja regionalna w Bibliotece „ Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w Bibliotece „, „Jak wyjść ze schematów i twórczo rozwiązywać problemy „ , „Komunikacja międzyludzka jako  kompetencje w pracy bibliotekarza „ spotkanie z historykiem Sewerynem Szczepańskim w Skansenie Pomezania , Muzyczne Zaduszki, Bożonarodzeniowe Warsztaty manualne z seniorami, wyjazdy studyjne do Warszawy i Olsztyna, wyjazd do kina w Kwidzynie na najnowszą ekranizację „Chłopów „Reymonta.
Po tej prezentacji pracownik  MBP w Iławie podzielił się wiedzą na temat skutecznych metod pozyskiwania czytelników .
 Następnie odbył się  wykład pani Anity Romulewicz z WBP w Olsztynie na temat baśni, bajek i legend Warmii i Mazur. Pani Romulewicz z pasją przybliżyła słuchaczom bogactwo kulturowe regionu, prezentując bohaterów, które od wieków tkwią w sercu lokalnej społeczności. Prelegentka podkreśliła to, jak ważna jest rola bibliotekarzy w procesie pielęgnowania tych zapisów.
Jej prezentacja była nie tylko edukacyjna, ale także niezwykle inspirująca.
 Podczas konferencji można było podziwiać wystawę przygotowaną przez WBP w Olsztynie pn. ”Warmia i Mazury – kraina tysiąca książek”, przedstawiającą  znane postaci  z życia publicznego, promujące czytelnictwo. Była to doskonała okazja, by zrozumieć, jak ważną rolę odgrywają książki w budowaniu naszej świadomości .
 Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy mieli okazję zasiąść do wspólnego obiadu i „deseru czytelniczego”,  dzieląc się wrażeniami wynikającymi z tego wyjątkowego spotkania.
  W piątkowym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz, zastępca wójta Andrzej Brach , wiceprzewodnicząca rady gminy Barbara Ostrowska, radni – Renata Osasiuk i Jacek Zięba , sołtys Siemian, Karina Cyganowska, dyrektor WBP w Olsztynie Adrianna Walendziak, dyrektorzy gminnych szkół podstawowych Danuta Gubała, Anna Lewandowska, Urszula Solis, Violetta Sowińska, Grzegorz Plec, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa – Danuta Śliżewska, pracownicy bibliotek powiatowych z Kisielic, Lubawy  i Iławy,  oraz pracownicy  bibliotek działających w gminie Iława.
Piknik czytelniczy „Moda na czytanie” był nie tylko celebracją literatury, ale również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i integracji społeczności lokalnej. Wspólny obiad i „deser czytelniczy” umożliwiły uczestnikom dzielenie się wrażeniami i refleksjami. Udział przedstawicieli władz, dyrektorów, bibliotekarzy i mieszkańców świadczy o silnym zaangażowaniu społeczności w rozwój czytelnictwa i kultury.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.