Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1000
Linki: 2
gości: 7703620
Advertisement

Regulamin- VII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej 2018
17.09.2018.
Link do regulaminu i karta zgłoszenia uczestnika w formacie pdf - kliknij by pobrać
 
Koncert Dzieci Ziemi Iławskiej i Morawy
11.09.2018.
W dniu 9 września br. nasze dwa zespoły: Dzieci Ziemi Iławskiej i Morawa wystąpiły w koncercie na Gminnych Dożynkach gminy Nowe Miasto Lubawskie. Święto zostało zorganizowane w malowniczo położonej wsi Nawra. Publiczność w wykonaniu młodych artystów usłyszała pieśni dożynkowe i takie utwory jak: "Krakoziaczek", "Lipka", "W moim ogródeczku", "Uciekła mi przepióreczka" i autorską "Laseczniankę", którą napisała kierownik zespołu Grażyna Piękos. Morawa tradycyjnie wykonała utwory w różnych językach: po czesku, ukraińsku, niemiecku, a także piosenki z Moraw. Występy spotkały się z przychylnym przyjęciem publiczności. na uwagę zasługuj fakt, że nasze zespoły stanowiły większość wykonawców tych dożynek. Gospodarzy zaprezentował tylicki zespół "Sami swoi".
Czytaj całość…
 
Narodowe czytanie w gminie Iława
11.09.2018.

8 września 2018r., podobnie jak w całym kraju, również i w pięciu miejscowościach Gminy Iława, czyli tam, gdzie funkcjonują Gminne Biblioteki Publiczne (w Lasecznie, Ząbrowie, Rudzienicach, Ławicach, Siemianach), odbyła się siódma edycja „Narodowego Czytania” - ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych dzieł literackich.
Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej, dodatkowo zyskując w tym roku wyjątkowo patriotyczny charakter, z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Akcje „Narodowego Czytania” odbywające się na ząbrowskim skwerze, w sali szkoły podstawowej w Rudzienicach, w sali wiejskiej w Ławicach, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie oraz przy budynku GBP im. Edwarda Stachury w Siemianach, skupiły społeczności przy wspólnym odczytaniu fragmentów „Przedwiośnia”. W organizację wydarzenia włączyły się również szkoły podstawowe w Ząbrowie i w Rudzienicach. Dyrektor SP Rudzienice, Pani Urszula Solis, zaprosiła nawet Stefana Żeromskiego, w którego rolę wcielił się Pan Andrzej Chołaszczyński. Gośćmi „Narodowego czytania” byli przedstawiciele władz, księża, członkowie stowarzyszeń i KGW, sołtysi, działacze lokalni w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy- Pana Romana Piotrkowskiego, Członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa – Pani Danuty Śliżewskiej, Przewodniczącej KGW Ząbrowo- Pani Anny Malinowskiej, Członka Rady Sołeckiej- Pana Rafała Maślanego, byłej Dyrektor szkoły podstawowej w Rudzienicach- Pani Marii Sak, Kierownika Referatu Edukacji Urzędu Gminy w Iławie- Pana Henryka Szabelskiego wraz z małżonką, Radnej Gminy Iława- Pani Zofii Foty, działacza - Pana Henryka Plisa, Przewodniczącej Rady Rodziców SP Rudzienice- Pani Katarzyny Marchlewskiej, właściciela ośrodka wypoczynkowego „Szyszka”- Pana Mariana Kamińskiego, radnej Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego- Pani Bernadety Hordejuk, wiceburmistrz Iławy- Pani Marioli Zdrojewskiej, Sołtys Siemian – Pani Kariny Cyganowskiej, Pastora Krzysztofa Kopacza, Kierownika Parku Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich- Pani Aliny Rodziewicz, właścicielki "Rybaczówki” – Pani Beaty Nickiel, Księdza Jarosława Grudziąża, Sołtys - Pani Emilii Skolmowskiej, Dyrektor szkoły podstawowej w Lasecznie- Pani Danuty Gubały, Sołtysa Ławic- Pana Jerzego Olka. Na spotkaniach Dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos, odczytała list Prezydenta Andrzeja Dudy zachęcający Polaków do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Organizatorzy w każdej z miejscowości zadbali o dekoracje z akcentem narodowym i oprawę muzyczną, na którą złożyły się utwory czołowego kompozytora polskiego, Fryderyka Chopina, w wykonaniu Oktawii Laskowskiej.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na kolejne „Narodowe Czytanie” na terenie Gminy Iława oraz zachęcamy do korzystania z usług Gminnych Bibliotek Publicznych, by promować czytelnictwo każdego dnia.

