Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1310
Linki: 2
gości: 78146873
Strona główna
Advertisement

"Noc Duchów" w GBP w Siemianach
Już trzeci rok z rzędu jeden z listopadowych wieczorów w siemiańskiej Bibliotece jest zarezerwowany na ,,Noc Duchów". W tą magiczną "noc" w atmosferze pająków, straszydeł i czarownic dzieci tropiły Ducha Biblioteki. Przednia zabawa trwała kilka dobrych godzin. Nie mogło zabraknąć lotów na miotle, zjadania jabłek na sznurku, zabawy w mumię i wiele innych. Dzieci czytały opowieści o duchach i potworach. Po wspólnych harcach i prześmiesznych zabawach dzieci obejrzały film nawiązujący tematyką do "Nocy Duchów". Imprezie towarzyszyły straszne przysmaki, które kształtem przypominały myszki, pająki i potworki. Był to wieczór zabawy, pełen magii  i humoru.
Czytaj całość…
 
Uroczystości jubileuszowe za nami

Jubileusz XXXV-lecia Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie za nami. Impreza przebiegła w miłej atmosferze w otoczeniu wystawy obrazów pn. „Iława odbita w wodzie”, którą zawdzięczamy pani Dorocie Jurczak z Iławy.
Na początku głos zabrała dyrektor GOK Grażyna Piękos. Szef gminnej kultury w ciepłych słowach powitała przybyłych gości i rozpoczęła przemówienie, którego główny motyw, to wyrażone podziękowania licznym instytucjom, osobom prywatnym, firmom, stowarzyszeniom, szkołom, zespołom muzycznym i innym podmiotom za dotychczasową współpracę i wspieranie Ośrodka w jego działaniach na rzecz kultury.
Szczególne słowa uznania skierowane zostały na ręce wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego i Urzędu Gminy, a także Rady Gminy kierowanej przez Romana Piotrkowskiego, sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich, gminnych oddziałów OSP, czyli strażaków, bez których zaangażowania działalność GOK byłaby utrudniona. Pani dyrektor zaprosiła przed scenę pracowników GOK i każdemu osobiście podziękowała oraz złożyła życzenia dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym, co zostało udokumentowane na okolicznościowych dyplomach. Kolejnym wydarzeniem okazał się kilkunastominutowy film prezentujący część historii i teraźniejszość Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.
W dalszej części głos zabrali goście uroczystości. Wyrazili oni uznanie dla pracy i roli kulturotwórczej GOK oraz wręczyli na ręce pani dyrektor okolicznościowe pamiątki. Wśród mówców znaleźli się: wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, Starosta Iławski Maciej Rygielski, burmistrz m. Iławy Włodzimierz Ptasznik, Sekretarz UG Iława Bogusław Wylot, radna Sejmiku Woj. Warmińsko- Mazurskiego Bernadeta Hordejuk i inni znamienici przedstawiciele życia społecznego naszej gminy i powiatu iławskiego.
Po części oficjalnej rozpoczął się koncert. Jako pierwszy wystąpił zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”, po nich „Fantazja”. W tym momencie, po występie zespołu koncert został przerwany, bo nadszedł czas wzniesienia toastu i podzielenia jubileuszowego tortu, w czym w sposób mistrzowski pomogły panie z KGW Ząbrowo, KGW Szałkowo, KGW Kałduny, KGW Nowa Wieś , KGW Tynwałd, którym należy się wdzięczność organizatorów. Panie z w/w kół przygotowały też poczęstunek, ale ten nastąpił dopiero po koncercie.

Po tak miłym przerywniku na scenie zainstalował się zespół „Gosposie”, kierowany przez byłego dyrektora GOK Stefana Gurzyńskiego. Należy tutaj dodać, że obecna dyrektor GOK oddała ukłon swoim poprzednikom, doceniając ich wkład pracy w rozwój Ośrodka.
Występ „Gospoś” przebiegł tradycyjnie na stałym wysokim poziomie wykonawczym i spotkał się z ciepłym przyjęciem. Po „Gosposiach” scenę „opanował” zespół o preweniencji rockowo-popowo-poetyckiej, czyli „Remedium”.
Na koniec organizatorzy przygotowali atrakcję w postaci występu znanego olsztyńskiego zespołu „Czerwony Tulipan”. Formacja ta od wielu lat współpracuje z GOK, będąc corocznie gościem festiwalu w Siemianach i zawsze prezentując wysoki poziom wykonawczy. Tak też było i tym razem. Publiczność otrzymała dużą porcję „strawy duchowej” z pięknym solówkami gitarzysty zespołu i wokalnymi popisami najwyższych lotów obu wokalistek.
Koncert „Czerwonego Tulipana” zakończył muzyczną część imprezy. Gospodarz, Grażyna Piękos zaprosiła gości i pracowników na specjalnie przygotowaną zabawę taneczną i doskonałe jedzenie.

