Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1030
Linki: 2
gości: 8395049
Strona główna
Advertisement

Dzień Kobiet w Ząbrowie
10.03.2020.
W dniu 6 marca br. w ząbrowskiej sali wiejskiej odbyło się spotkanie z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Na imprezę przybyli: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady gminy Iława Roman Piotrkowski, przedstawiciele Rady Sołeckiej Ząbrowa z sołtys Beatą Nowakowską, emerytowani dyrektorzy SSP i SG Ząbrowo- Urszula Waszczak-Zielińska i Elżbieta Blinkiewicz, nauczyciele tutejszej szkoły, mieszkanki Ząbrowa i okolic.
Nie zabrakło okazjonalnych życzeń ze strony włodarzy gminy, pani sołtys i dyrektor GOK Grażyny Piękos.

W części artystycznej wystąpili uczniowie SP Ząbrowo i zespół folklorystyczny działający w GOK- Dzieci Ziemi Iławskiej.
Tradycyjnie wszyscy obecni zostali uraczeni ciastem i kawą, przygotowanymi przez KGW Ząbrowo, którego liderką jest Anna Malinowska.
Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka Ząbrowa, KGW Ząbrowo, Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie i GOK Laseczno.
Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet-Dzień Mężczyzn-Dzień Sołtysa w GOK Laseczno
09.03.2020.
W dniu 8 marca br. w GOK Laseczno odbył się koncert okolicznościowy, związany z Dniem Kobiet, Dniem Mężczyzn i Dniem Sołtysa.
Wśród licznej publiczności nie zabrakło wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, jego zastępcy Andrzeja Bracha i Sekretarza gminy Bogusława Wylota, a takze sołtys Laseczna i radnej gminy Emilii Skolmowskiej oraz dyrektor miejscowej szkoły podstawowej Danuty Gubały, proboszcza tutejszej parafii księdza Piotra Kliczkowskiego, kierownik GOPS Eweliny Tuchalskiej, sołtysów, radnych, nauczycieli, mieszkańców Laseczna, Gulbia, Gałdowa, Ząbrowa, prezesa OSP Laseczno Andrzeja Żurawskiego, młodzieży szkolnej i wielu znamienitych gości.
W części oficjalnej okolicznościowe życzenia złożyli: wójt Krzysztof Harmaciński, dyrektor GOK Grażyna Piękos i dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, Edward Jasik, reprezentujący związek pracowników służb więziennictwa i mieszkańcy Laseczna.

Program artystyczny rozpoczęła młodzież z SP Laseczno -przygotowana przez nauczeciela Jowitę Biener - prezentując okolicznościowe scenki rodzajowe i piosenki z akompaniamentem Sławomira Zbysińskiego. Następnie dyrektor GOK, Grażyna Piękos zaprosiła na scenę śpiewaczkę Ewę Alchimowicz-Wójcik oraz towarzyszących jej muzyków: perkusistę Jacka Wójcika i pianistę Łukasza Jóźwiaka. W ich wykonaniu publiczność z wielką przyjemnością - o czym świadczą niewymuszone brawa- usłyszała znane przeboje muzyki filmowej i musicalowej.
Impreza odbyła się w odświętnie udekorowanej sali GOK. Goscie raczyli się przesmacznym ciastem i kawą, przygotowanym przez panie z Rady Sołeckiej i mieszkanki Laseczna.
Czytaj całość…
 
Gminna Gala Sportu i Kultury- Wikielec 2020
24.02.2020.
Pełna sala gości, sportowców, ludzi kultury, przedstawicieli lokalnych samorządów, pięknie udekorowana sala, elegancko nakryte stoły z zapalonymi świecami – tak wyglądała tradycyjna Gminna Gala Sportu i Kultury w Gminie Iława.

21 lutego do hali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu przybyli liczni goście wśród których znaleźli się: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Posłowie na Sejm RP, przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół, radnych i sołtysów gminy Iława, lokalnych przedsiębiorców, ludzi zasłużonych dla sportu i kultury.

W roli konferansjerów wystąpili w tym roku Dyrektor GOK-u Grażyna Piękos oraz debiutujący w roli prowadzącego, Sekretarz GZ LZS Remigiusz Sobociński. Przybyłych gości powitał punktualnie o 16 gospodarz uroczystości, Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Później nastąpił czas na wręczanie statuetek i stypendiów sportowych.

Galę uatrakcyjnił występ zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury „Grasz-Band”.

