Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 978
Linki: 2
gości: 6659425
Advertisement

Dzieci Ziemi Iławskiej na Kurlantce 2019 w Stawigudzie
20.05.2019.

19 maja 2019 r. dziecięcy zespoł ludowy "Dzieci Ziemi Iławskiej", działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie,  wziął udział w "XVII Warmińskim Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych" pn. "Kurlantka". W skład zespołu wchodzą dzieci i mlodzież z terenu Gminy Iława ( w wieku od 5-15 lat).
Zespoł zaprezentpował pięć pieśni ludowych z różnych regionów Polski, a także kurlantkę pt. "Lasecznianka" autorstwa Grażyny Piękos, założycielki zespołu, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Oprócz śpiewu zespół zaprezentował układy taneczne towarzyszące pieśniom.Występ zespołu spotkał się z dużym uznaniem publiczności i zwrócił uwagę dziennikarki "Radia Olsztyn", która przeprowadziła wywiad z członkami zespołu i zapowiedziała jego publikację na antenie rozgłośni.
Organizatorzy wykonali fotografię zespołu, która będzie fotograficzną wizytówką   "Dziecięcej Kurlantki" w roku 2020.
Najbliższy występ zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej" odbędzie się 9 czerwca 2019 r., podczas Jarmarku Rudzienickiego, na który serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość…
 
Gminne Dni Rodziny w Gałdowie
12.05.2019.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gminnych obchodów Dni Rodziny. Mimo niesprzyjającej aury działy się wspaniałe rzeczy- konkursy, Turniej Sołectw i koncerty.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji- poniżej.
Czytaj całość…
 
Jubileusz XXXV-lecia zespołu Gosposie za nami
06.05.2019.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy.
Czytaj całość…
 
Chłopcy i dziewczęta czczą majowe święta w Gałdowie
06.05.2019.
We wtorek 30.04.2019 w przeddzień majowych świąt - Święta Pracy, Święta Flagi, Konstytucji 3 Maja Gminny Ośrodek Kultury wraz ze Szkołą Podstawową w Gałdowie im. mjr Henryka Dobrzańskiego “Hubala” przygotował uroczystość pn. ,,Chłopcy i dziewczęta czczą majowe święta" skierowaną do dzieci i młodzieży, mieszkańców Gałdowa i okolic. Gości przywitały: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grażyna Piękos i dyrektor szkoły podstawowej w Gałdowie Anna Lewandowska. Głos zabrali również przybyli goście: w-ce wójt gminy Iława Andrzej Brach, radny Gminy Iława Aleksander Konecki, sołtys Gałdowa  Jan Olejnik.
Odbyły się również prelekcje wspomagane prezentacją multimedialną na temat symboli Państwa Polskiego. Przedstawili je pracownicy GOK-u: o historii polskiego godła opowiadała Oktawia Laskowska, która w słowach skierowanych do dzieci i młodzieży zwróciła uwagę na ogromne znaczenie omawianego symbolu. Na temat flagi państwowej prelekcje prowadził Jerzy E. Piotrowski, a o wartości i historii Polskich pieśni hymnicznych prezentację poprowadziła dyrektor GOK Laseczno pani Grażyna Piękos. W trakcie prezentacji uczestnicy mieli okazję usłyszeć fragmenty pierwszych hymnów takich jak ,,Gaude Mater Polonia", ,,Bogurodzica", ale również odśpiewać fragment pieśni hymnicznej ,, Witaj majowa jutrzenko" i ,,Boże cos Polskę" Prezentacje miały na celu przybliżenie uczestnikom symboli Państwowych, jakimi są godło, flaga i hymn państwowy.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gałdowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przy akompaniamencie pana Sławomira Zbysińskiego o patronie szkoły mjr Henryku Dobrzańskim “Hubalu” pn. ,,Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać". Odbył się również konkurs poezji patriotycznej i prezentacja napisanych przez młodzież wierszy o tej tematyce. Uczestnicy przy wsparciu swoich nauczycieli drużynowo wzięli udział w malowaniu pejzażu, a w trakcie tego konkursu odbył się mini koncert zaprezentowany przez pracowników GOK Laseczno. Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka dla dzieci i młodzieży. O stronę techniczną [nagłośnienie, prezentacja multimedialna] zadbali instruktorzy GOK Laseczno. Organizatorzy dziękują dyrektor Annie Lewandowskiej za miłą atmosferę i dobre przyjęcie.
 
Spotkanie z ichtiologiem w Woli Kamieńskiej
12.04.2019.
W dniu 11 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Woli Kamieńskiej odbyło się spotkanie seniorów z ichtiologiem panem Damianem Semkiw pracownikiem Gospodarstwa Rybackiego w Iławie.
Gość przedstawił seniorom prezentację dotyczącą jego pracy, która dotyczyła hodowli ryb w stawach zakładu rybackiego.
Szczegółowo wyjaśnił z jakimi trudnościami wynikającymi z natury musi zmagać się w trakcie hodowli odpowiednich gatunków ryb.
Prelekcja została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie przy współpracy Sołectwo Wola Kamieńska
i odbyła się w miłej atmosferze.
Na spotkaniu obecna była pani Beata Grzechnik sołtys Woli Kamieńskiej.
Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 674
 
 
Regulamin konkursu "Stachuriada 2019"
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.