Fotoreportaż z uroczystości ukaże się po kliknięciu "Czytaj całość".

Czytaj całość…
 
Po koncercie niepodległościowym - reminiscencje

  W tym roku 10 listopada przywitał nas słoneczną złotą jesienią. W rudzienickiej sali widowiskowej o godz. 1500 zebrało się tradycyjnie sporo gości i uczestników koncertu pn. "Ojczyzna była, jest i będzie". Imprezę rozpoczęła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która w ciepłych słowach przywitała wszystkich obecnych, w tym gości szczególnych: wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Romana Piotrkowskiego i dyrektora ZOSS Henryka Szabelskiego.

Jako pierwszy zaprezentował się zespół folklorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej", laureat nagrody Grand Prix tegorocznego "Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej". Kolejno na scenie pojawiali się laureaci w/w festiwalu, zespoły działające przy GOK, a także na terenie gminy.Pośród wykonawców można było usłyszeć: "Biedronki" z SSP Franciszkowo- prowadzone przez p. Helenę Kuleszę, "Fantazję" z GOK-u- kierownik Grażyna Piękos, Edytę Krawczyk - nauczycielkę SSP nr 2 z Iławy, Magdalenę Kuczuk z SG we Franciszkowie , zespół "Canticorum" z LO Iława- pod kierownictwem Stanisława Kożuchowskiego (fortepian), Sylwię Jabłońską i Monikę Piotrkowską z SG Ząbrowo ( przygotowane przez Grażynę Piękos), tradycyjnie już zespół "Gosposie" z GOK-u pod kierownictwem Stefana Gurzyńskiego, bardzo interesującą inscenizację historyczną w wykonaniu uczniów SSP Rudzienice, a przygotowaną pod kierunkiem i z akompaniamentem gitarowym Stanisława Kowalkowskiego. Po nich zaprezentował się zespół "Śpiewać każdy może" z Franciszkowa, który z każdym koncertem dojrzewa muzycznie prezentując coraz to lepsze wykonania znanych piosenek polskich.


W trakcie imprezy wójt wręczył nagrody uczestnikom konkursu plastycznego( lista nagrodzonych jest tutaj ) , których prace można było podziwiać na wystawie w Rudzienicach. Na zakończenie wystąpił zespół "Remedium", tym razem w składzie "akustycznym": Grażyna Piękos -wokal, gitara, Radosław Safianowski- wokal, gitara, Tomasz Majewski- gitara basowa, Karol Dłuszczakowski- drums i Jerzy Piotrowski- fortepian.
W trakcie koncertu panowała miła świąteczna atmosfera- publiczność żywo reagowała na występy i razem z wykonawcami śpiewała znane pieśni patriotyczne.
Organizatorzy pragną podziękować Radzie Sołeckiej Rudzienic, a w szczególności sołtysowi Panu Zbigniewowi Osasiukowi  i Samorządowej Szkole Podstawowej w Rudzienicach za pomoc w realizacji koncertu.
Licznie przybyła publiczność gminy i powiatu iławskiego wraz z wykonawcami pięknie uczciła nasze narodowe święto.

Poniżej zamieściliśmy zdjęcia z koncertu. Zapraszamy do obejrzenia.

 

Czytaj całość…
 
I Rejonowy Festiwal Piosenki i Pieśni Polskiej zakończony

   

Wszystko, co dobre szybko mija- jak mawia przysłowie...
Piątkowe (08.11.2012) spotkanie dzieci, młodzieży i dorosłych osób na zorganizowanym w Lasecznie po raz pierwszy i z inicjatywy dyrektor GOK Grażyny Piękos na Rejonowym Festiwalu Piosenki i Pieśni  Polskiej można uznać za udane i dobrze rokujące na przyszłość. Do sali widowiskowej GOK przybyło 180 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z Ząbrowa, Franciszkowa, Gromot, Gałdowa, Laseczna, Rudzienic, a nawet z Samborowa. Jak mawiali uczestnicy, była duża potrzeba w regionie dla tego typu zdarzenia muzycznego. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który wraz z dyrektorem ZOSS Henrykiem Szabelskim i dyrektorami szkół gminnych zaszczycił imprezę swoją obecnością.

