Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1017
Linki: 2
gości: 8207235
Strona główna
Advertisement

28 Finał WOŚP za nami
12.01.2020.
Tegoroczny 28-my finał WOŚP w Wikielcu pod patronatem wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego i zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wikielcu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, przy pomocy OSP Wikielec, oraz ratowników medycznych z Iławy zakończył się sukcesem . Podczas akcji i w czasie koncertu w sali SP Wikielec zebrano kwotę  44.559, 16 zł- o 10 tys. zł wiecej, niż w roku ubiegłym.

Aukcję przedmiotów, wśród których były dzieła sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej, prżzedmioty codziennego użytku, grafiki, torty i inne wartościowe rzeczy prowadziła niestrudzenie i skutecznie Grażyna Piękos, dyrektor GOK w asyście pani Bożeny Lewandowskiej, dyrektor SP Wikielec.

Szefem sztabu była tradycyjnie pani Marzena Bendelewska - nauczyciel w SP Wikielec.
Licytacja trwała naprzemiennie z występami: Alana Kochalskiego, kwartetu gitarowego PSM I st. z klasy Małgorzzaty Bigorajskiej, par tanecznych z klubu "Gracja", duetu gitara i flet w wykonaniu Maii i Amelki z Wikielca, iławskiego zespołu "Panthera Brass Band", „Grasz Band” i „Morawa”, działających przy GOK Laseczno, Bartosza Kluby i Leszka Olszewskiego z Iławy.

Wśród gości nie zabrakło Wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady gminy Iława Romana Piotrkowskiego, zastępcy wójta Andrzeja Bracha, sekretarza gminy Bogusława Wylota i innych znamienitych przedstawicieli instytucji działających na obszarze gminy, radnych gminy Iława, sołtysów a także biznesmenów, nauczycieli, księży i mieszkańców Wikielca oraz gości imprezy. Wszyscy obecni przyczynili się do tego, że tegoroczny WOŚP w Gminie Iława należy uznać za bardzo udany.

Sztab XXVIII Finału WOŚP w Wikielcu:

Marzena Bendelewska (szef sztabu),
Bożena Lewandowska
Grażyna Szczepańska,
Bożena Samolińska
Bogumiła Kłodowska.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji : Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Iława,sponsorom imprezy, OSP Wikielec, Stowarzyszeniu SART z Iławy,mieszkańcom gminy Iława, przedstawicielom szkół samorządowych, Radom Sołeckim i wszystkim ludziom, którzy wsparli ten szczytny cel, jakim jest WOŚP. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców uczniów SP Wikielec za wybitny wkład za pomoc w organizacji imprezy.
Warto nadmienić, że o przygotowanie sceny i nagłośnienia zadbali instruktorzy GOK Laseczno i Janusz Olszewski z OSP Wikielec wraz ze strażakami.
 
V Gminny Charytatywny Kiermasz z sukcesem
15.12.2019.
15 grudnia w Sali widowiskowej GOK Laseczno odbył się V Gminny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy.


Imprezę zainicjowała Grażyna Piękos, która po przywitania gości z wójtem Krzysztofem Harmacińskim, z-cą wójta gminy Iława, Andrzejem Brachem, Sekretarzem Urzędu Gminy Iława Bogusławem Wylotem z małżonką, radną gminy Iława Emilią Skolmowską, dyrektor SP Laseczno Danutą Gubałą i innymi znamienitymi gośćmi. Dyrektor GOK sprawnie i skutecznie przeprowadziła licytację ozdób bożonarodzeniowych nadesłanych na konkurs plastyczny, skierowany do dzieci i młodzieży pn. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”, który poprzedzał kiermasz.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Iława, jak i gmin ościennych, a także mieszkańców Iławy. Licytację ozdób bożonarodzeniowych, szopek, kart świątecznych, sprzedaż smakołyków świątecznych  uatrakcyjnił koncert zespołów: dziecięcego zespołu ludowego „Dzieci Ziemi Iławskiej”, ludowego zespołu „Gosposie” i zespołu folkowego „Morawa”, w których repertuarze znalazły się kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe, wspólnie zaśpiewane z publicznością.

