Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 860
Linki: 2
gości: 4659612
Strona główna
 
 

Oferta pracy-instruktor
12.09.2016.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zatrudni instruktora. Szczegóły w PUP Iława, link do oferty: praca-instruktor
 
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia muzyczne
07.09.2016.
Gminny Ośrodek Kultury ogłasza nabór dzieci, młodzieży i dorosłych na zajęcia: nauka gry na gitarze, instrumentach klawiszowych i wokalne. Początek we wrześniu. Kontakt: tel. 89 648 44 23. Zapraszamy !
Informujemy również, że zebranie ubiegłorocznych gitarzystów z Panem Wojciechem Olszewskim odbędzie się 15.09.2016 /czwartek/, godz.1600.
 
Dożynki Gminne w Kałdunach
06.09.2016.
Czytaj całość…W niedzielę 4-go września w miejscowości Kładuny odbyły się Dożynki Gminne.W przeddzień imprezy  3-go września pracownicy GOK Laseczno, przy udziale  mieszkańców Kałdun przygotowali scenę  oraz dekorację dożynkową wokół sceny (wiejska zagroda, bocianie gniazdo, żniwiarka witająca gości).
Dożynki rozpoczęły się Mszą Św., którą koncelebrowali  ks. Kanonik Jarosław Hossa i ks. Kanonik Adam Olszewski w asyście księży z terenu gminy Iława..
Tradycyjnie, już  po Mszy Św. Starostowie tegorocznych dożynek Alicja Kozicka i Wiesław Musiał w asyście zespołu folklorystycznego „Gosposie” i dziecięcego zespołu folklorystycznego „Dzieci Ziemi Iławskiej” przekazali chleb dożynkowy  wójtowi gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu. Następnie głos zabrali wójt gminy i zaproszeni goście, którzy w ciepłych słowach podkreślili wagę pracy rolnika, jednocześnie składając najlepsze życzenia tej grupie zawodowej.
W dalszej części imprezy nastąpiło wręczenie odznak za „Zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego” i „Zasłużony dla rolnictwa”, oraz statuetek „Za zasługi w rozwoju rolnictwa gminnego” i „Za trud wychowania kilkorga dzieci”, które wręczyli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marek Gustaw Brzezin i wójt Krzysztof Harmaciński.
Po ceremonii wręczenia odznaczeń nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych oraz na najładniejszą  posesję. W tym roku zwyciężył wieniec z Gałdowa, który będzie reprezentował gminę Iława na dożynkach wojewódzkich w Olsztynku.
W części artystycznej wystąpili kolejno: „Dzieci Ziemi Iławskiej”, działający przy GOK Laseczno zespół folklorystyczny, „Karkonosze” - zespół z partnerskiej gminy Mysłakowice i  „Grasz-Band”- zespół muzyczny działający przy GOK Laseczno, a kierowany przez Grażynę Piękos. Na zakończenie wystąpiła Joanna Gołombiewska z Olsztyna, która wykonała kilka coverów oraz piosenki autorskie.
Po części artystycznej przyszedł czas na zabawę taneczną, do której przygrywał zespół „Avanti”.
W czasie dożynek nie zabrakło różnorodnych stoisk: rękodzieła artystycznego, kiermaszy ciasta i wędlin, grochówki i innych smakołyków. Dzieci, młodzież i dorośli mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach, przejażdżkach konnych i konkursach. Na uwagę zasługuje konkurs ekologiczny, który przeprowadzili pracownicy GOK Laseczno.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie pragnie podziękować Radzie Sołeckiej Kałdun i mieszkańcom za pomoc w przygotowaniach  imprezy.
Imprezę prowadziła Grażyna Piękos.
Czytaj całość…
 
Wyjazd do Romy w Warszawie !
31.08.2016.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie organizuje wyjazd weekendowy do Warszawy
w dniach 24-25 września 2016.

W programie wycieczki jest rewelacyjny spektakl muzyczny w Teatrze Muzycznym ROMA - MAMMA MIA oraz zwiedzanie Warszawy: Stare Miasto, Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Żydów Polskich, multimedialny pokaz Fontann.

Koszt wyjazdu z noclegiem kolacją, śniadaniem i biletami wstępu
wynosi 320 złotych.

Wpłata na konto:

GOK Laseczno nr 60 8831 0002 2001 0000 0505 0002
z dopiskiem „Wyjazd do Warszawy.”

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

kontakt tel. 89 648 44 23 lub 784 036 020

Strona internetowa musicalu: kliknij
 
Mózgowiada i festyn pn. Aktywnie i smacznie żegnamy wakacje
31.08.2016.
Czytaj całość…W dn. 27-go sierpnia odbyły się "Dożynki Parafialne", połączone z festynem pn. "Aktywnie i smacznie żegnamy wakacje". Na początku dożynek odbyła się msza Św. celebrowana przez księdza proboszcza z Laseczna, Jarosława Grudziąża, w czasie której w pobliżu ołtarza byli obecni: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk i ks. Mirosław Pyzio.
W części oficjalnej gości przywitał wójt gminy Iława, sołtys Mózgowa Marian Szkamelski i prowadząca imprezę, dyrektor GOK Grażyna Piękos.
Przed sceną zostały ustawione dożynkowe wieńce, uplecione z tegorocznych plonów Ziemi Iławskiej. Reprezentowały one wsie: Laseczno, Mózgowo, Trupel, Skarszewo i Gulb. Podziękowania dla rolników złożyła Starościna Emilia Skolmowska w towarzystwie Starosty z Jędrychowa.

W części artystyczno-rekreacyjnej wystąpiły zespoły z GOK Laseczno (Dzieci Ziemi Iławskiej i Morawa- gwiazda wieczoru) oraz znany zespół wokalny Kalina z Jędrychowa, z gitarowym akompaniamentem Mariusza Golębiowskiego, dyrektora M-GOK Kisielice.

W przerwach, pomiędzy występami odbyły się liczne gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone przez animatorów GOK Laseczno. Na uwagę zasługują prace malarskie, przedstawiające "pocztówki wakacyjne", które stworzyli chętni członkowie publiczności.
Na zakończenie imprezy organizatorzy zaprosili zespół, który przygrywał do tańca "pod gwiazdami".
Pogoda na szczęście dopisała i całą imprezę można uznać za udaną.
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 78 z 568
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.