W jury festiwalu zasiedli znani i cenieni muzycy z Iławy: Honorata Cybula- przewodnicząca, Hipolit Szalkiewicz i Michał Wróblewski- członkowie. Wykonawcy pod kierunkiem swoich opiekunów przygotowali program interesujący i często na wysokim poziomie wokalnym. Nie zabrakło utworów znanych, jak i tych nieco zapomnianych. Szczególnie atrakcyjnie zaprezentował się zespół z ZSO im. S. Żeromskiego w Iławie pod kierownictwem Stanisława Kożuchowskiego i z udziałem Sławomira Zbysińskiego na akordeonie. Formacja z LO zagrała repertuar przedwojennej Warszawy w ciekawych aranżacjach i stylowym wykonaniu. Inną, bardzo pozytywną i budującą prezentacją muzyczną był występ Edyty Krawczyk, nauczycielki SP nr 2 w Iławie, która sama sobie akompaniowała na gitarze. Pani Edyta zdobyła zasłużenie nagrodę publiczności, która oceniła jej występ aplauzem. Jej występ może być dla młodych wokalistów przykładem i motywacją do rozwoju. W trakcje prac jury miało "trudny orzech do zgryzienia" gdyż wielu młodych artystów zachwyciło zarówno doborem repertuaru jak i wykonaniem. Jednakże najwięcej słów uznania padło pod adresem dziecięcego zespołu ludowego, który  zachwycił nie tylko śpiewem, tańcem, doborem repertuaru ,ale także pięknymi strojami. Po intensywnych obradach jury dokonało wyboru nagrodzonych osób i zespołów:

Grand Prix - zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" GOK Laseczno

I miejsce- Sylwia Jabłońska z SG w Ząbrowie
II miejsce- zespół "Canticorum" z ZSO im. S. Żeromskiego w Iławie
III miejsce - zespół "Biedronki" z SSP we Franciszkowie

Nagroda Starosty Iławskiego Macieja Rygielskiego - SSP Rudzienice
Nagroda dyrektora GOK Grażyny Piękos- Magdalena Kuczuk z SG we Franciszkowie

Nagroda Specjalna Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego- zespół "Fart" działający przy GOK w Samborowie

 Wśród uczestników można było usłyszeć głosy uznania dla pracy GOK: podkreślenie miłej atmosfery, dobrego nagłośnienia i zadbania o takie szczegóły jak poczęstunek dla uczestników imprezy. Podbudowani takim przebiegiem festiwalu, organizatorzy już dzisiaj, po małej korekcie organizacyjnej zasugerowanej przez jedną z uczestniczek (za co dziękujemy) zapraszają chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznej imprezie, a tymczasem oferują imprezy kalendarza imprez GOK dostępnego na stronie internetowej: www.goklaseczno.pl
 

   

 
Laureaci Konkursu Plastycznego wyłonieni!!
 Laureaci Konkursu Plastycznego „Ojczyzna – była, jest i będzie” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie z okazji Narodowego Święta Niepodległości:

Kategoria Przedszkole:
I. miejsce - Zuzanna Woś z grupy 5-latków Oddziału Przedszkolnego przy SSP w Rudzienicach
Op. Joanna Drozdowska
II. miejsce - Paulina Kosińska z grupy 3,4 latków z Oddziału Przedszkolnego Przy SSP w Ząbrowie
Op. Danuta Śliżewska
III. miejsce - Praca Zbiorowa grupy 6-latków z Oddziału Przedszkolnego przy SSP w Rudzienicach
Op. Jadwiga Hofman

Kategoria klas I-III SP
I. miejsce - Wiktoria Zięba kl. III SSP Wikielec
Op. Grażyna Szczepańska
II. miejsce - Maksymilian Pielacki kl. III SSP we Franciszkowie
Op. Helena Kulesza
III. miejsce - Nikola Szczepańska kl. III SSP w Ząbrowie
Op. Hanna Kowalska

Wyróżnienie Specjalne - Wiktoria Bielicka  kl.I SSP w Wikielcu
Op. Danuta Szulc
 
Kategoria klas IV-VI SP
I. miejsce - Monika Marchlewska kl. IV SSP w Rudzienicach
Op. Stanisław Kowalkowski
II. miejsce - Miłosz Jackowski kl. IV SSP Wikielec
Op. Bogumiła Kłodowska
III. miejsce - Agnieszka Kamińska kl. VI SSP Gałdowo
Op. Beata Przeworska

Kategoria Gimnazjum
I. miejsce - Krzysztof Suchecki kl. III SG Franciszkowo
Op. Aneta Dreszler
II. miejsce - Karolina Łaszkiewicz kl. II SG Ząbrowo
Op. Ksenia Jakubowska
III. miejsce - Agata Ziółkowska kl. III SG Franciszkowo
Op. Aneta Dreszer
                                                                             
                                

 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 799 - 804 z 988
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.