Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1145
Linki: 2
gości: 18708934
Advertisement

Młodzież szkolna na wystawie malarskiej w GOK Laseczno
22.10.2020.
W dniach 6 i 8 października, młodzież ze szkoły podstawowej w Lasecznie, wraz zez swoimi nauczycielami Jolantą Pszenną i Sławomirem Zbysińskim odwiedziła powernisażową wystawę malarską trojga iławskich artystów: Krystyny Pytlewskiej – Pająk, Bernadety Trojan „La Berni” i Andrzeja Mazurkiewicza. O malarstwie gościom opowiadała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która nakreśliła odwiedzającym sylwetki malarzy i ich drogę do sztuki. Jak okazało się z życiorysu obu autorów prac, na pasję nigdy nie jest za późno – wystarczy chęć, odrobina wolnego czasu i osoba, która pokieruje i nauczy podstaw malarstwa. Obie panie rozpoczęły swoją artystyczną przygodę pod kierunkiem Andrzeja Mazurkiewicza.
W trakcie zwiedzania wystawy zrodził się pomysł zorganizowania warsztatów pod kierunkiem  autorów prac malarskich. Różnorodność i tematyka obrazów zachwyciła zwiedzających do tego stopnia, że młodzież wyraziła chęć wzięcia udziału w warsztatach. Gminny Ośrodek Kultury zorganizuje takie warsztaty z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych, kiedy tylko sytuacja w kraju poprawi się i nasz powiat wyjdzie z tzw. „czerwonej strefy”.
Do dnia 23-go października wystawa jest czynna w godz. 8:00-16:00. Można ją zwiedzać z zachowaniem wszelkich wymogów pandemicznych, jakie obecnie obowiązują. Zapraszamy.
Czytaj całość…
 
Sukces naszego cyklu - Pasja nie zna wieku- na kongresie Perły Samorządu 2020 w Gdyni
19.10.2020.
Podczas kongresu Perły Samorządu 2020 zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się w dniach 12-13 października 2020 r. w Gdyni gmina Iława odniosła spektakularny sukces, zdobywając kilka pierwszych miejsc, a w konkursie Medialna Perła Samorządu, w kategorii Kampania Komunikacyjna, projekt pn. „Pasja nie zna wieku” otrzymał wyróżnienie. Jego celem było przedstawienie wybitnych postaci mieszkających w naszej gminie.

Projekt zrealizował Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wg pomysłu i opracowania  Grażyny Piękos- dyrektor GOK Laseczno. W ramach projektu powstała seria filmów, które zostały opublikowane na stronach internetowych GOK-u, Urzędu Gminy oraz w social mediach. Gminy Ośrodek Kultury planuje kontynuację cyklu „Pasja nie zna wieku”. Kolejne filmy przedstawiające sylwetki wyróżniających się osób w kulturze zostaną nakręcone jeszcze w tym roku. Zapraszamy na nasze strony www.goklaseczno.pl i nasz Facebook’owy profil : www.facebook.com/goklaseczno .

Do tej chwili przedstawiliśmy Państwu sylwetki:

Henryka Plisa

Niny Drej
Maryli Plawgo
Mirosława Mastalerza
Izy Soszki

Joanny Kowalskiej

 
Prelekcja historyczna w Ząbrowie
16.10.2020.
W dniu 16 października 2020 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie gościł w SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, gdzie zrealizował „Prelekcję historyczną” dotyczącą Bitwy Warszawskiej , prowadzoną przez Mirosława Sochackiego, połączoną z prezentacją mundurów z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., które zaprezentowali pracownicy GOK Laseczno i pokazem multimedialnym prezentującym kluczowe wydarzenia z tamtego okresu dziejów Polski, przygotowanym przez pracowników GOK-u.
Na początku, prowadząca imprezę  Grażyna Piękos nawiązała do sytuacji historycznej Polski w okresie walki o niepodległość a następnie   przedstawiła prelegenta.

Wydarzenie odbyło się przy udziale młodzieży szkolnej i nauczycieli w sali gimnastycznej SP Ząbrowo- z zachowaniem wszelkich zaleceń i obostrzeń pandemicznych.

 Imprezie towarzyszył występ wokalno-instrumentalny zespołu w składzie : Grażyna Piękos (wokal) , Oktawia Laskowska (wokal, skrzypce) i Jerzy E. Piotrowski (instrumenty klawiszowe). W jego wykonaniu publiczność usłyszała pieśni patriotyczne, opatrzone komentarzem prowadzącej imprezę, nawiązującym do Bitwy Warszawskiej i dążenia Polaków do niepodległości.

Prelekcja była drugim z wydarzeń projektu „Wolność kocham i rozumiem- 100-lecie Cudu nad Wisłą”, realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”, w którym nasz ośrodek wziął udział drugi raz.

Prelegent, Mirosław Sochacki to pasjonat, dziennikarz Radia Olsztyn, zajmujący się tematyką historyczną, kolekcjoner mundurów różnych armii I połowy XX wieku, uczestniczący jako statysta i rekonstruktor filmów o tematyce historycznej. Laureat III nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2015.

Impreza była atrakcyjna dla odbiorców. Mimo niedogodności związanych z pandemią, spotkała się z ciepłym przyjęciem.
 
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie pragnie podziękować za współpracę SP Ząbrowo z panią dyrektor Joanna Marciniak na czele.

„Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”
Projekt: „Wolność, kocham i rozumiem – 100 – lecie Cudu nad Wisłą”
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Warszawy
28.09.2020.

W terminie 26.09.20-27.10.20, w ramach projektu pn. „Wolność kocham i rozumiem – 100-lecie Cudu nad Wisła”, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował dwudniową wycieczkę do Warszawy. Zgodnie z celem i programem wycieczki mieszkańcy gminy Iława i okolic pod opieką Grażyny Piękos i Wiesławy Romanowskiej zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Narodowe, Twierdzę Modlin, Wojskowy Cmentarz Powązkowski. W sobotni wieczór uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia w Teatrze Komedii spektaklu teatralnego pt. „Atrakcyjna wdowa”.

 Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali w/w obiekty zgłębiając wiedzę historyczną okresu Bitwy Warszawskiej, I, II wojny światowej i lat powojennych. Pomimo kapryśnej pogody wycieczkowicze byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, o czym świadczą gromkie brawa dla organizatorów w drodze powrotnej do Iławy.

 

Wyjazd dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej#wiktoria1920”

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 831
 
 
Regulamin- wielkanocnego konkursu plastycznego pn. Wielkanocne Inspiracje- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2021 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.