W dziedzinie kultury wyróżnienia i nagrody otrzymali:

Za działalność artystyczną na rzecz kultury Gminy Iława w 2019 roku

Barbara Kowalska

Mirosław Mastalerz

Jakub Skolmowski


Zespół „CANTICORUM” ZSO  im. Stefana Żeromskiego w Iławie

Zespół „GRASZ-BAND”

Chór szkolny „PORANEK”  SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie


 

Za kultywowanie, upowszechnianie tradycji ludowej i promocję Gminy Iława w 2019 roku

Zespół ludowy „GOSPOSIE”

Dziecięcy zespół ludowy „DZIECI ZIEMI IŁAWSKIEJ”


 

Statuetka specjalna – za 25 lat kultywowania tradycji ludowej i promowania Gminy Iława

Zespół „Morawa”


 

Za produkt kulinarny promujący Gminę Iława wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi” – Statuetka specjalna

Bogumiła Kowalska

 
Za wspieranie kultury Gminy Iława w 2019 roku

Bernadeta Hordejuk

Bartosz Bielawski

Alina i Jan Szynaka

Marian Tompalski

Daniel Wygonowski

Grzegorz Olszewski

Marek Malinowski

Mieczysław Czajkowski


Stanisław Michalewski

Stowarzyszenie „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalnej Grupy Działania w Elblągu

Bank Spółdzielczy w Iławie

 

Za szczególne zaangażowanie na rzecz kultury w Gminie Iława w 2019 roku

Beata Grzechnik

Stanisław Kowalkowski

Stanisław Kożuchowski

Bożena Majewska

Wojciech Olszewski

Rafał Piękos

Emilia Skolmowska

Barbara Ostrowska

Ewa Bielicka


Ewelina Tuchalska

Szkoła Podstawowa im. Mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”  w Gałdowie

Szkoła Podstawowa w Lasecznie

Szkoła Podstawowa im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu


Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie

Koło Gospodyń Wiejskich w Gulbiu

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi

Koło Gospodyń Wiejskich w Tynwałdzie

Koło Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie

Henryk Plis


Tekst oryginalny na stronie:   www.gmina-ilawa.pl
Czytaj całość…
 
Koncert Walentynkowy w GOK Laseczno
17.02.2020.
W dniu 14 lutego GOK Laseczno zorganizował "Koncert Walentynkowy", w którym wystąpił zapowiadany artysta Krzysztof Malinowski. W jego wykonaniu publiczność usłyszała kompozycje własne, oraz utwory Boba Dylana i Erica Claptona. Następnie zaprezentował się "Grasz Band", zespół działający przy GOK. Publiczność ciepło przyjęła oba występy, racząc się przy tym wybornym ciastem, kawą i odrobiną wina. Warto wspomnieć, że wśród publiczności nie zabrakło ludzi kultury i członków zespołów muzycznych. Koncert zaszczycili swoja obecnościa przedstawiciele władz gminy: Andrzej Brach (z-ca wójta) i Bogusław Wylot (sekretarz UG Iława) z małżonkami.
Organizatorzy zaaranżowali salę widowiskową, tworząc z niej "kawiarenkę artystyczną", co chyba przypadło do gustu publiczności.
Najbliższy koncert o podobnym charakterze odbędzie się 8 marca z okazji Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzn i Dnia Sołtysa. Wystąpi utytułowana śpiewaczka/wokalistka Ewa Alchimowicz-Wójcik z zespołem akompaniującym. W programie największe przeboje muzyki filmowej i musicalowe. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Szczegóły na stronie www.goklaseczno.pl, lub pod numerem telefonu 89 648 44 23.
Czytaj całość…
 
Bal Karnawałowy w GOK
30.01.2020.
W dniu 30.01.2020, w swojej sali widowiskowej, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną i filiami  zorganizował Karnawałowy Bal Kostiumowy. W imprezie uczestniczyły dzieci z terenu gminy Iława. W trakcie balu pracownicy GOK przeprowadzili szereg gier i zabaw.
Jak na bal karnawałowy przystało, spośród uczestników organizatorzy wybrali króla i królową balu oraz przyznali nagrody za najładniejszy strój.
Królową została Marysia Świątek z Ząbrowa, a królem Kamil Kosek z Mózgowa. Na wyróżnienie zasłużyły stroje: Dagmary Węgłowskiej z Ławic, Roksany Nehring z Gałdowa, Kornela Gądka i Wiktora Rakoczego z Ząbrowa.
Atrakcją imprezy było malowanie twarzy dzieci w najprzeróżniejsze wzory, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.
Pracownicy GOK-u zadbali o słodki poczęstunek i zabawy w rytmach najnowszych przebojów muzyki dziecięcej i młodzieżowej.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 720
 
 
Popularne
Regulamin i karta zgłoszenia- Muzyczna Domówka- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.