Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1006
Linki: 2
gości: 7827492
Advertisement

Dzień Edukacji Narodowej w GOK Laseczno
16.10.2019.
W dniu 14.10.2019, w sali widowiskowej GOK Laseczno miała miejsce uroczysta gala związana z Dniem Edukacji Narodowej.
Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski wręczyli nagrody i wyróżnienia szczególnie zasłużonym nauczycielom i pracownikom administracji szkół.
Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która zorganizowała też część artystyczną i przygotowała chór "Poranek" oraz solistów z folklorystycznego zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej".  W części artystycznej wystąpili uczniowie ze szkoły w Rudzienicach, przygotowane przez Stanisława Kowalkow0skiego, oraz z SP w Lasecznie i Wikielcu.
Czytaj całość…
 
Dwudniowa wycieczka do Warszawy
30.09.2019.

W dniach 28-29 września 2019 r. odbyła sie dwudniowa wycieczka do Warszawy, w ramach projektu pn. "Niepodległość- w sercu i w pamięci każdy Polak święci", dofinansowana ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".
Uczestnikami byli mieszkańcy powiatu iławskiego, gminy wiejskiej Iława i miasta Iława.
Zwiedzili oni Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówkę Warszawską, Krakowskie Przedmieście i Cmentarz Wojskowy na Powązkach.
Atrakcją kulturalną był spektakl w teatrze "Kwadrat" pt. "Wrócę przed północą". Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu i spacerom do atrakcyjnych miejsc Warszawy. Biorąc pod uwagę powyższe, wycieczkę można uznać za udaną.

Czytaj całość…
 
Warsztaty historyczne w Ząbrowie
30.09.2019.
W dniu 27 września 2019 r., w Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno, Szkołą Podstawową w Lasecznie, Szkołą Podstawową w Gałdowie i Ząbrowie zrealizował w ząbrowskiej sali wiejskiej  "Warsztaty historyczne" z udziałem uczestników II wojny światowej i wydarzeń w powojennej Polsce, którzy byli wtedy dziećmi. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu pn. "Niepodległość- w sercu i w pamięci każdy Polak święci", a dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".
Spotkanie koordynowała i prowadziła dyrektor GOK, Grażyna Piękos. Na warsztaty licznie przybyła młodzież i wychowawcy z w/w szkół.
Swoimi wspomnieniami podzielili się: państwo Irena i Henryk Śliwińscy, pan Adam Barański i pani Zofia Irena Orzechowska. W imieniu mamy głos zabrał też pan Jan Olejnik. Wypowiedzi zaproszonych gości przywróciły bolesne wspomnienia i były bardzo emocjonalne. Dla wszystkich mówców wojna była największym złem, niszczącym człowieka fizycznie. W czasie wydarzenia było też miejsce na patriotyczne piosenki w wykonaniu ząbrowskiego chóru "Poranek", a także filmy przedstawiające formowanie się armii polskiej pod dowództwem gen. Władysława Andersa, oraz walki o zdobycie Monte Casino.

Organizatorzy uhonorowali gości specjalnym podziękowaniem w formie pisemnej, były kwiaty i słodki poczęstunek.
Młodzież z zaproszonych szkół wykazała się dużą dojrzałością i skupieniem na wojennych relacjach, co stanowiło nie tylko cenną lekcję historii, ale także dało uczniom możliwość refleksji nad współczesnym życiem.
Czytaj całość…
 
Projekt- Niepodległość- w sercu i pamięci każdy Polak święci
30.09.2019.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i Szkołą Podstawową w Lasecznie  realizuje działania w ramach projektu pn.

"NIEPODLEGŁOŚĆ – w sercu i w pamięci każdy Polak święci":

•    warsztaty historyczne z udziałem kombatantów - uczestników II wojny światowej, historyków i bezpośrednich uczestników wydarzeń w powojennej Polsce.
•    dwudniowa wycieczka do Warszawy.
Zwiedziliśmy: Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, obejrzeliśmy spektakl teatralny pn. „Wrócę przed północą” w Teatrze Kwadrat.  
Z udziałem przewodnika zwiedziliśmy m.in. Starówkę Warszawską, Krakowskie Przedmieście, Cmentarz na Powązkach.
•    jednodniowa wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku dla młodzieży.
•    konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży, dorosłych pn. "Niepodległa"- regulamin na stronie www.goklaseczno.pl;
•    warsztaty plastyczne na których stworzymy projekt muralu o tematyce niepodległościowej.
•    wystawa fotograficzna - historyczne zdjęcia z okresu I i II wojny światowej
i czasów powojennych. Wystawa składać będzie się z zachowanych zdjęć, listów, wierszy.
•    konkurs Pieśni i Piosenki Polskiej pn. "Pamięć i tradycja w pieśni polskiej"- Pieśni patriotyczne i żołnierskie, związane z celebrowaniem odzyskania niepodległości przez Polskę.


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”
 
II Fiesta Balonowa w Nowej Wsi
10.09.2019.
W miniony weekend w gminie Iława odbyła się II Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Iława oraz Aeroklub Warszawski. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział aż 12 załóg.

Fiesta rozpoczęła się w piątek przelotem nad Iławą, podczas którego odbyła się konkurencja rzutów na krzyż. Punktem kulminacyjnym imprezy był sobotni piknik balonowy w Nowej Wsi. Na boisko sołeckie licznie przybyli mieszkańcy Iławy i okolic. Podczas pikniku przygotowano wiele atrakcji. Odbył się koncert działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie  zespołu Grasz Band, a także zabawy i gry animacyjne prowadzone przez dyrektor GOK Grażynę Piękos w asyście instruktorów ośrodka kultury.

Podczas pikniku poznaliśmy  zwycięzców tegorocznej Fiesty. Zostali nimi: Krzysztof Kosobudzki (I miejsce), Wojciech Polewicz (II miejsce) oraz Vincent Lamort de Gail (III miejsce). Okolicznościowe puchary oraz nagrody wręczył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Finałem pikniku był wieczorny pokaz ognia z palników balonów, połączony z muzyką.

Imprezę sponsorowali: Firma Ivendo Solar (sponsor strategiczny), Urząd Miasta Iława, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, firma Autoczęści Woźnicki, firma Konstal, Autotrans i Hotel-Karczma „Łabędź”, Ośrodek Kaletka oraz Firma „Mistra”.

Tekst za: Robert Jankowski, UG Iława
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 700
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.