Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1326
Linki: 2
gości: 92148621
Strona główna
Advertisement

Muzyczne Zaduszki 2024
Wczorajszy wieczór, 30 listopada 2024,  obfitował w artystyczne i emocjonalne wrażenia – zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie cykliczne wydarzenie pn. „Muzyczne Zaduszki” skupiło wielu odbiorców. Pomysłodawczynią i inicjatorką tej imprezy jest Dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos.
Wydarzenie rozpoczął koncert zespołu Grasz Band, który wykonał utwory czołowych polskich artystów nawiązujące do nastrojowości i tematyki koncertu, skłaniające do zadumy mimo swojej żywiołowości i muzycznej ekspresji (jak np. „Jednego serca” Czesława Niemena, „Czas ołowiu” Budki Suflera czy „Do kołyski” zespołu Dżem). Podczas występu, w muzyczny sposób, zespół oddał hołd artystom, muzykom, działaczom kultury lokalnej oraz muzycznym przyjaciołom, którzy już odeszli.
Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Zamachowski, występujący w programie słowno-muzycznym w towarzystwie pianisty Romana Hudaszka. Ta część wieczoru, okraszona przez barwne opowieści aktora, obfitująca w dowcip i wyszukane poczucie humoru, przeplatana ciekawymi aranżacjami utworów powszechnie znanych i lubianych, dostarczyła widowni wielu pozytywnych emocji i wzbudziła morze oklasków, zakończonych bisem artysty.
Całość wydarzenia okalała plastyczna „klamra” – wystawa obrazów docenianego malarza i fotografa Łukasza Breitenbacha pt. „Reminiscencje”. Prace artysty, wyeksponowane na miejscu tego artystycznego wydarzenia, nieustannie towarzyszyły zebranym widzom. Tematyka obrazów skłaniała do refleksji, wprowadzała w stan zadumy i zatrzymania się w codziennym biegu. Obrazy, sprawiające wrażenie widzianych jak we śnie, zamglonych, tajemniczych, tworzyły niepowtarzalny nastrój „Muzycznych Zaduszek”.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania live z wydarzenia:
Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, impreza odbyła się w Sali sportowej SP Laseczno. Dyrektor GOK dziękuje za udzieloną gościnność.
Przedsięwzięcie sfinansowano przez Unię Europejską NextGenerationEU
Czytaj całość…
 
Spektakl - "Tu leży pies pogrzebany"
W niedzielne popołudnie na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie mogliśmy obejrzeć sztukę ,,Tu leży pies pogrzebany,, autorstwa Magdaleny Marszałkowskiej. Była to komedia obyczajowa, rozgrywająca się na działce letniskowej między Biznesmenem a Bezdomnym. Groteskowa walka o działkę doprowadziła do wielu zabawnych sytuacji, ale i skłaniała do smutnych refleksji na temat życia, wychowania, miłości i budowania związków.
W spektaklu wyreżyserowanym przez Fabiana Kocięckiego wystąpili Wojciech Kałużyński (w roli Bezdomnego) i Remigiusz Fabich (jako Biznesmen). Muzykę do dzieła skomponował Mikołaj Błaszczyk Blascello, a za oprawę techniczną i graficzną odpowiadał Albert Wallin.
Spektakl przyciągnął dużą liczbę odbiorców i został nagrodzony licznymi brawami. Uczestnicy spotkania liczą na jeszcze więcej tego typu wydarzeń kulturalnych.
Sztuka ,,Tu leży pies pogrzebany" może znacząco przyczynić się do rozwoju czytelnictwa w gminie Iława. Przedstawienie oparte na literackim tekście Magdaleny Marszałkowskiej zachęca widzów do sięgnięcia po książki i inne formy literatury. Dodatkowo, takie wydarzenia kulturalne budują więź z lokalnymi bibliotekami promując jej zasoby i działalność. Widzowie zainspirowani spektaklem, mogą być bardziej skłonni do odwiedzania bibliotek i korzystania z ich ofert.
Udział w tym wyjątkowym spotkaniu był możliwy dzięki projektowi BLISKO ,,Biblioteka dla każdego człowieka,,.
BLISKO-BIBLIOTEKA-LOKALNOŚĆ-INICJATYWY-SPOŁECZNOŚĆ-KOOPERACJA-ODDOLNOŚĆ PIORYTET 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 BLISKO (2023-2024) III nabór
Czytaj całość…
 
Morawa w Kwidzynie
W sobotę, 5 października br. nasz zespół "Morawa" uczestniczył w imprezie zorganizowanej przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Impreza odbyła się w pięknym Centrum Szkoleniowo- konferencyjno-bankietowym "Weiss" w Kwidzynie. Oprócz "Morawy" wystąpiło 7 zespołów, które przybyły z Podlasia, Kaszub, Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Kwidzyna ("Marezianki") i Lubawy. Przy licznie zgromadzonej publiczności zespół wykonał pięć utworów. Rytmiczna muzyka bardzo spodobała się słuchaczom, a organizatorzy uhonorowali grupę pamiątkową kwidzyńską lalką, dyplomem  i innymi gaddżetami.
 
