Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1015
Linki: 2
gości: 8109202
Strona główna
Advertisement

Mikołajki z GOK Laseczno
06.12.2019.
Tradycyjnie, 6 grudnia 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie we współpracy ze Szkołą Podstawową w Lasecznie zorganizował w sali widowiskowej Ośrodka zabawę mikołajkową .
Do pięknie udekorowanej i oświetlonej sali z choinką i mikołajkowymi slajdami przybyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VII, wraz z nauczycielami.
Imprezę otworzyła i powitała gości dyrektor GOK Grażyna Piękos, która złożyła wszystkim życzenia na nadchodzące święta Bożego narodzenia i Nowy rok 2020.
Instruktorzy GOK zadbali o wspaniałe gry i konkursy mikołajkowe oraz zabawę  przy dźwiękach rytmicznej muzyki tanecznej.
Mikołaj wręczył dzieciom paczki przygotowane przez SP Laseczno.
Na koniec imprezy  uczniowie i ich wychowawcy  pozowali do wspólnej, pamiątkowej fotografii.
Wszystkie buzie dzieci były uśmiechnięte, co prezentujemy na zdjęciach.
Czytaj całość…
 
Jubileusz 25-lecia istnienia zespołu Morawa
22.11.2019.
W niedzielę, 17 listopada 2019 r. zespół folkowy "Morawa" obchodził jubileusz 25-lecia istnienia.
W pięknie udekorowanej sali gości przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk,  w-ce Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta gminy Iława Andrzej Brach, z-ca Burmistrza Miasta Iławy Dorota Kamińska, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, dyrektorzy jednostek samorządowych i szkół gminnych radni, sołtysi, członkowie rodzin zmarłych kolegów z zespołu „Morawa”, przyjaciele i fani zespołu, osoby wspierające nasz Ośrodek Kultury (prezes IPIB Marek Malinowski, Edward Jasik, Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Więziennictwa), członkowie zespołów działających przy GOK i  zaproszeni goście, a wśród nich Alicja Gurzyńska z rodziną, żona założyciela „Morawy” Stefana Gurzyńskiego.
Po powitaniu dyrektor GOK w asyście kolegów z zespołu przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej historię „Morawy” od początku jej istnienia do chwili obecnej. Wspomnianych zostało wiele koncertów krajowych i zagranicznych zespołu, a także dorobek repertuarowy „Morawy”, zawierający utwory różnojęzyczne: polskie, ukraińskie, rosyjskie, niemieckie, francuskie, a przede wszystkim czeskie - od których wszystko się zaczęło. Slajdy zawierały fotografie członków zespołu, którzy przez 25 lat pracowali na sukces artystyczny grupy. Na przestrzeni tego czasu skład zespołu z różnych przyczyn zmieniał się. Od początku istnienia członkiem "Morawy" jest Michał Stadnicki, rok później dołączył do składu Stanisław Kożuchowski (od 24 lat) oraz Grażyna Piękos (od ponad 23 lat). Obecny skład zespołu współtworzą z ww. osobami Jerzy Eugeniusz Piotrowski (od 7 lat) oraz Oktawia Laskowska (od 2 lat). W historii "Morawy" zapisali się również nieżyjący już koledzy: Stefan Gurzyński, Sławek Radziszewski, Wojtek Ułanowski i Andrzej Iwanow, których wspominano podczas uroczystości jubileuszowej. 

W części oficjalnej głos zabrali wymienieni wyżej przedstawiciele władz, którzy złożyli jubilatowi gratulacje z życzeniami zdrowia i dalszej owocnej działalności artystycznej i jednocześnie wręczyli okolicznościowe upominki. Oprócz tego "Morawa" została uhonorowana pamiątkowymi dyplomami, statuetkami i kwiatami. Jako nagrodę każdy członek zespołu otrzymał talon towarowy. Nie zabrakło też wspaniałego tortu, toastu i tradycyjnego "Sto lat", które zaśpiewali wszyscy obecni, po czym
członkowie "Morawy" wręczyli kwiaty swoim małżonkom w podziękowaniu za wsparcie, a Pani Alicja Gurzyńska otrzymała bukiet pięknych, czerwonych. Nastał czas na muzykę. Zespół wykonał utwory z różnych okresów swojego istnienia, a także kompozycje nowe, co zostało nagrodzone owacją na stojąco i bisem.
Po koncercie goście zostali zaproszeni przez dyrektor GOK na poczęstunek.

