Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1317
Linki: 2
gości: 82350218
Strona główna
Advertisement

X Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTKA 2012" w Stawigudzie
 5 maja 2012 r. w Stawigudzie odbył się X Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „KURLANTKA 2012”. Gminę Iława reprezentowały dwa zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, tj.  zespół folklorystyczny „Gosposie” pod kierunkiem Stefana Gurzyńskiego oraz dziecięcy zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej” pod kierunkiem Grażyny Piękos. Warto dodać, że „Dzieci Ziemi Iławskiej” były jedynym dziecięcym zespołem folklorystycznym biorącym udział w dwudniowym Przeglądzie (o zasięgu całego województwa Warmińsko-Mazurskiego). Ich występ spotkał się z gorącym aplauzem publiczności.  

Czytaj całość…
 
Wycieczka do Świętej Lipki i Gietrzwałdu

 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie organizuje WYCIECZKĘ DO SANKTUARIUM W ŚWIĘTEJ LIPCE I GIETRZWAŁDZIE. Termin: 27 maja 2012 r. (niedziela), koszt: 50 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do 21 maja 2012 r. w siedzibie GOK lub w Gminnych Bibliotekach. Więcej informacji pod nr  (89) 648 44 23.  W Świętej Lipce co roku w ostatnią niedzielę maja obchodzone jest Święto Patronalne Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ODPUST)
                Wycieczka odbędzie się, gdy zapisze się na nią co najmniej 30 osób, przy mniejszej ilości osób może zostać odwołana lub koszt wycieczki wzrośnie o ok.10-15 zł/os.

ZAPRASZAMY!!

 
4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka
 W dniu 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń  służbę. To Święto zostało oficjalnie ustanowione przez Sejm RP w 2002 r. ale europejskie tradycje tego Święta sięgają 150 lat wstecz. Idee niesienia pomocy innym w przypadku zagrożenia czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w imieniu swoim jak i całego społeczeństwa za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi i za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi. Swoją pomocą służą także nam - pomagając przy współorganizowaniu imprez plenerowych na terenie gminy Iława.  Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

 
XIV Agropiknik w Makowie - sezon imprez plenerowych otwarty!!
 1 maja 2012 r. w Makowie odbył się XIV Agropiknik. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażynę Piękos gości przywitał wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Zaraz po tym wręczono nagrody i dyplomy laureatom  XVIII Konkursu Wielkanocnego „Święto Wiosny 2012” organizowanego przez GOK Laseczno. Następnie przed zgromadzoną publicznością wystąpił zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej” pod kierunkiem Grażyny Piękos, akompaniamentem Jerzego Piotrowskiego (akordeon) oraz Przemka Pawłowskiego (bas). Po nich wystąpiły dwie pary taneczne z UKS „Gracja” z Iławy - Yumin Jung z Dagmarą Muszyńską oraz Oskar Gaj z Milena Wysocką. Następnie na scenie zobaczyliśmy występ dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Tynwałdzie. Po nich wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie: „Gosposie” pod kierunkiem Stefana Gurzyńskiego oraz „Fantazja” i „Apropo`s” pod kierunkiem Grażyny Piękos. Swój wokalny talent zaprezentował solista Piotr Buchalski oraz solistki Karolina Palczewska i Jola Gerczak. Po nich Gwiazda wieczoru - zespół „Country Band” z Mrągowa, który swoja muzyką zachwycił wszystkich. Na tegoroczny Agropiknik przybyło bardzo wielu wystawców, m.in. 6 Kół Gospodyń Wiejskich  z naszej gminy. Panie z KGW przygotowały domowe wypieki, które można było kupić za symboliczną kwotę. Na dzieci czekał park zabaw, trampolina, stoiska ze słodkościami i zabawkami. W międzyczasie pracownicy GOK przeprowadzili gry i zabawy dla dzieci. Sezon imprez plenerowych rozpoczęty! Dziękujemy publiczności za liczne przybycie, Sponsorom za wsparcie przy organizacji imprezy a współorganizatorom za dobrą współpracę.
 
Organizatorzy:  Wójt Gminy Iława, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Tynwałd, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Sołectw Tynwałd i Makowo, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
 
Sponsorzy: Zenon Grabowiecki – Centrum Biurowo-Papiernicze „Kleks” /Iława/, Ewa Śmigielska- firma Pro-Efekt  /Iława/, Zdzisław Puciński - Zakład Usług Stolarskich /Laseczno Małe/
 
Czytaj całość…
 
Lekcja historii pisma w gminnej Bibliotece w Rudzienicach
24 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Rudzienicach odbyła się lekcja historii pisma, którą poprowadziła pani Cecylia Makiewiecz z MBP w Iławie. Wzięło w niej udział 28 uczniów z I i II klasy SSP w Rudzienicach. Dzieci przyszły do biblioteki pod opieką nauczycielek Ewy Boros i Ewy Kowalkowskiej. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały prezentację przygotowaną przez panią C. Makiewicz, chłonąc informacje o dawnych systemach piśmienniczych i dawnych materiałach pisarskich. Na koniec same rysowały piktogramy, pisały gęsim piórem, rylcem w glinie i kaligrafowały chińskie znaki.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 853 - 858 z 995
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.