W trakcie imprezy licznie przybyli goście mogli skosztować pysznych ciast przy kawie i herbacie. Kolejny rok z rzędu ciasta przygotowała charytatywnie pani Anna Ćwiklik z Laseczna. Koło Gospodyń Wiejskich z Gulbia prowadziło sprzedaż świątecznych specjałów: makowców, pierników, ciast i również wsparło akcję. W licytację zaangażowało się wiele przybyłych mieszkańców gminy Iława, a także włodarze gminy Iława.
W organizację imprezy czynnie zaangażowali się:
- SP Susz, SP Laseczno,  SP Gałdowo, SP Ząbrowo, SP nr 4 w Iławie, SP nr 1 w Iławie, GOPS, KGW Gulb, KGW Ząbrowo, Przedszkole Miejskie nr 4 w Iławie i Zespół Szkół Ogólnokształcącyh w Iławie.
Największą ilość pięknych prac dostarczyli: Pani Karolina Niedźwiedzińska z Laseczna i szkoła podstawowa w Lasecznie, którym serdecznie dizękujemy.
Wszystkie prace były wykonane ręcznie i często przez całe rodziny. Tym samym poprzez GOK Laseczno jest kultywowana tradycja ręcznego wykonywania ozdób świątecznych.

Organizatorzy są bardzo wdzięczni wszystkim, którzy kolejny raz zaangażowali się w akcję pn. „Podziel się sercem, jak opłatkiem”. Jest to dowód na to , że w okresie przedświątecznym mieszkańcy gminy reagują na potrzeby innych, zwłaszcza na osoby wymagające leczenia i rehabilitacji.

Dyrektor i Pracownicy GOK bardzo dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego kiermaszu.

Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym:

Kategoria 1 – przedszkole i klasy I-III SP:

Miejsce I – Lena Brzuska, SP Laseczno
Miejsce II – Lena Wiśniewska, SP Ząbrowo
Miejsce III – Adam Śliżewski, SP 4 Iława

Wyróżnienia:
Piotr Szarek, SP Gałdowo;
Wiktoria Gniewek, SP 4 Iława,
Jakub Bentkowski, SP Laseczno;
Małgorzata Piękos, SP Ząbrowo.

Kategoria 2 – klasy IV-VI SP

Miejsce I – Alan i Nikola Otremba, SP Laseczno
Miejsce II – Amelia Ćwiklik, SP Laseczno  ex aequo  Tobiasz Biener, SP 4 Iława
Miejsce III – Maja Żmudzińska, SP Laseczno

Wyróżnienia:

Grupy plastyczne z SP Susz (prowadzone przez Panią B. Pyrzanowską),
Andrzej Zieliński,
Anna Fafińska, SP 4 Iława.

Kategoria 3 – klasy VII-VIII SP

Miejsce I – Michał Buchalski, SP Laseczno
Miejsce II – Wiktoria Wnuk, SP 4 Iława
Miejsce III – Amelia Świerczyńska, SP Laseczno

Wyróżnienia:

Julian i Filip Zakrzewscy, SP Gałdowo;
Wiktoria Rekowska, SP Gałdowo;
Natalia Chmielewska, SP Gałdowo,
Szymon Grzegrzółka, SP Ząbrowo.


Kategoria 4 – szkoły średnie i dorośli

Miejsce I – Zofia Chomka
Miejsce II – Koło Przyjaciół Biblioteki w Rudzienicach

Wyróżnienia: Bożena Tomaszewska

Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy: Jakub Skolmowski, SP Laseczno
Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa: Maja i Zuzanna Łukomskie, SP Laseczno
Najpiękniejsza ozdoba świąteczna: Karolina Niedźwiedzińska
Czytaj całość…
 
