Kiermasz Bożonarodzeniowy za nami
07.12.2015.
 06-go grudnia br., w niedzielne popołudnie, w sali widowiskowej GOK Laseczno odbył się  Kiermasz Bożonarodzeniowy, połączony z Mikołajkami, który poprzedził  konkurs plastyczny na najpiękniejsze ozdoby tematycznie związany ze świętem Bożego Narodzenia, a adresowany  do dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy i miasta Iławy.
W konkursie wzięły udział Samorządowe Szkoły Podstawowe z Laseczna, Gromot, Gałdowa, Ząbrowa, Rudzienic, Iławy –SSP nr 2 i 4, gimnazja z Ząbrowa (skąd wpłynęło najwięcej prac) i Franciszkowa, oraz SG nr 2 w Iławie.
W kategorii osób dorosłych uczestniczyło Stowarzyszenie „Agro-Tur" z Szałkowa, dorośli z GBP Rudzienice i GBP Ławice i Irena Orzechowska z Rudzienic. Wszystkie prace można było zakupić, a pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone na cel charytatywny. Organizator stwierdził, że wszystkie prace były wyjątkowe, estetycznie wykonane i do każdej pracy jej twórca dołożył duże zaangażowanie emocjonalne głównie w związku z charytatywnym celem.

Na zaproszenie GOK przybyli też wystawcy z rękodziełem artystycznym: KGW Gałdowo, KGW Ząbrowo i osoby z Woli Kamieńskiej oraz Iławy.
Wśród zaproszonych gości pojawili się: Sekretarz gminy Iława Bogusław Wylot z małżonką, sołtys Emilia Skolmowska, proboszcz tutejszej parafii ksiądz Jarosław Grudziąż, dyrektorzy szkół gminnych i jednostek podległych. Na imprezę tłumnie przybyli mieszkańcy Laseczna i pobliskich miejscowości.
W czasie kiermaszu brzmiała muzyka świąteczna zarówno z płyt, jak i wykonań "na żywo". Było także wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek z publicznością. Zaprezentował się zespół "Poranek" z SG Ząbrowo, zespół folklorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej", Tomasz Kraweć z Iławy z solowym mini-recitalem kolęd i pastorałek, Piotr Buchalski, Agata Tecław (instrumenty perkusyjne, śpiew), J. Piotrowski (piano), Kamila Błoszkowska z Nowej Wsi, która wsparła zespół "DZI" i Grażyna Piękos (pomysłodawca imprezy), która jednocześnie prowadziła imprezę. Miłym akcentem było uczestnictwo we wspólnym śpiewaniu kolęd proboszcza tutejszej parafii.
Na imprezie nie zabrakło Mikołaja, który obdarował dzieci słodyczami i prowadził choinkowe zabawy.

Laureaci Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego

 Kategoria: kl. I-III, szkoła podstawowa


1 miejsce – Tomasz Jabłoński kl. I c,  SSP nr 4 w Iławie- op.  Magdalena   Krawaczyńska
1 miejsce – Filip Zakrzewski kl. III SSP w Gałdowie op. Ewa Zakrzewska
2 miejsce – Wiktoria Maraszek kl. II SSP  nr 2 w Iławie op. Milena Wojenkowska
2 miejsce – Bartosz Spychała kl. I b SSP w Rudzienicach op. Joanna Drozdowska
3 miejsce – Aleksandra Janik kl. III SSP w Lasecznie op. Grażyna Kotłowska
3 miejsce – Zuzanna Łukomska kl. II SSP w Lasecznie op. Joanna Szlasa

Wyróżnienia:

Anna Rolkowska kl. III, SSP nr2 w Iławie
Maja Szczudło kl. I, SSP nr 2 w Iławie
Michał Wrzosek kl. I c,  SSP nr 2 w Iławie
Klaudia Kapela kl. III SSP w Gromotach
Amelia Ćwiklik kl. II SSP w Ząbrowie
Paulina Bojanowska kl. III SSP w Lasecznie
Maksymilian Rosiak kl. II SSP w Wikielcu
Szymon Woś kl. I SSP w Rudzienicach
Alicja Gula kl. I SSP w Rudzienicach
Tomasz Moskowicz kl. I SSP w Rudzienicach

Wyróżnienie dla dzieci z warsztatów plastycznych w Nowej Wsi i Rudzienicach, op. Agata Topolewska, w Szałkowie op. Elżbieta Neścior

