Najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku 2011, mieszkańcom Gminy Iława i ich gościom składają pracownicy
Gminnego Ośrodka Kultury
|
W dniu 08.12.2010r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ząbrowie przybyła grupa "starszaków" z oddziału przedszkolnego w Ząbrowie. Dzieci poznały funkcjonowanie biblioteki, dowiedziały się, na których regałach znajdują się książki dla nich przeznaczone. W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia przedszkolaki wysłuchały opowiadania z książki "To już gwiazdka", przybliżające im nadchodzące dni. Każdemu dziecku święta kojarzą się z różnymi symbolami, dlatego za zadanie dostały zamieszczenie ich na jednej dużej kartce, co stworzyło wspólny świąteczny obrazek. |
Oto fotoreportaż "na gorąco" z dzisiejszej zabawy mikołajkowej. W mini-koncercie dla dzieci, rodziców i nauczycieli z SSP Laseczno wzięli udział pracownicy GOK, którzy pod kierunkiem Pani Grażyny Piękos zaśpiewali dwie piosenki oraz recytowali wiersze autorstwa Pani Niny Drej - prozaika i poetki- również obecnej na koncercie. Całość była fotografowana i filmowana przez Iławską Telewizję Internetową: oto film z tej imprezy. W drugiej części imprezy dzieci otrzymały paczki od Mikołaja i bawiły się w rytm "mikołajkowej" muzyki.
Inne zdjęcia- wykonane przez Iławską Telewizję Internetową są tutaj: kliknij
|
|
Cztery doświadczone organizacje pozarządowe (Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Ośrodka KARTA, Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”) zaproponowały bibliotekom uczestniczącym w Programie Rozwoju Bibliotek udział w specjalnie przygotowanych dla nich projektach. Bibliotekarki i bibliotekarze mogą skorzystać z nich nieodpłatnie.  Dnia 28 października na stronie internetowej www.biblioteki.org.pl opublikowano listę bibliotek , które otrzymały ofertę w projekcie „Organizacje Pozarządowe Bibliotekom”, który trwał od 16 sierpnia do 20 października 2010 r. Biblioteka w Lasecznie rozpocznie od stycznia 2011 r. współpracę z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego .

Projekt polega na wprowadzeniu do oferty biblioteki zajęć przeznaczonych dla małych dzieci – nawet od 3 miesięcy do 10 lat – i ich rodziców oraz opiekunów. Organizacja proponuje trzy formy pracy:
Grupy Zabawowe - to zajęcia edukacyjne dla dzieci od 3 miesięcy do 3-4 lat oraz ich rodziców. Zajęcia prowadzone są przez specjalnie przeszkolonego Animatora, który podczas wspólnej zabawy z dziećmi i rodzicami pokazuje, jak prostymi sposobami można pomagać dzieciom w rozwoju. Zajęcia są prowadzone zazwyczaj raz w tygodniu i trwają około 2 godzin.  Biblioteczka dla Najmłodszych – to wypożyczalnia książek i zabawek/gier edukacyjnych dla najmłodszych dzieci wraz z prostą instrukcją obsługi dla rodziców zawierającą także informacje jak dana zabawka stymuluje rozwój dziecka. W ramach projektu wyposażymy biblioteki w zestaw książek i zabawek wraz z „instrukcjami”.
Mali Badacze – to zajęcia prowadzone metodą projektów badawczych dla dzieci w wieku 3-10 lat rozwijające ich ciekawość świata i wykorzystujące zasoby biblioteki. Dzieci – przy współpracy lokalnych ekspertów – stawiają hipotezy poznawcze, planują i przeprowadzają badania, a ich wyniki prezentują społeczności lokalnej. W ramach projektu wyposażymy biblioteki w „Kuferek badacza” zawierający zestaw podstawowych narzędzi badawczych (m.in. lupy, pojemniki na próbki, miarki, waga, podstawowe narzędzia do robienia modeli i prezentacji).
CHCESZ WIEDZIEĆ JESZCZE WIĘCEJ? www.frd.org.pl |
|
W dniach 22-23 listopada 2010 r. bibliotekarka z GBP w Lasecznie gościła w Centrum Artystycznym „Fabryka Trzciny” na warszawskiej Pradze Północ, które było miejscem spotkań, debat i dyskusji dla prawie 500 bibliotekarek, bibliotekarzy i osób związanych z bibliotekami. Podczas kongresu odbyły się 32 wykłady i warsztaty, prowadzone przez 23 prelegentów. Część wykładowa i warsztatowa kongresu obejmowała 32 zajęcia poświęcone różnym zagadnieniom, zgrupowanym w cztery bloki tematyczne: „Nowoczesna biblioteka”, „Pasje w bibliotece”, „Wysłuchaj eksperta” i „Ludzie w bibliotece”. Poruszane podczas zajęć tematy dotyczyły zarówno ważnych problemów cywilizacyjnych, takich jak rozwój społeczeństwa sieciowego, społeczne i kulturowe aspekty nowoczesnych technologii, wykluczenie cyfrowe, lecz także praktycznych umiejętności przydatnych w zawodzie bibliotekarza – wykorzystania fotografii, filmów i gier w pracy biblioteki, działalności na rzecz specjalnych grup użytkowników, działań public relations czy projektowania bibliotecznych wnętrz.
Więcej informacji na stronie: http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/990 fotoreportaż z kongresu jest w Galeri - > kliknij
|
|
|
|
«« start « poprz. 161 162 163 nast. » koniec »»
|
Pozycje :: 961 - 966 z 973 |