Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1310
Linki: 2
gości: 78071345
Advertisement

Zespół Morawa w Mysłakowicach

 Na zaproszenie zaprzyjaźnionej Gminy Mysłakowice, w dniach 12-15 lipca br. delegacja Gminy Iława odwiedziła piękne zakątki Ziemi Jeleniogórskiej. Dziedzinę kultury reprezentował nasz zespół "Morawa". Głównym celem wizyty była wymiana kulturalna. Zespół "Morawa" wystąpił z sukcesem (dwukrotnie) na I Festiwalu Zespołów Ludowych w Gruszkowie. Obok naszych reprezentantów pojawiło się 13 zespołów: lokalnych oraz zaproszonych gości, w tym dęty zespół z Bawarii w tradycyjnych strojach tego regionu Europy. Ważnym elementem wizyty było poznawanie dóbr kultury materialnej Gminy Mysłakowice. Udało się nam dotrzeć do kilku pałaców po renowacji. Mieliśmy także okazję zobaczyć postęp prac i zaangażowanie inwestora przy rewitalizacji pałaco-zamku w Karpnikach. Widać było ogromne zaangażowanie władz gminy w proces pozyskiwania inwestorów i przywracania świetności wspaniałym zabytkom. Nasza grupa została zaproszona do zwiedzenia "Parku Miniatur" w Kowarach, gdzie w skali 1:25 podziwialiśmy wielość i piękno pozostałych zabytków architektonicznych tego regionu.

W godzinach wieczornych gospodarze przygotowali wszystkim gościom spotkanie przy grillu, gdzie poszczególne kapele miały szansę wykazać się swoimi umiejętnościami. "Morawa" szybko znalazła "wspólny język" z gośćmi z Bawarii i razem wykonała wiele szlagierów muzyki popularnej.

Na zakończenie pobytu zostały wymienione pamiątki i ciepłe słowa uznania oraz życzenia dalszej owocnej współpracy. Z naszej strony, reprezentujący w zastępstwie wójta Gminę Iława Andrzej Brach wręczył wójtowi Gminy Mysłakowice pachnącą jeszcze farbą drukarską pozycję książkową promującą nasz region, a wydaną przez Dział Promocji Urzędu Gminy Iława, natomiast dyrektor GOK Grażyna Piękos wręczyła gospodarzom piękną rzeźbę przedstawiającą mazurskiego rybaka.

Nasze zespoły otrzymały zaproszenie do Kowalewa, oraz na renomowany festiwal "Gitarą i piórem" w Jeleniej Górze.

Czytaj całość…
 
Festyn "Ząbrowiada" i Turniej Gmin Olsztynek -Iława
 W sobotę 6 lipca br. odbył się Festyn pt. „Ząbrowiada”, któremu towarzyszył Turniej Gmin Olsztynek – Iława.  Gościliśmy samorządowców z gminy Olsztynek i zespoły działające przy Miejskim Domu Kultury w Olsztynku.  Imprezę poprzedził mecz towarzyski piłki nożnej Gmina Iława vs. Gmina Olsztynek, zakończony zwycięstwem gospodarzy.  O godzinie 15:00 nastąpiło uroczyste otwarcie "Ząbrowiady" i powitanie gości. W programie artystycznym wystąpiły zespoły z MDK w Olsztynku takie jak: zespół TaBu, zespół Crazy Daisy, kapela Śparogi, zespół ADHD, które spotkały się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej widowni. Występy zespołów były przeplatane licznymi konkursami dla obydwu gmin zorganizowanymi przez pracowników GOK Laseczno: kolorowa sztafeta, letni bieg na nartach, „Miliony dla gminy”. OSP Ząbrowo przygotowało specjalny konkurs strażacki. Oprócz konkursów dla samorządowców odbyły się konkursy skierowane do licznej publiczności przybyłej na imprezę: turniej strzelecki, konkurs pożarniczy, sztafeta dla dzieci i dorosłych. "Ząbrowiadę" zakończyła zabawa taneczna. Imprezę prowadziły: Dyrektor Gminnego ośrodka Kultury w Lasecznie – Pani Grażyna Piękos i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku – Pani Katarzyna Waluk.
Na zakończenie Festynu Wójt Gminy Iława  - Krzysztof Harmaciński wręczył pamiątkową rzeźbę Wójtowi Gminy Olsztynek wymienili się okolicznościowymi upominkami, a sama impreza przebiegła w miłej, partnerskiej i przyjacielskiej atmosferze.
Czytaj całość…
 
Weź udział w Konkursie Muzycznych Talentów podczas VIII Festiwalu "Nad Jeziorakiem" w Siemianach!
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza zespoły i solistów wykonujący piosenkę literacką: poezję śpiewaną, piosenkę satyryczną , ... czyli ogólnie rzecz biorąc „piosenkę artystyczną” do udziału w Konkursie Muzycznych Talentów podczas dwudniowego VIII Festiwalu "Nad Jeziorakiem" w Siemianach. Finaliści w dniu Konkursu tj. 20.lipca 2013 r. w godzinach wieczornych wezmą udział w Koncercie Laureatów w towarzystwie uznanych artystów scen polskich a laureat Grand Prix będzie miał możliwość wystąpienia podczas wieczornej gali w IX edycji Festiwalu w 2014 r. 
 