Zespół „Morawa” dziękuje przybyłym gościom za obecność w tak ważnym wydarzeniu, życzenia, kwiaty i miły nastrój.
Czytaj całość…
 
Koncert Niepodległościowy w Lasecznie
10.11.2019.
W dniu 10 listopada 2019 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Sala widowiskowa GOK-u była „wypełniona po brzegi”.
Z zaproszonych gości przybyli: w-ce Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański z małżonką, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Andrzej Brach, sekretarz gminy Iława Bogusław Wylot, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, radna gminy i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, mieszkańcy Laseczna, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, a także sołtysi, nauczyciele i dyrektorzy szkół, goście z Iławy oraz z sąsiednich powiatów oraz Pani Janina Lepczyńska, seniorka, emerytowana nauczyciel z Laseczna.

Imprezę rozpoczęła dyrektor GOK Grażyna Piękos, witając publiczność i życząc miłych wrażeń. Jednocześnie wspomniała o zakończeniu konkursu plastycznego pn. „Niepodległa”, realizowanego w ramach projektu „ Niepodległość w sercu i w pamięci każdy Polak święci”, którego efekty można było podziwiać w sali koncertowej GOK. Imprezie towarzyszyła wystawa historycznych fotografii mieszkańców gminy Iława, która została przygotowana w ramach „Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół im. Bohaterów września 1939 r. publiczność zaśpiewała Hymn Państwowy.

Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński na zaproszenie prowadzącej koncert zabrał głos i w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji patriotycznych i jednocześnie pogratulował laureatom konkursu plastycznego, a publiczności życzył wspaniałego koncertu.

Część muzyczną rozpoczął zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”. Zespół zaśpiewał pieśń patriotyczną w stylu krakowiaka: „Płynie Wisła, płynie”, łącząc ją z układem choreograficznym i ludowa melodię pt. „Szewc”,  do której również wykonał choreografię.

Kolejnym punktem koncertu był występ laureatów  konkursu VIII Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej organizowanego przez GOK Laseczno: Anastazja Nowicka, Marcelina Szczygłowska, Agnieszka Nehring, Filip Plec z zespołem „Poranek”, Paulina Jamroży, Martyna Jamroży, Jakub Cieplak i Magdalena Dziewulska i Karolina Palczewska, która brała udział w pracach jury w/w konkursu.
W drugiej części koncertu na scenę została zaproszona Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. pod dyrekcją kapelmistrza Michała Kowalewskiego. W jej wykonaniu usłyszeliśmy dziesięć melodii patriotycznych, takich jak : „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „My Pierwsza Brygada”, „Piękna nasza Polska cała”, „Maki – przekorna dziewczyna” i inne. Występ spotkał się z bardzo ciepłą reakcją publiczności.

Na zakończenie koncertu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny "Canticorum" z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Iławie, zdobywca Grand Prix tegorocznego VIII rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej, prowadzony przez Stanisława Kożuchowskiego, który zachwycił publiczność zarówno doborem repertuaru, jak i stroną wokalno-instrumentalną.

W trakcie koncertu wójt wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego.
Laureaci konkursu plastycznego „NIEPODLEGŁA” organizowanego przez GOK Laseczno

kategoria 1 – dzieci w wieku przedszkolnym i klasy I-III SP:


I miejsce : Anastazja Żurawska, SP Laseczno
II miejsce : Małgorzata Piękos , SP Ząbrowo
III miejsce : Oskar Sass, SP nr 4 w Iławie
Wyróżnienia: Igor Jakubowski (SP Ząbrowo), Nikola Binkowska (SP Gałdowo), Paweł Dreszler (SP Rudzienice)

kategoria 2 –  klasy IV-VI SP

I miejsce: Sandra Roman, SP Rudzienice
II miejsce : Mateusz Stępień, SP nr 1  w Iławie
III miejsce: Oliwia Nieckarz, SP Gałdowo
Wyróżnienia: Kacper Smoliński (SP nr 1 w Iławie), Michał Muciński (SP Gromoty), Natalia Piotrowicz (SP Rudzienice), Wiktoria Borkowska (SP Gromoty), Nikola Rólkiewicz (SP Gałdowo)

kategoria 3 – klasy VII-VIII, szkoły średnie i dorośli         

I miejsce : Izabela Abramowska, SP nr 1 w Iławie
II miejsce : Paulina Bojanowska, SP Laseczno
III miejsce : Antoni Jarnutowski
Wyróżnienia: Wiktoria Rekowska (SP Gałdowo), Katarzyna Solis ( SP Franciszkowo), Natalia Koszytkowska (SP Laseczno)

Dyrektor GOK Laseczno serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a szczególnie Jakubowi Bądkowskiemu za przygotowanie poczęstunku dla wykonawców.
Czytaj całość…
 