Kategoria: kl. IV-IV, szkoła podstawowa

1 miejsce - Kornelia Duńska kl. IV,  SSP w Ząbrowie op. Ewa Zawadzka
2 miejsce – Wiktoria Matusiak kl. VI SSP w Gałdowie op. Beata Przeworska
3 miejsce – Bartosz Bilicki kl. II SSP nr 2 w Iławie op. Monika Mroczkowska

Wyróżnienia:

Julia Fiałkowska kl. V,  SSP nr 2 w Iławie op. Monika Płoska
Konrad Krzywkowski kl. II SSP w Lasecznie
Jakub i Bartosz Skolmowscy  SSP w Lasecznie op. Joanna Szlasa, Jolanta Przenna
Grzegorz Janicki SSP w Rudzienicach
Wiktoria Burkiewicz  kl. II SSP nr 2 w Iławie op. M. Mroczkowska
Weronika Różańska kl. VI SSP w Wikielcu op. Bogumiła Kłodowska

Kategoria: Gimnazjum

1 miejsce – Wiktoria Cichocka kl. I b SG w Ząbrowie op. Grażyna Piękos
2 miejsce – Dominika Dankowska kl. I a SG w Ząbrowie op. Grażyna Piękos
2 miejsce – Wiktoria Jarosińska kl. II SG w Ząbrowie op. Grażyna Piękos
3 miejsce – Zuzanna Kuc kl. I e SG w Ząbrowie op. Grażyna Piękos
3 miejsce – Patrycja Sienkiewicz kl. II b SG w Ząbrowie op. Grażyna Piękos

Wyróżnienia:

Wiktoria Solecka kl. II b SG w Ząbrowie op. Grażyna Piękos
Marika Umińska kl. II b w Ząbrowie op. Grażyna Piękos
Wanessa Garbowska kl. II c SG nr 2 w Iławie op. K. Jurkiewicz
Jakub Karbowski kl. I a Ząbrowie op. Grażyna Piękos
Dorota Truszczyńska kl. I c SG w Ząbrowie op. Grażyna Piękos
Bartosz Czubiński kl. I a SG w Ząbrowie op. Grażyna Piękos
Marta Brzozowska kl. II c SG nr 2 w Iławie op. K. Jurkiewicz
Dominika Kaźmierczak SG  nr 2 w Iławie op. K. Jurkiewicz
Dawid Kozłowski SG we Franciszkowie kl. II a,  op. Anna Dreszler
Małgorzata Bączek SG Franciszkowo kl. II b , op. Anna Dreszler
Wiktoria Metkowska kl. II c SG nr 2 w Iławie op. K. Jurkiewicz

Kategoria: Dorośli

1 miejsce – Magdalena Elmerych SSP nr 2 w Iławie
2 miejsce – Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzienicach
2 miejsce – Pani Irena Orzechowska
3 miejsce – Iwona Maraszek Gminna Biblioteka Publiczna W Ławicach - op. Dorota Gerczak

Kategoria: „Szopki”

1 miejsce - Aleksandra Bigorajska i Agnieszka Bigorajska SSP nr 2 w Iławie op. Monika Narwojsz
1 miejsce – Maja Łukomska kl. I SSP w Lasecznie op. Małgorzata Rzepka
2 miejsce – Kacper Matusiak kl. I SG w Ząbrowie
2 miejsce – Wiktor Bartkowski SSP nr 2 Iława op. Iwona Drzymalska
3 miejsce – Julia Jankowska kl. I c SG w Ząbrowie
3 miejsce – Daniel Klach kl. V SSP w Gromotach op. Jarosław Klach, Małgorzata Malon
3 miejsce – Julia Ćwiklik, Anna Kurowska, Katarzyna Tęgowska  kl. I a SG  w Ząbrowie

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury dziękuje wszystkim za okazane serce i wsparcie rzeczowe i finansowe, a szczególnie uczestnikom konkursu, KGW Gałdowo, artystom Tomaszowi Kraweciowi i Piotrowi Buchalskiemu, zespołowi „Dzieci Ziemi Iławskiej”, pani Jolancie Bądkowskiej, która tradycyjnie przekazała słodycze na rzecz imprezy, KGW z Ząbrowa za piękne pierniki w kształcie serc  symbolizujących cel imprezy.