Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 955
Linki: 2
gości: 5994470
Strona główna
Advertisement

Gminne biblioteki centrami informatycznymi
11.05.2011.
Od 2009 r. gmina Iława uczestniczy w projekcie ,,Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim”, który dofinansowany jest ze środków unijnych w ramach RPO. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do sieci Internet i wykorzystania technik informatycznych, szczególnie w małych miejscowościach. Dzięki Publicznym Punktom Dostępu do Internetu, który bezpłatnie dostarcza Fundacja "Orange" dzieci, młodzież i osoby dorosłe będą miały łatwy dostęp do nieograniczonych zasobów informacji zgromadzonych w Internecie oraz możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu informatycznego.
W marcu tego roku Gminna Biblioteka w Lasecznie i jej 4 filie (Ławice, Rudzienice, Siemiany, Ząbrowo) otrzymały odpowiednie wyposażenie tj.: 25 najnowszej generacji komputerów APPLE (iMaców), 5 urządzeń wielofunkcyjnych Samsung, 5 routerów, meble, licencje i oprogramowanie. Koszt zakupu wyposażenia do pięciu bibliotek wyniósł 179 263 zł.
Uroczyste otwarcie Publicznych Punktów Dostępu do Internetu w gminie Iława miało miejsce 9 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Kierownik Biura Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Remigiusz Kowalski, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, Skarbnik Urzędu Gminy, dyrektorzy szkół gminy Iława oraz Rada Sołecka Laseczna. Na konferencji Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie p. Grażyna Piękos przedstawiła cały projekt oraz zasady funkcjonowania punktów. PIAPy będą otwarte w godzinach pracy bibliotek. Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników do korzystania z nowoczesnego sprzętu.
Czytaj całość…
 
Jubileusz OSP w Ząbrowie
11.05.2011.

 W dniu 7 maja w Ząbrowie odbyły się uroczystości związane z 65-tą rocznicą powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. Jednocześnie odbyły się gminne obchody "Dnia Strażaka". W uroczystościach wzięły udział jednostki OSP z terenu Gminy. Wśród zaproszonych gości pojawiły się nazwiska znanych osób ze świata polityki i samorządu: Starosty Powiatu Iławskiego Macieja Rygielskiego, z-cy komendanta powiatowego PSP st. kpt. Krzysztofa Tomanka, radnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadety Hordejuk, Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Romana Piotrkowskiego, Sekretarza Gminy Bogusława Wylota. Wielu strażaków zostało odznaczonych medalami za zasługi, a część z nich otrzymała Medal Wzorowego Strażaka.

Gminny Ośrodek Kultury i SSP w Ząbrowie zapewnili część artystyczną: wystąpiły dzieci z tutejszej szkoły oraz zespół "Gosposie", działający przy GOK. Pracownicy GOK zbudowali na tę okoliczność scenę i zapewnili nagłośnienie imprezy.

Czytaj całość…
 
Spotkanie z pisarką i poetką Niną Drej
06.05.2011.
W bibliotece Gminnej w Siemianach z okazji Dni Książki i Praw autorskich, odbyło się spotkanie z pisarką
 Niną Drej,  autorką książek  ,,Dom nad Jeziorakiem", oraz ,, Za drzwiami łodości".
Pani Nina Drej przeczytała fragmenty swoich wierszy o kotach i psach, oraz fragmenty swoich książek. Na końcu spotkania Pani Nina
Drej przedstawiła pomysł na konkurs. Zadaniem dzieci z Siemian jest napisanie wiersza lub opowiadania o zwierzętach.
Spotkanie odbyło się w milej i twórczej atmosferze. Dziękujemy Pani Ninie za udzial w spotkaniu i zapraszamy ponownie.
Czytaj całość…
 
Nagroda Starosty dla zespołu Morawa
05.05.2011.
Starosta Powiatu Iławskiego Maciej Rygielski podczas VIII Sesji Rady Powiatu przyznał zespołowi folklorystycznemu „Morawa” działającemu przy GOK Laseczno nagrodę w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dóbr kultury. Nagrodę w wysokości 1000 zł odebrali z rąk starosty Macieja Rygielskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Iławskiego Henryka Dzierzęckiego przedstawiciele „Morawy” – Grażyna Piękos, Stefan Gurzyński i Stanisław Kożuchowski.
Czytaj całość…
 
Agropiknik- Szałkowo 2011
04.05.2011.
 30 kwietnia 2011r. w Szałkowie odbył się XIII Agropiknik. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażynę Piękos gości przywitał wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i sołtys Szałkowa Janusz Świdziński. Zaraz po tym wręczono nagrody i dyplomy laureatom  XVII Konkursu Wielkanocnego „Święto Wiosny 2011” organizowanego przez GOK. Następnie przed zgromadzoną publicznością wystąpił zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” pod kierownictwem Grażyny Piękos, z akompaniamentem Jerzego Piotrowskiego i choreografią pani Anny Sarnowskiej (choreograf tańca ludowego regionu warmińsko-mazurskiego, autorka programów dla zespołów ludowych działających nie tylko w regionie, ale również w Polsce i poza krajem. Jest instruktorem tańców warmińskich i mazurskich). Następny wystąpił zespół „Gosposie” również działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Gwiazdą wieczoru był zespół „New Happy Band” z Opola wykonujący utwory muzyki country jak i największe polskie przeboje muzyki pop. Na tegoroczny Agropiknik przybyło bardzo wielu wystawców, m.in. Marek Kałuża ze swoimi rzeźbami. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały domowe wypieki, które można było kupić za symboliczną kwotę. Na dzieci czekał park zabaw, stoiska ze słodkościami i zabawkami. Po części artystycznej na scenie plenerowej nad jeziorem goście przenieśli się do sali wiejskiej gdzie przy muzyce zabawa trwała dalej. Pomimo mocno wiejącego wiatru imprezę można uznać za udaną.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 595 - 600 z 651
 
 
Popularne
Regulamin Bożonarodzeniowego konkursu plastycznego - kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.