Mikołajki z GOK Laseczno
06.12.2019.
Tradycyjnie, 6 grudnia 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie we współpracy ze Szkołą Podstawową w Lasecznie zorganizował w sali widowiskowej Ośrodka zabawę mikołajkową .
Do pięknie udekorowanej i oświetlonej sali z choinką i mikołajkowymi slajdami przybyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VII, wraz z nauczycielami.
Imprezę otworzyła i powitała gości dyrektor GOK Grażyna Piękos, która złożyła wszystkim życzenia na nadchodzące święta Bożego narodzenia i Nowy rok 2020.
Instruktorzy GOK zadbali o wspaniałe gry i konkursy mikołajkowe oraz zabawę  przy dźwiękach rytmicznej muzyki tanecznej.
Mikołaj wręczył dzieciom paczki przygotowane przez SP Laseczno.
Na koniec imprezy  uczniowie i ich wychowawcy  pozowali do wspólnej, pamiątkowej fotografii.
Wszystkie buzie dzieci były uśmiechnięte, co prezentujemy na zdjęciach.
Czytaj całość…
 
Jubileusz 25-lecia istnienia zespołu Morawa
22.11.2019.
W niedzielę, 17 listopada 2019 r. zespół folkowy "Morawa" obchodził jubileusz 25-lecia istnienia.
W pięknie udekorowanej sali gości przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk,  w-ce Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta gminy Iława Andrzej Brach, z-ca Burmistrza Miasta Iławy Dorota Kamińska, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, dyrektorzy jednostek samorządowych i szkół gminnych radni, sołtysi, członkowie rodzin zmarłych kolegów z zespołu „Morawa”, przyjaciele i fani zespołu, osoby wspierające nasz Ośrodek Kultury (prezes IPIB Marek Malinowski, Edward Jasik, Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Więziennictwa), członkowie zespołów działających przy GOK i  zaproszeni goście, a wśród nich Alicja Gurzyńska z rodziną, żona założyciela „Morawy” Stefana Gurzyńskiego.
Po powitaniu dyrektor GOK w asyście kolegów z zespołu przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej historię „Morawy” od początku jej istnienia do chwili obecnej. Wspomnianych zostało wiele koncertów krajowych i zagranicznych zespołu, a także dorobek repertuarowy „Morawy”, zawierający utwory różnojęzyczne: polskie, ukraińskie, rosyjskie, niemieckie, francuskie, a przede wszystkim czeskie - od których wszystko się zaczęło. Slajdy zawierały fotografie członków zespołu, którzy przez 25 lat pracowali na sukces artystyczny grupy. Na przestrzeni tego czasu skład zespołu z różnych przyczyn zmieniał się. Od początku istnienia członkiem "Morawy" jest Michał Stadnicki, rok później dołączył do składu Stanisław Kożuchowski (od 24 lat) oraz Grażyna Piękos (od ponad 23 lat). Obecny skład zespołu współtworzą z ww. osobami Jerzy Eugeniusz Piotrowski (od 7 lat) oraz Oktawia Laskowska (od 2 lat). W historii "Morawy" zapisali się również nieżyjący już koledzy: Stefan Gurzyński, Sławek Radziszewski, Wojtek Ułanowski i Andrzej Iwanow, których wspominano podczas uroczystości jubileuszowej. 

W części oficjalnej głos zabrali wymienieni wyżej przedstawiciele władz, którzy złożyli jubilatowi gratulacje z życzeniami zdrowia i dalszej owocnej działalności artystycznej i jednocześnie wręczyli okolicznościowe upominki. Oprócz tego "Morawa" została uhonorowana pamiątkowymi dyplomami, statuetkami i kwiatami. Jako nagrodę każdy członek zespołu otrzymał talon towarowy. Nie zabrakło też wspaniałego tortu, toastu i tradycyjnego "Sto lat", które zaśpiewali wszyscy obecni, po czym
członkowie "Morawy" wręczyli kwiaty swoim małżonkom w podziękowaniu za wsparcie, a Pani Alicja Gurzyńska otrzymała bukiet pięknych, czerwonych. Nastał czas na muzykę. Zespół wykonał utwory z różnych okresów swojego istnienia, a także kompozycje nowe, co zostało nagrodzone owacją na stojąco i bisem.
Po koncercie goście zostali zaproszeni przez dyrektor GOK na poczęstunek.

Zespół „Morawa” dziękuje przybyłym gościom za obecność w tak ważnym wydarzeniu, życzenia, kwiaty i miły nastrój.
Czytaj całość…
 
Koncert Niepodległościowy w Lasecznie
10.11.2019.
W dniu 10 listopada 2019 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”.
Z zaproszonych gości przybyli: w-ce Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański z małżonką, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Andrzej Brach, sekretarz gminy Iława Bogusław Wylot, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, radna gminy i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy Laseczna, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, a także sołtysi, nauczyciele i dyrektorzy szkół, goście z Iławy oraz z sąsiednich powiatów oraz Pani Janina Lepczyńska, seniorka, emerytowana nauczyciel z Laseczna.