VIII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej
10.11.2019.
W dniach 07-08 listopada 2019 r. w GOK w Lasecznie odbył się VIII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn „Pamięć i tradycja w pieśni polskiej”, skierowany do dzieci, młodzieży i  osób dorosłych. Towarzyszył mu konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych pn. "Niepodległa".
Oba konkursy były realizowane w ramach projektu "Niepodległość- w sercu i w pamięci każdy Polak święci". Projekt "Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej". Pomysłodawcą imprezy i koordynatorem projektu jest Grażyna Piękos - dyrektor GOK w Lasecznie.
Ze względu na dużą ilość uczestników (co bardzo cieszy organizatora) festiwal  przyjął formułę dwudniową. Tegoroczne prezentacje zawierały utwory o tematyce patriotycznej i piosenki popularne.
Impreza odbywała się w otoczeniu wystawy fotograficznej przedstawiającej zdjęcia historyczne pierwszych mieszkańców tych terenów. Wystawa zrealizowana była także w ramach w/w projektu.
Dodatkową atrakcją były prace malarskie Anny Łożyńskiej i Mirosława Mastalerza, które GOK prezentuje od czasu wernisażu, podczas "Muzycznych Zaduszek" w październiku br. i prezentacja multimedialna prezentująca sylwetki wybitnych postaci historycznych, którzy zasłużyli się w walce o niepodległość oraz współczesny wizerunek Polski, który ukształtował się dzięki ich patriotyzmowi.

Festiwal na zaproszenie dyrektor GOK otworzył patron honorowy imprezy, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który w ciepłych słowach zwrócił się do uczestników konkursu, życząc im powodzenia w muzycznej konfrontacji, a także wspomniał o doniosłej roli patriotyzmu w życiu każdego człowieka.
Do konkursu stanęli uczniowie  i opiekunowie ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i osoby dorosłe z różnych miejscowości z terenu gminy i miasta Iława, powiatu iławskiego i nowomiejskiego (Bielice, Ząbrowo, Rudzienice, Gałdowo, Wikielec, Franciszkowo, Ławice, Laseczno, Iława,  Lubawa, Szwarcenowo, Marzęcice, Nowe Miasto Lubawskie i Kurzętnik).
Jury podkreśliło wysoki poziom konkursu i zróżnicowany, interesujący repertuar nawiązujący do czasów walk o odzyskanie niepodległości.
Drugi dzień festiwalu zainaugurowało odśpiewaniu Hymnu Państwowego przez wszystkich uczestników, po czym dyrektor GOK Grażyna Piękos gorąco powitała wszystkich obecnych.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury (pierwszy dzień przesłuchań) w składzie:

1. Michał Kowalewski - Przewodniczący
2. Karolina Palczewska
3. Jerzy E. Piotrowski,

-przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria- szkoły podstawowe, klasy  I-III


1. miejsce- Bianka Kusińska- SP Marzęcice
2. miejsce- Alan Kochalski- SP Wikielec
3. miejsce- Maja Jędraszek- MOK Lubawa

Wyróżnienia

- Aleksander Słupski- Maliszewski- MCK Nowe Miasto Lubawskie
- Liwia Rynkowska- GCK Kurzętnik
- Magdalena Dziewulska - SP Rudzienice


Kategoria- szkoły podstawowe, klasy IV-VI

1. miejsce - Agnieszka Nehring - SP nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim
2. miejsce - Aleksandra Kwiatkowska - Zespól Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim
3. miejsce - Jakub Cieplak

Wyróżnienia

- zespół wokalny "Poranek"- SP Ząbrowo
- Marysia Gruźlewska- SP w Brzoziu Lubawskim
- Martyna Jamroży - MCK Nowe Miasto Lubawskie
- Anastazja Nowicka- MCK Nowe Miasto Lubawskie


W drugim dniu festiwalu jury w składzie:

1. Michał Kowalewski- Przewodniczący
2. Krzysztof Olszewski
3. Stanislaw Kożuchowski,

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix Festiwalu – zespół „Canticorum” z ZSO w Iławie
1. miejsce – Alicja Moczadło – GCK Kurzętnik
2. Paulina Jamroży – MCK Nowe Miasto Lubawskie
3. Monika Krajewska – Kurzętnik


Wyróżnienia
- Michał Witkowski – SP Bielice
- Chór „Złoty Wiek”- DDPS przy MOPS Iława
- Kwartet „Poranek” – SP Ząbrowo
- Marcelina Szczygłowska – ZS im. Konstytucji 3-Maja w Iławie


Organizatorzy zadbali o nagrody, pamiątkowe dyplomy i podziękowania dla wszystkich uczestników i opiekunów muzycznych festiwalu, słodki poczęstunek, ciepłe napoje.
Biorąc pod uwagę ilość uczestników, ich ogromne zaangażowanie, przygotowanie repertuaru patriotyczno-historycznego organizator widzi potrzebę kontynuowania imprezy i kultywowanie tradycji i postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Dyrektor GOK Laseczno dziękuje Panu Eckhardowi Sikorskiemu za pomoc w przygotowaniu festiwalu.