Na zgłoszenia czekamy do 12. lipca!!
 
Do pobrania=>
Szczegóły pod nr.tel (89)648 44 23 lub 784036020
 
Rock Blues Festiwal w Siemianach

  29 czerwca 2013 r. w Siemianach odbył się I Rock Blues Festiwal. Była to pierwsza tego typu impreza na terenie Gminy Iława, którą zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Pomysłodawczynią Festiwalu jest Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie- Grażyna Piękos. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Marian Podziewski i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas. Festiwal rozpoczął się konkursem kapel rockowo-bluesowych, w którym wzięły udział iławskie zespoły: Breaking News (w składzie: Asia Maruszczak – wokal, Franek  Suchwałko – klawisze, Artur Pruchniewski – gitara, Przemek Karasiewicz – bas, Jakub Cybula – perkusja) oraz znany lokalnej publiczności zespół Old And Young (w składzie: Michal Byglewski -wokal, Mateusz Szramka -bas, Mateusz Bartkowski- perkusja, Jakub Marchlewski - gitara, Jacek Niechczyński – gitara). Z uwagi na wyrównany poziom obu kapel, zarówno jedna jak i druga kapela otrzymała nagrodę. Jako pierwszy w koncercie wieczornym wystąpił zespół Remedium działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Zespół został założony w 2010 roku przez dyrektor GOK Grażynę Piękos, która jest jednocześnie wokalistką zespołu i jego kierownikiem artystycznym. Repertuar zespołu oscyluje wokół tzw. piosenki artystycznej zabarwionej rockowymi aranżacjami. Styl muzyczny zespołu nawiązuje do twórczości takich wykonawców i zespołów jak Robert Kasprzycki, Marek Grechuta, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, "Raz, dwa, trzy", czy też "Maanam". Po zespole Remedium na siemiańskiej scenie wystąpili:
  Kasa Chorych-legenda polskiego blues-rocka, zespół należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej), w połowie lat osiemdziesiątych swoją muzyka przyczynili się do tego, że polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru. Wnieśli do tej muzyki zastrzyk ożywczej energii i pomysłów powodując, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie.

Burning` Hearts –kapela rodem z Mazowsza, ich atutem jest instrumentarium kojarzone z epoką lat 50-tych ubiegłego wieku, czyli gitara, kontrabas, bębny i wokal. W swoim repertuarze, oprócz numerów autorskich, mają utwory takich tuzów sceny, jak Elvis Presley, Gene Vincent, Eddie Cochran, Carl Perkins, Stray Cats czy Motorhead,

Nocna Zmiana Bluesa na czele ze Sławkiem Wierzcholskim, to klasyka! Dwadzieścia wydanych płyt (3 LP, 2 DVD i 15 CD), nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). W trakcie 30 lat nieustannej działalności Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, które mogliśmy usłyszeć podczas Rock Blues Festiwal w Siemianach:  „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.
 Bluszcz  – zespół z Lubawy grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który zaprezentował na siemiańskiej scenie zarówno bluesowe ballady jak i mocniejsze rockowe kawałki,

 

Gaz Blues Grupa  z  Suwałk- muzyka, jaką gra ten zespół stanowi połączenie klasycznego brzmienia polskiego bluesa z elementami rocka, wkomponowana w bardzo poetyckie teksty utworów,

 

 

 Blues Station – zespół z Iławy, który podczas festiwalu wykonał covery blues rockowe takich wykonawców jak przede wszystkim Dżem ale również Nocna Zmiana Bluesa, Tadeusz Nalepa, Breakout, Harlem, Gary Moore, Blues Brothers Band i innych.

 Festiwalowi towarzyszył zlot zabytkowych pojazdów pod hasłem „Stare ale jare”. W czasie trwania festiwalu odbył się konkurs na najładniejsze auto I zlotu „Stare ale jare”. Jury spośród 11 pojazdów wybrało swojego faworyta. Okazał się nim Volkswagen Garbus, rok prod. 1970. Właściciel-Pan Zbigniew Wiśniewski otrzymał w nagrodę nawigację samochodową i puchar. Jury wyróżniło Mercedesa S115, rok prod. 1968 który był najstarszym autem tegorocznego zlotu, właściciel- Pan Krzysztof Bendelewski jako nagrodę otrzymał zestaw środków do pielęgnacji auta. Również publiczność Festiwalu Rock Blues miała swój udział w wyborze tego najładniejszego. Nagroda Publiczności trafiła do Pana Janusza Zamkowskiego-właściciela motocykla M72 z 1943 roku.  

Patronat medialny: TVP Olsztyn, Fabryka Zespołów, WMTV24, Gazeta Iławska, Gazeta Olsztyńska, Kurier Iławski

Czytaj całość…
 
Fotoreportaż z Sobótki Tynwałdzkiej
 
   
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 739 - 744 z 988
 
 
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.