Imprezę rozpoczęła dyrektor GOK Grażyna Piękos, witając publiczność i życząc miłych wrażeń. Jednocześnie wspomniała o zakończeniu konkursu plastycznego pn. „Niepodległa”, realizowanego w ramach projektu „ Niepodległość w sercu i w pamięci każdy Polak święci”, którego efekty można było podziwiać w sali koncertowej GOK. Imprezie towarzyszyła wystawa historycznych fotografii mieszkańców gminy Iława, która została przygotowana w ramach „Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół im. Bohaterów września 1939 r. publiczność zaśpiewała Hymn Państwowy.

Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński na zaproszenie prowadzącej koncert zabrał głos i w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego, a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczął zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”. Zespół zaśpiewał pieśń patriotyczną w stylu krakowiaka: „Płynie Wisła, płynie”, łącząc ją z układem choreograficznym i ludowa melodię pt. „Szewc”,  do której również wykonał choreografię.

Kolejnym punktem koncertu był występ laureatów  konkursu VIII Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej organizowanego przez GOK Laseczno: Anastazja Nowicka, Marcelina Szczygłowska, Agnieszka Nehring, Filip Plec z zespołem „Poranek”, Paulina Jamroży, Martyna Jamroży, Jakub Cieplak i Magdalena Dziewulska i Karolina Palczewska, która brała udział w pracach jury w/w konkursu.
W drugiej części koncertu na scenę została zaproszona Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. pod dyrekcją kapelmistrza Michała Kowalewskiego. W jej wykonaniu usłyszeliśmy dziesięć melodii patriotycznych, takich jak : „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „My Pierwsza Brygada”, „Piękna nasza Polska cała”, „Maki – przekorna dziewczyna” i inne. Występ spotkał się z bardzo ciepłą reakcją publiczności.

Na zakończenie koncertu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny "Canticorum" z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Iławie, zdobywca Grand Prix tegorocznego VIII rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej, prowadzony przez Stanisława Kożuchowskiego, który zachwycił publiczność zarówno doborem repertuaru, jak i stroną wokalno-instrumentalną.

W trakcie koncertu wójt wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego.
Laureaci konkursu plastycznego „NIEPODLEGŁA” organizowanego przez GOK Laseczno

kategoria 1 – dzieci w wieku przedszkolnym i klasy I-III SP:


I miejsce : Anastazja Żurawska, SP Laseczno
II miejsce : Małgorzata Piękos , SP Ząbrowo
III miejsce : Oskar Sass, SP nr 4 w Iławie
Wyróżnienia: Igor Jakubowski (SP Ząbrowo), Nikola Binkowska (SP Gałdowo), Paweł Dreszler (SP Rudzienice)

kategoria 2 –  klasy IV-VI SP

I miejsce: Sandra Roman, SP Rudzienice
II miejsce : Mateusz Stępień, SP nr 1  w Iławie
III miejsce: Oliwia Nieckarz, SP Gałdowo
Wyróżnienia: Kacper Smoliński (SP nr 1 w Iławie), Michał Muciński (SP Gromoty), Natalia Piotrowicz (SP Rudzienice), Wiktoria Borkowska (SP Gromoty), Nikola Rólkiewicz (SP Gałdowo)

kategoria 3 – klasy VII-VIII, szkoły średnie i dorośli         

I miejsce : Izabela Abramowska, SP nr 1 w Iławie
II miejsce : Paulina Bojanowska, SP Laseczno
III miejsce : Antoni Jarnutowski
Wyróżnienia: Wiktoria Rekowska (SP Gałdowo), Katarzyna Solis ( SP Franciszkowo), Natalia Koszytkowska (SP Laseczno)

Dyrektor GOK Laseczno serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a szczególnie Jakubowi Bądkowskiemu za przygotowanie poczęstunku dla wykonawców.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 711
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.