Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 995
Linki: 2
gości: 7486570
Advertisement

Koncert zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej
27.09.2018.
W dniu 27 września br., zespół folklorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej" wystąpił w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Iławie. Podczas koncertu zespół wykonał m. in.utwory: "Krakoziaczek', "Lasecznianka", "W moim ogródeczku", "Loz roz Maciek", "Lipka". Występ bardzo spodobał się przedszkolakom i ich wychowawcom. Młodzi artyści oprócz śpiewu popisali się tańcem w kolorowych strojach warmińsko-mazurskich .
Czytaj całość…
 
Dzień Seniora w Szymbarku
24.09.2018.
W dniu 22 września 2018r. w sali wiejskiej w Szymbarku odbyła się impreza skierowana do seniorów zorganizowana przez sołtys Bożenę Majewską wraz z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich w Szymbarku, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. O oprawę artystyczną zadbał GOK Laseczno, nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców przy dźwiękach przebojów z lat swojej młodości seniorzy bawili się znakomicie. Impreza przebiegła w miłej, serdecznej i ciepłej atmosferze. Na spotkanie przybył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który tradycyjnie przekazał seniorom najserdeczniejsze życzenia a najstarszym mieszkańcom Szymbarka, panom; Stanisławowi Maciejewskiemu i Kazimierzowi Pietruszewskiemu wręczył pamiątkowy upominek, życzenia seniorom złożył również Krzysztof Zieliński, radny Gminy Iława.
Czytaj całość…
 
Regulamin- VII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej 2018
17.09.2018.
Link do regulaminu i karta zgłoszenia uczestnika w formacie pdf - kliknij by pobrać
 
Koncert Dzieci Ziemi Iławskiej i Morawy
11.09.2018.
W dniu 9 września br. nasze dwa zespoły: Dzieci Ziemi Iławskiej i Morawa wystąpiły w koncercie na Gminnych Dożynkach gminy Nowe Miasto Lubawskie. Święto zostało zorganizowane w malowniczo położonej wsi Nawra. Publiczność w wykonaniu młodych artystów usłyszała pieśni dożynkowe i takie utwory jak: "Krakoziaczek", "Lipka", "W moim ogródeczku", "Uciekła mi przepióreczka" i autorską "Laseczniankę", którą napisała kierownik zespołu Grażyna Piękos. Morawa tradycyjnie wykonała utwory w różnych językach: po czesku, ukraińsku, niemiecku, a także piosenki z Moraw. Występy spotkały się z przychylnym przyjęciem publiczności. na uwagę zasługuj fakt, że nasze zespoły stanowiły większość wykonawców tych dożynek. Gospodarzy zaprezentował tylicki zespół "Sami swoi".
Czytaj całość…
 
Narodowe czytanie w gminie Iława
11.09.2018.

8 września 2018r., podobnie jak w całym kraju, również i w pięciu miejscowościach Gminy Iława, czyli tam, gdzie funkcjonują Gminne Biblioteki Publiczne (w Lasecznie, Ząbrowie, Rudzienicach, Ławicach, Siemianach), odbyła się siódma edycja „Narodowego Czytania” - ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych dzieł literackich.
Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej, dodatkowo zyskując w tym roku wyjątkowo patriotyczny charakter, z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Akcje „Narodowego Czytania” odbywające się na ząbrowskim skwerze, w sali szkoły podstawowej w Rudzienicach, w sali wiejskiej w Ławicach, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie oraz przy budynku GBP im. Edwarda Stachury w Siemianach, skupiły społeczności przy wspólnym odczytaniu fragmentów „Przedwiośnia”. W organizację wydarzenia włączyły się również szkoły podstawowe w Ząbrowie i w Rudzienicach. Dyrektor SP Rudzienice, Pani Urszula Solis, zaprosiła nawet Stefana Żeromskiego, w którego rolę wcielił się Pan Andrzej Chołaszczyński. Gośćmi „Narodowego czytania” byli przedstawiciele władz, księża, członkowie stowarzyszeń i KGW, sołtysi, działacze lokalni w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy- Pana Romana Piotrkowskiego, Członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa – Pani Danuty Śliżewskiej, Przewodniczącej KGW Ząbrowo- Pani Anny Malinowskiej, Członka Rady Sołeckiej- Pana Rafała Maślanego, byłej Dyrektor szkoły podstawowej w Rudzienicach- Pani Marii Sak, Kierownika Referatu Edukacji Urzędu Gminy w Iławie- Pana Henryka Szabelskiego wraz z małżonką, Radnej Gminy Iława- Pani Zofii Foty, działacza - Pana Henryka Plisa, Przewodniczącej Rady Rodziców SP Rudzienice- Pani Katarzyny Marchlewskiej, właściciela ośrodka wypoczynkowego „Szyszka”- Pana Mariana Kamińskiego, radnej Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego- Pani Bernadety Hordejuk, wiceburmistrz Iławy- Pani Marioli Zdrojewskiej, Sołtys Siemian – Pani Kariny Cyganowskiej, Pastora Krzysztofa Kopacza, Kierownika Parku Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich- Pani Aliny Rodziewicz, właścicielki "Rybaczówki” – Pani Beaty Nickiel, Księdza Jarosława Grudziąża, Sołtys - Pani Emilii Skolmowskiej, Dyrektor szkoły podstawowej w Lasecznie- Pani Danuty Gubały, Sołtysa Ławic- Pana Jerzego Olka. Na spotkaniach Dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos, odczytała list Prezydenta Andrzeja Dudy zachęcający Polaków do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Organizatorzy w każdej z miejscowości zadbali o dekoracje z akcentem narodowym i oprawę muzyczną, na którą złożyły się utwory czołowego kompozytora polskiego, Fryderyka Chopina, w wykonaniu Oktawii Laskowskiej.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na kolejne „Narodowe Czytanie” na terenie Gminy Iława oraz zachęcamy do korzystania z usług Gminnych Bibliotek Publicznych, by promować czytelnictwo każdego dnia.

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie dziękuje WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję „Narodowego Czytania”, a w szczególności Dyrekcji i Nauczycielom SP w Rudzienicach i Ząbrowie.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 60 z 690
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.