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie dziękuje WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję „Narodowego Czytania”, a w szczególności Dyrekcji i Nauczycielom SP w Rudzienicach i Ząbrowie.

Czytaj całość…
 
Konkurs plastyczny pn. Piękna i Niepodległa
06.09.2018.
Gminny Ośrodek Kultury
w Lasecznie zaprasza przedszkolaków i uczniów ze szkół, oraz Placówek Wsparcia Dziennego, a także osoby dorosłe z terenu powiatu iławskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn.,,Piękna i Niepodległa”, związanym z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości . Szczegóły i regulamin konkursu znajdziecie Państwo klikając link: Regulamin
 
Dożynki Gminne w Dziarnach
06.09.2018.
2 września 2018 r. , w Dziarnach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminne. Pogoda dopisała organizatorom i na boisku sołeckim pojawiło się wielu mieszkańców Dziarn, rolników oraz licznie przybyłych gości. Na uroczystości pojawili się m.in.: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego Michał Młotek. Na dożynkach pojawili się również przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi Gminy Iława, księża, lokalni działacze. Starostami dożynek byli Krystyna Jesionek i Henryk Stawicki.

Dożynki rozpoczęły się od polowej mszy świętej, po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił "Chór Męski- schola animująca śpiew liturgiczny", działający przy kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Licznie przybyłych na Święto Plonów gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Sołtys sołectwa Dziarny Jan Zieliński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Głos zabrali również zaproszeni goście: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Burmistrz miasta Iławy Adam Żyliński, Sekretarz miasta Olsztyn Stanisław Gorczyca. List od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odczytał Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Jarosław Sarnowski. Krótkie przemówienie wygłosił również przebywający z wizytą w naszej gminie Mer Gminy Pagegiai z Litwy Virginijus Komskis. Następnie przyszedł czas na wręczanie odznaczeń i statuetek wyróżniajacym się rolnikom. Specjalne statuetki za bardzo dobrą współpracę z Gminą Iława otrzymali: Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk oraz Piotr Jaskulski były Prezes Spółdzielni Rolniczo-Usługowo-Handlowej w Rudzienicach.

Podczas Dożynek odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Dziarny”. Do konkursu „wieńcowego” zgłosiło się 19 sołectw i OSP w Gromotach.


Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie w Dziarnach zaprezentowali się kolejno: zespoły działające przy GOK Laseczno -  Dzieci Ziemi Iławskiej, Gosposie, Morawa, dalej aktor Teatru Muzycznego w Gdyni i wykładowca stepu na Akademii Muzycznej w Gdańsku Karol Drzewoszewski, zespół Kaczki z Nowej Paczki z Olsztyna oraz gwiazda wieczoru, bydgoski zespół Żuki.

W trakcie Dożynek nastąpiło również uroczyste wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców I Fiesty Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława.
Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach dożynek. Był zamek dmuchany, przejażdżki na kucyku, trampoliny i wiele innych atrakcji. Specjalnie dla dzieci odbył się także konkurs ekologiczny, podczas którego sprawdzana była wiedza najmłodszych o ekologii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością tematu za co otrzymali drobne upominki.
Atrakcją tegorocznych dożynek był pokaz lotów balonów, uczestniczących w I Fieście Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława.
Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.
W czasie zabawy przygrywał zespół EFEKT z Susza.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.
Organizatorami Dożynek Gminnych byli: Gmina Iława, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Dziarny oraz GOK Laseczno, który zapewnił scenę i jej wystrój oraz nagłośnienie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 66 z 694
 
 
VIII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej oraz konkurs plastyczny: karty zgłoszenia oraz regulaminy. Kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.