Gminne Święto Rolnicze w Dole - 2024
W sobotę, 7 września 2024 roku, we wsi Dół odbyło się Gminne Święto Rolnicze – coroczna uroczystość, która tradycyjnie gromadzi społeczność rolniczą z Gminy Iława. Wydarzenie było okazją do wspólnego świętowania zakończenia zbiorów, podziękowania za plony oraz uhonorowania zasłużonych rolników.
Głównym organizatorem tegorocznego Gminnego Święta Plonów byli:  wójt gminy Iława Krzysztof  Harmaciński  i  Przewodniczący Rady Gminy Iława Krzysztof Zieliński oraz Sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Dół i GOK Laseczno.
GOK Laseczno zadbał o sprawy artystyczne i techniczne imprezy.
Prace koordynowała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która jednocześnie pełniła kilka funkcji: prowadziła całą imprezę,  kierowała przygotowaniami trzech, spośród czterech zespołów: „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Morawa” i „Pełni Werwy”, podczas prób przygotowując repertuar folklorystyczny, folkowy i biesiadny.
Warto wspomnieć, że tradycyjnie „Dzieci Ziemi Iławskiej” brały udział w dożynkowym korowodzie, wykonując pieśni ludowe związane z tradycją święta plonów, wśród których znalazła się autorska piosenka  G. Piękos „Żytko-hej chłopaczku, hej dzieweczko”  i układy taneczne. Zespołowi akompaniowali Oktawia Laskowska i Jerzy Piotrowski.
Podczas uroczystości wystąpił zespół „Gosposie” przy akompaniamencie Waldemara Waszelewskiego,  który po dłuższej przerwie w działalności został ciepło przyjęty przez publiczność.
Podczas imprezy mini-koncert dał folkowy zespół pn. „Morawa”, który oprócz znanych wcześniej publiczności utworów zaprezentował zupełnie nowy repertuar.
Dużym aplauzem cieszył się występ senioralnego zespołu  pn. „Pełni Werwy”, złożonego z seniorów, mieszkańców  gminy Iława, który pod kierunkiem G. Piękos i akompaniamencie J. Piotrowskiego wykonał kilka piosenek popularnych i biesiadnych.
Jako gwiazdy wystąpiły zespoły „Majestic” z Trójmiasta  i Agata Sobocińska z zespołem ze Szczecina, która talentem i urodą zachwyciła wszystkich.  Zespoły poderwały publiczność do tańca, grając muzykę reggae i pop.
Dla najmłodszych przygotowano liczne animacje, konkursy i gry, a także dmuchany zamek oraz stoiska wystawców.
Impreza  rozpoczęła się o godzinie 14:00 Mszą Świętą plenerową, podczas której starostowie dożynek, Pani Magdalena Osasiuk oraz Pan Andrzej Buczkowski złożyli plony na ołtarzu, jako symbol wdzięczności za urodzaj. Po zakończeniu mszy, zgodnie z tradycją, wójt gminy Iława, oraz starostowie częstowali uczestników chlebem.
W części oficjalnej Wójt Gminy Iława i zaproszeni goście , skierowali ciepłe słowa w kierunku rolników i osób pracujących dla rolnictwa, składając życzenia, podkreślając i doceniając znaczenie pracy rolników.  Wszyscy zgodnie podkreślali znaczenie pracy rolników oraz ich kluczową rolę w rozwoju regionu i kraju.
Po przemówieniach nastąpiło wręczenie odznaczeń. Ważnym punktem Święta Plonów było uhonorowanie Henryka Plisa, wybitnego kronikarza i miłośnika historii regionu, który został odznaczony Brązowym Medalem Zasługi przez Prezydenta RP. Akt dekoracji w imieniu prezydenta dokonał I Wicewojewoda Mateusz Szauer.
Wyróżniono również rolników, firmy i osoby pracujące na rzecz rolnictwa. Uhonorowano ich odznaczeniami, statuetkami. Nagrodzono także uczestników konkursu wieńcowego, na najładniejszą posesję. Podczas imprezy odbywały się też otwarte konkurencje dla wszystkich uczestników.
W trakcie imprezy można było degustować potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Iława.
Na zakończenie imprezy Grażyna Piękos zaprosiła wszystkich zgromadzonych na zabawę przy muzyce Janusza Olszewskiego.
Gminne Święto Rolnicze w Dole było nie tylko okazją do podziękowania za plony, ale także do integracji lokalnej społeczności.
Biorąc pod uwagę słoneczną aurę i wiele atrakcji, można uznać Gminne Święto Rolnicze za udane.

Czytaj całość…
 
Pożegnanie lata w Tynwałdzie
W dniu 31 sierpnia br., w Tynwałdzie miała miejsce impreza o nazwie  "Biesiadowanie na polanie-pożegnanie lata". Organizatorzy: Sołtys Danuta Nowicka i Rada Sołecka, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i OSP Tynwałd zaprosili wszystkich chętnychna miłą zabawę. Imprezę otworzyła Pani Sołtys i dyrektor GOK, Grażyna Piękos, która na rozpoczęcie imprezy wykonała kilka piosenek. Część w towarzystwie radnej i sołtys Laseczna Emilii Skolmowskiej i mieszkanki Makowa Grażyny Kowalskiej.W tej chwili goście raczą się darmowym poczęstunkiem, w tym z grilla, dzieci korzystają ze zjeżdżalni, a wszyscy obecni malują ogromny rysunek pn."Co nam w duszy gra- malowanie na polanie"- zawierający także życzenia, Wszystko przy dźwiękach rytmicznej muzyki.
Na koniec tak przyjemnie spędzonego popołudnia taneczną zabawę rozpoczął znany muzyk i wodzirej Marian Badaszewski.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 1002
 
 
Popularne
Regulaminy- Piosenki Patriotycznej i Plastyczny-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.