Organizacja festiwalu:

Koordynacja i prowadzenie festiwalu- Grażyna Piękos
Konferansjer - Oktawia Laskowska
Realizacja dźwięku - Marcin Kowalewski
Zdjęcia- Arkadiusz Osiakowski i Sebastian Ewertowski
Oprawa graficzna- Jerzy E. Piotrowski
Sprawy porządkowe- Edyta Lewandowska, Magda Żuchowska
Czytaj całość…
 
Muzyczne Zaduszki- 2019
27.10.2019.
W niedzielę, 27 października, w sali widowiskowej GOK Laseczno odbyły się "Muzyczne Zaduszki" pn. "Muzyczni przyjaciele w naszej pamięci". Impreza łączyła w sobie  koncert i wernisaż. Imprezę zaszczycili swoja obecnością: Marek Polański (v-ce starosta iławski marek Polański, Andrzej Brach ( z-ca wójta gminy Iława), Dorota Kamińska (v-ce burmistrz m. Iławy), Lidia Miłosz (dyrektor Iławskiego Centrum Kultury), v-ce przewodnicząca Rady Gminy Iława Barbara Ostrowska i radna iławska Martyna Wyżlic, przedstawiciele mediów iławskich, ksiądz proboszcz z Laseczna Piotr Kliczkowski, iławscy artyści oraz rodziny zmarłych kolegów i koleżanek. Po raz pierwszy publiczność miała okazję wysłuchać wspaniałego koncertu wybitnego pianisty Sławka Jaskułke, a także zespołu "Grasz Band" w bajecznym otoczeniu obrazów Anny Łożyńskiej i Mirka Mastalerza.
Prace artystów cieszyły nietuzinkowym ujęciem barw i oryginalną formą (Mastalerz), ciekawymi motywami muzycznymi( instrumenty muzyczne, chór) w połączeniu z  architekturą Iławy (Łożyńska). Zachwycała piękna kolorystyka prac obojga malarzy.
Prowadząca imprezę Grażyna Piękos, odnosząc się do kunsztu malarskiego obojga artystów, przybliżyła publiczności ich życiorys artystyczny.
Głównym motywem "Muzycznych Zaduszek" była pamięć o tych, którzy kiedyś tworzyli zespoły w GOK Laseczno. W tym celu instruktorzy GOK przygotowali okolicznościową  prezentację multimedialną prezentującą sylwetki: Stefana Gurzyńskiego, Bogdana Olkowskiego, Andrzeja Iwanowa, Wojciecha Ułanowskiego, Wojciecha Rynkowskiego,  Teresę Oleksiak, Sławka Radziszewskiego, Lidię Janowską, Beatę Szokę, Wacławę Dobrzyńską , Stanisława Suchwałko oraz artystów znanych szerzej, jak Niemen, Młynarski, Osiecka, Jackowska, Stachura i innych.

Sądząc po reakcji, publiczność otrzymała "bogatą ucztę" muzyczno-malarską. Po raz pierwszy na laseczniańskiej scenie zabrzmiały dźwięki prawdziwego fortepianu m-ki 
Steinway & Sons, wyprodukowanego w roku 1916 i specjalnie spreparowanego do potrzeb muzyki Sławka Jaskułke. Instrument zapewnił nieoceniony Mirek Mastalerz, 
który jest doskonałym fortepianmistrzem i właścicielem tego typu instrumentów, na których grają luminarze polskiej i światowej muzyki. Tym większa radość, że małe Laseczno pojawiło się na szlaku, który przemierzają ustawicznie instrumenty Mirka Mastalerza.
Warto też wspomnieć, że tym razem organizatorzy zaaranżowali widownię wstawiając okrągłe stoliki. Ociepliło to nastrój słuchaczy, którzy dodatkowo raczyli się wybornym 
ciastem i okolicznościowym winem.

Po występach był czas na  kontemplowanie sztuki, autografy na płytach oferowanych przez Sławka Jaskułke i miłe rozmowy.
Organizatorzy zadbali również o tematyczną dekorację i miły nastrój.
Dyrektor GOK dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji „Muzycznych Zaduszek”.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 709
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.